Zoner Photo Studio a presety z Lightroom?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- pobrałam sobie z tej stronki darmowe presety do Lightroom'a. Nie mam tego programu, ale pomyślałam, że może do Zoner Photo Studio też się nadadzą. Wrzuciłam do odpowiedniego folderu, otworzyłam plik RAW w Zonerze i faktycznie, pojawiły się na liście nastawów. Jednak kiedy któryś wybieram, to nic się nie dzieje. Trochę to dziwne, skoro Zoner by ich nie obsługiwał, to chyba w ogóle nie powinny być w nim widoczne i sama już nie wiem co o tym myśleć. Ktoś się może orientuje, czy w końcu można tych presetów używać w Zonerze czy nie?
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
Nie wiem jak presety z lightroom, ale w zonerze działa google nik collection, ostatnio program był za friko i daje radę. Jeśli udało Ci się uzyskać nik albo jeszcze jest taka możliwość to polecam, sprawdza się naprawdę superowo.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Tak, właśnie jakiś czas temu zainstalowałam Nik Collection w Zonerze i również polecam :) A te presety do Lightrooma to już chyba wyrzuciłam, bo nikt nie odpowiadał.
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Wtyczki Nik Collection jeszcze można pobrać i mam pytanie do jakiego folderu w Zoner Studio je zainstalować?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ja mam w C:\Program Files\Zoner\Photo Studio 15\Plugins\
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Wtyczki zainstalowane są w folderze Plugins i teraz nie mogę znaleźć ich w samym programie :( Zoner 15pl
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
No dodałem ścieżkę do folderu plugins gdzie są zainstalowane i gdzie teraz szukać ich w samym programie?
W sumie to nie wiem czy dobrze zainstalowałem ten dodatek bo tam w dwóch miejscach trzeba było podać miejsce docelowe.
W pierwszym podałem nowy folder na samą instalkę a w drugim do jakiego programu ma to być.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
W menu: Efekty -> Moduły wtyczek (na samym dole) -> Nik Collection
 
Do góry