Zakupy na aliexpres

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Na forum pojawia się coraz większe zainteresowanie sprzętem elektronicznym,
sam ostatnio szukałem kamerki do auta, telefonu, karty pamięci, powerbanka itp.
Słyszałem że jest możliwość przyoszczędzenia drogocennej gotówki właśnie korzystając z aliexpres.
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z tej formy zakupów i ewentualnie mógłby podzielić się informacją że to lub to warto kupić, ten a ten sprzedający jest uczciwy.
Wiem że podobnych informacji jest w necie dużo lecz ja zawsze z sentymentu najpierw pytam tutaj.
Jak dla mnie to mógłby powstać nawet dział aliexpres a w nim wątki dotyczące różnych rodzajów polecanego, ciekawego ze względu na stosunek ceny do jakości wykonania sprzętu.
Np:
-telefony
-karty pamięci
-pendrive
-powerbanki
-kamerki samochodowe
-tablety .......itd....itp
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Kupowałem tam zaledwie dwie rzeczy lecz nie była to elektronika. Otrzymałem to co powinno być, zastrzeżeń nie mam.
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
Kupowałem dla dziecka na ali 3 razy (nie elektronika tylko jakieś popierdułki), do samej formy zakupów nie mam zastrzeżeń, realizacja zamówień dosyć szybka (do 2-ch tygodni), korzystałem z promocji na przesyłkę za darmo i przesyłka przyszła zwykłą pocztą...
Generalnie nie mam zastrzeżeń, kiedyś jedynie będę musiał sprawdzić zamówienie z kurierem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35828
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
ja sporo dziwnych rzeczy wziąłem - bo nie mogłem np odszukać polskiej nazwy produktu (typu hexcostam nakrętki z gwintem 6......)

kupowałem też obudowy do powerbanków (na 5 ogniw) za 13zł mniej więcej - jakość super, przesyłka też szybko
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


(ogniwa wziąłem od starej baterii laptopa)

kart pamięci i "pendriwów" nie brałem i nie zamierzam - w opisach większości aukcji jest informacja, że zazwyczaj karta jest "sprawna" z gwarancją, ale w jakości zbliżonej do org. (więc można zakładać, że to odrzuty (zresztą na niektórych aukcjach tez jest taka informacja), które nie spełniły jakości np toshiby albo samsunga - co nie zmienia faktu, że 5x drożej takie coś można kupić przypadkiem na allegro)


Telefony i tablety - jak kto woli - bo trzeba liczyć, że raczej bez gwarancji bo opłacalność wysyłki na gwarancje z Polski chyba zerowa (no i trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami typu VAT przy takich produktach).

Ogólnie nie ma co polecać konkretnych sprzedawców, bo uczciwość raczej jest na dużo wyższym poziomie niż na allegro (aliexpress samo tego mocno pilnuje - gość dopiero kasę dostaje jak ty potwierdzisz, że wszystko jest OK), z pakowaniem też nie ma problemów (większość zapakowane w żółtą kopertę albo karton), czas od 4 do 3 tygodni od szczęścia zależy, przesyłki brałem najtańsze bo raczej produkty do 50zł brałem (np przesyłka 2x kontroler sata pci-e)
 
Do góry