Ładowarka USB z biedronki

alojzy

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
151
Reakcje/Polubienia
4
Ja bym wybrał 2,5A ale specem od prądów nie jestem także nie sugeruj się zbytnio moim zdaniem, niemniej jednak zauważyłem że ładując telefon ładowarką od tabletu 2,5A robię to znacznie szybciej niż dedykowaną dla telefonu 1,5A :D co z tego wynika nie wiem, ale jak dla mnie się sprawdza :D
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Wziąłbym 2,5A. Producenci telefonów dają w standardzie 1-1,5 A. Być może są trochę bezpieczniejsze :scratch , ale też z reguły tańsze :p . Przy 2,5A będziesz miał szybsze ładowanie. Poza tym jeśli masz telefon z wyjściem MHL na TV, to zdarza się, że jak podłączysz kabel MHL przez ładowarkę 1,5 A, to nie zasili on telefonu i obrazu na TV nie zobaczysz. Podłączysz z kolei kabel MHL do ładowarki 2,5 A i staje się cud... :zaciesz
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zeno napisał:
Wziąłbym 2,5A. Producenci telefonów dają w standardzie 1-1,5 A. Być może są trochę bezpieczniejsze :scratch , ale też z reguły tańsze :p . Przy 2,5A będziesz miał szybsze ładowanie.

Urządzenia elektroniczne mają układy regulujące pobierany prąd. Nie naładujesz szybciej bo jeśli telefon potrzebuje "x" to nie ma znaczenia czy ładowarka ma 1.5 czy 2,5 bo on pobierze tyle ile potrzebuje. Jeśli "moc" ładowarki miałaby znaczenie to wystarczyłoby podłaczyć 12A i ładowanie zajęłoby 30 minut :zaciesz

I podeprę się prawem Ohma I=U/R czyli natężenie jest wprost proporcjonalne od ilorazu napięcia i rezystancji. Jeśli odbiornik więcej nie potrzebuje to więcej nie poleci :hippie


A co do tematu to nie brałbym żadnej "no name".
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
al_arsen napisał:
Zeno napisał:
Wziąłbym 2,5A. Producenci telefonów dają w standardzie 1-1,5 A. Być może są trochę bezpieczniejsze :scratch , ale też z reguły tańsze :p . Przy 2,5A będziesz miał szybsze ładowanie.

Urządzenia elektroniczne mają układy regulujące pobierany prąd. Nie naładujesz szybciej bo jeśli telefon potrzebuje "x" to nie ma znaczenia czy ładowarka ma 1.5 czy 2,5 bo on pobierze tyle ile potrzebuje. Jeśli "moc" ładowarki miałaby znaczenie to wystarczyłoby podłaczyć 12A i ładowanie zajęłoby 30 minut :zaciesz

I podeprę się prawem Ohma I=U/R czyli natężenie jest wprost proporcjonalne od ilorazu napięcia i rezystancji. Jeśli odbiornik więcej nie potrzebuje to więcej nie poleci :hippie


A co do tematu to nie brałbym żadnej "no name".
W pewnym sensie racja, jednak nie jesteś w stanie określić jaką nadwyżkę prądową jest w stanie wytracić aparat by nie uszkodzić siebie i baterii.
Proponowałbym stosowanie ładowarki zgodnej z przydzieloną od producenta - lub przynajmniej mieszczącej się w jej parametrach (raczej nie mocniejszej)
Nie wspomnę że ładowarka dedykowana pod aparat telefoniczny jest znacznie tańsza.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Z tych dwóch to 2,5A i dobry kabel mUSB.
Telefon pobierze tyle ile potrzebuje i ani odrobinę więcej. Chyba że ładowarka jest za słaba i stanowi ograniczenie.
Pytanie tylko, czy te 2,5A to na każde gniazdo czy w sumie na wszystkie ...... A jeśli w sumie to jak to jest dzielone ?? Na allegro jest podobna, ale tam wyraźnie opisali, że jest to 3A + 3A -> 2 linie po 3A i po 3 gniazda.

Najlepsza byłaby oryginalna od danego telefonu, ale allegro jest pełne podróbek .....

Żadnej noname bym nie kupił. W sklepach można znaleźć Nokia / Microsoft 1500 mA za jakieś 40-50 zł. W Auchanie taką kupiłem za niecałe 40zł, w zestawie porządny kabel. Coś takiego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Dzięki za odpowiedzi, po przeczytaniu Waszych rad wstrzymałem się od zakupu.
Musi wystarczyć standardowa ładowarka
 
Do góry