Narzędzia Acronis True Image 2018 - World Backup Day

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Acronis True Image 2018 - World Backup Day

Na początek prosta gra udostępniona przez firmę Acronis przy okazji tej promocji.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


I to co najważniejsze, czyli sama promocja
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Przykładowo wieczysta licencja na wersję standard 1 komputer dla użytkownika indywidualnego
Zamiast £34.99 z rabatem £10 zapłacimy tylko £24.99 (około 129 złotych) razem z VAT

Jeżeli natomiast mamy starszą zarejestrowaną wersję Acronisa w wersji standard (2017 lub wcześniejsza - cokolwiek miałoby to znaczyć),
Requires a full license of Acronis True Image 2017 or an earlier version. Note that trial versions are not eligible for upgrade
to robiąc aktualizację zamiast £20.99 z rabatem £7 zapłacimy tylko £13.99 (około 74 złotych) razem z VAT
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


W ramach zakupów na firmę w UE, jak mniemam będzie bez VAT czyli odpowiednio ok. 105 złotych za zakup nowej pełnej wersji lub w przypadku uaktualnienia wersji starszej ok. 61 złotych.

SJGkQeq.png

Zakup pełnej wersji Acronis True Image 2018


mf7g6kI.png

Zakup uaktualnienia do wersji Acronis True Image 2018

Moim bardzo skromnym(?) :gwizdek zdaniem, to bardzo dobra oferta.
 
Mega fajna oferta - tylko wersja 2018 to moim zdaniem to najgorsza, najbardziej irytująca wersja acronisa jaka powstała
- program bez wiedzy i pozwolenia grzebie po dyskach użytkownika wyszukując backupy (poza wskazanym katalogiem) (potrafi też z tego co zauważyłem odstawić numer z modyfikowaniem backupu z którego się przywracało)
- instaluje acronis cloud, protect (ikonki w tray, pseudodyski w mój komputer) itd
- acronis protect - pseudozabezpieczenie które robi kopie plików, szyfrowanych przez "wirusa" - działa to tak śmiesznie jak brzmi jedynie co można zrobić z tym to "wyłączyć" monitorowanie - samej opcji nie można odinstalować, ani wyłączyć by nie startowała
- instaluje w h* serwisów działowych w tle (których nie można np albo odinstalować, albo opóźnić ich startu bo zaczyna wypluwać dymki, że coś mu nie pasuje)
- w starych wersjach klikałem na plik backup i mogłem sobie go przywrócić - teraz to droga przez mękę (podmontować, albo dodać do planu backupu)
- zrobienie albo przywrócenie backupu to miliard kliknięć w porównaniu do starszych wersji
- powywalane opcje zaawansowane - typu przywróć HDD ID itd na inny dysk (albo ja nie znalazłem w opcji bez odpalania z CD i pendriva)
- programu nie można zablokować na firewallu bo non stop chce sprawdzać licencję itd (albo średnio mu pasuje komputer niepodłączony do internetu właśnie z powodu także licencji)
- irytujące plany harmonogramu backupów (hitem jest opcja zrób jedną kopię z trzymaniem jednej kopii)

Program idzie w stronę w którym podążyło NERO - będzie program do wszystkiego.
Jak ktoś ma seagata to polecam darmową wersję acronisa - zbudowana jest na interfejsie 2017 + powycinane dodatki, których w normalnej wersji wyłączyć się nie da.
 
Nie jestem w stanie - póki co - sprawdzić jak to jest z wersją 2018, dlatego jedynie mogę odnieść się do tego porównania z Nero... w przypadku Nero jest możliwość wyboru tego co się chce zainstalować. Nikt naprawdę mnie nie zmusza do instalacji wszystkiego "jak leci". Poza tym Nero do nagrywania nawet w najnowszej wersji zajmuje mniej miejsca na dysku po instalacji niż co niektóre tak zachwalane ze względu na to że nie są niby "kobyłami" tego typu programy.
Dlatego już kilkukrotnie zakupiłem w promocyjnych cenach cały pakiet Nero (chociaż piratów jest w bród). I tego nie żałuję.

Co do Acronisa to muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy mnie nie zawiódł mimo tego, że korzystam najczęściej ze starych/starszych wersji tego programu (jakaś darmowa wersja z 2009, 2011 (niestety pirat), darmowe wersje dla dysków WD, a ostatnio nawet z podarowanej 2017). Tego nie mogę jednak powiedzieć o podobnych programach z których korzystałem a raczej je tylko testowałem.
Szkoda tylko że także za tym programem (jak za wieloma innymi b. dobrymi programami) stoją słudzy cara Putina. :smutek

Ps.
Z Acronisa korzystam uruchamiając go tylko z pendrive przy odłączonym dostępie do sieci. Po instalacji w systemie i zrobieniu boota go wywalam.
 
W standardowej wersji Acronisa dożywotniej nie masz cloud,acronis protect, to że funkcje są rozbudowane to nie znaczy że musisz z nich korzystać ale są użytkownicy dla których jest to użyteczne. W wersji z chmurą masz dodatkowe zabezpieczenia np.acronis protect i jest to licencja roczna.Nero: nie musisz kupować całego kombajnu jest możliwość zakupu poszczególnych modułów.Świat prostych rzeczy się kończy wszystko staje się rozbudowane i bardziej skomplikowane i tyczy to nie tylko programów użytkowych ale i rzeczy choćby samochodów,elektroniki, producenci mają w tym swój interes
 
W standardowej wersji Acronisa dożywotniej nie masz cloud,acronis protect, to że funkcje są rozbudowane to nie znaczy że musisz z nich korzystać ale są użytkownicy dla których jest to użyteczne. W wersji z chmurą masz dodatkowe zabezpieczenia np.acronis protect i jest to licencja roczna.


zaktualizuj sobie do nowych wersji 2018 a potem się wypowiadaj - nowe wersje mimo, że nie masz cloud instalują dodatki po całym systemie (tak samo wpakowuje się protect) - ja nie mam nic przeciwko temu, żeby to było w programie - tylko ten program działa na zasadzie niedzielnego programisty, który nie potrafi zrobić modularności programu
 
Acronis od wersji 2015 to totalna porażka. Byłem wielkim zwolennikiem tego softu ale to już minęło. Program nastawiony na integrację z chmurą Acronisa, tylko kto będzie wysyłał kopię partycji czy dysku do chmury (operacja zajmie wieki). Liczba uruchamianych przez program procesów przyprawia o ból głowy. Podczas instalacji program instaluje grubo ponad 1GB swoich plików, ciekawi niech sobie to sprawdzą. Przerost formy nad treścią. Dobrze że przynajmniej Boot CD pozostawiono w niezmienionej formie, to narzędzie działa naprawdę dobrze.
 
Mam wersję 2018 tylko że z subskrypcją to znaczy z chmurą itp.Wygląda na to iż instalka jest uniwersalna dla wszystkich wersji,faktycznie budowa modularna pozwalała by na instalacje tego co zakupiliśmy jak jest to np.Nero a przynajmniej było.
 
Acronis to kobyła, ja jednak wolę programy typu Macrium Reflect, prosty, szybki i bez zbędnych pierdółek :klawik
 
Acronis to kobyła, ja jednak wolę programy typu Macrium Reflect, prosty, szybki i bez zbędnych pierdółek :klawik

Acronis na kompie, to faktycznie lekkie utrapienie, ale już nośnik rat. (Windows PE) jest:mistrzunio
Choć głównym programem do robienia kopii jest u mnie Macrium Home, to p.systemową robię też na wszelki wypadek Acronisem 2014. RDR w Macrium jest fajny, bo jak trzeba "cofnąć" jakąś pierdółkę, to 1-2 minutki i po robocie, ale jak przyjdzie przywracać po np.sterownikach grafiki (parę GB), to trwa to dłużej niż za pomocą Acronisa.
 
@hmmkot masz rację (!) z programu do backupu zrobiła się kobyła z koralikami co ich w odróżnieniu jak tu wspomniano od Nero odczepić nie idzie a wyłączenie "protect,cloud i paru innych polepszaczy" nie wyłącza tylko czyni nieaktywnymi a w zasobach sobie siedzą i wyboru czy to chcę czy nie, nie mam jako użytkownik.Zabezpieczenia mam zakupione w innych pakietach i "dziesiąte" z rzędu nie są mi potrzebne a i czasami są powodem konfliktów z obecnymi i działanie tego z Acronisa mocno dyskusyjne :) Pisałem też do supportu że nawet sympatyczne i przydatne auto-menu jakie można było dodawać do bootowania kompa też sp...suli. W wersjach wcześniejszych była to dodatkowa linia w menu bootowania i gdy zaszła potrzeba skorzystać z Acronisa awaryjnie, użytkownik wybierał opcję i bez potrzeby płyty czy pendrive uruchamiał się Acronis, teraz po nowemu komp po starcie najpierw wchodzi do menu Acronis stoi 10 sekund i potem pojawia się nasze menu wyboru systemu_ów-niby popierdułka ale na gorzej ! Nie nazwałbym tego 2018 wersją Home :) i mimo posiadania legalnego cuda korzystam teraz z darmowego Macrium Reflect i daje radę :)-Pzdr.
 
Back
Do góry Bottom