Antywirus+firewall

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
Witam. Właśnie sciagam kasperskiego 2013 na rok na lapka i zastanawiam się czy dobrze dzialal by z Comodo Firewall Free. Czy musze wtedy wylaczyc zapory i antywirusy windowsa? Dodam, ze sprzet jest dość mocny.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Napisz jaki masz system operacyjny (ilu bitowy) i jakie operacje na komputerze chcesz chronić.
 

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
win 8 64 bity. Chce chronić swoje dane przed keyloggerami, oprogramowaniem typu malware (wirusy z policja). Tylko tyle i az tyle;)
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Z płatnych:
SpyShelter Firewall, ESET NOD32 (albo jakiś inny AV który lubisz i wiesz że jest lekki na twoim systemie, z lekkich to wspomniany ESET, Webroot, Norton ale podobno nowy Kasperskym też poprawili wydajność), HitmanPro.Alert, Keriver 1-Click Restore Pro/Image, Secunia PSI. Plus dodatki do przeglądarki Bitdefender TrafficLight, NoScript/ScriptSafe, Adblock Plus

Z darmowych Emsisoft Online Armor Free, Zemana AntiLogger Free, avast! Free Antivirus/Avira Free Antivirus/Panda Cloud Antivirus Free Edition, HitmanPro.Alert, Keriver 1-Click Restore Free, Secunia PSI plus dodatki do przeglądarki co wcześniej.
 

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
Mam zainstalowany kaspersky 2013 i bitdefender TrafficLight jako wtyczka do firefoxa. Czy musze mieć wlaczone zapory w windowsie czy jest to zbędne? I czy mogę dodac jeszcze jakies darmowe programy, aby poprawić bezpieczeństwo?

SE7EN napisał:
Z płatnych:
SpyShelter Firewall, ESET NOD32 (albo jakiś inny AV który lubisz i wiesz że jest lekki na twoim systemie, z lekkich to wspomniany ESET, Webroot, Norton ale podobno nowy Kasperskym też poprawili wydajność), HitmanPro.Alert, Keriver 1-Click Restore Pro/Image, Secunia PSI. Plus dodatki do przeglądarki Bitdefender TrafficLight, NoScript/ScriptSafe, Adblock Plus

Z darmowych Emsisoft Online Armor Free, Zemana AntiLogger Free, avast! Free Antivirus/Avira Free Antivirus/Panda Cloud Antivirus Free Edition, HitmanPro.Alert, Keriver 1-Click Restore Free, Secunia PSI plus dodatki do przeglądarki co wcześniej.

Rozumiem, ze z dodatków mam mam sobie wybrać jeden, a nie wszystkie:)
 
A

Anonymous

exide napisał:
Witam. Właśnie sciagam kasperskiego 2013 na rok na lapka i zastanawiam się czy dobrze dzialal by z Comodo Firewall Free. Czy musze wtedy wylaczyc zapory i antywirusy windowsa? Dodam, ze sprzet jest dość mocny.
Rozumiem,że Kasperczak jest nie do ruszenia i chcesz go zostawić ? Jeśli tak to dorzuć do niego : SpyShelter Free + to co polecił SE7EN:
HitmanPro.Alert, Keriver 1-Click Restore Pro/Image, Secunia PSI. Plus dodatki do przeglądarki Bitdefender TrafficLight, NoScript/ScriptSafe, Adblock Plus
Zapka systemowa w zupełności wystarczy.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Niestety ale SpyShelter Stop-Logger Free nie działa na 64 bitach, ale SpyShelter Stop-Logger Premium już śmiga tam spokojnie i ma licencję dożywotnią. Kaspersky masz w wersji IS czy AV ?
 

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
SpyShelter 8.5.1 Personal Free jest tylko na 32 bity, czyli odpada;/ Przydalaby się jakas alternatywa dla spysheltera. Czy na serio te wszystkie programy musze wgrac? NoScript/ScriptSafe blokuje jave i flash, wiec w gry online sobie nie pogram, dlatego rezygnuje - jeśli się myle to proszę mnie poprawić. Adblock plus zainstalowany razem z bitdefenderem.

Ponawiam pytanie: Czy zapory windowsa maja być wlaczone?

Czy to już wszystko co powinienem posiadac?

Edit. Kaspersky AV na rok z tego forum.
 
A

Anonymous

exide napisał:
Czy na serio te wszystkie programy musze wgrac? NoScript/ScriptSafe blokuje jave i flash, wiec w gry online sobie nie pogram, dlatego rezygnuje - jeśli się myle to proszę mnie poprawić. Adblock plus zainstalowany razem z bitdefenderem.

Ponawiam pytanie: Czy zapory windowsa maja być wlaczone?

Czy to już wszystko co powinienem posiadac?

Edit. Kaspersky AV na rok z tego forum.
Kasperczak + zapka sytemowa (dodatkowej zapory nie instaluj).HitmanPro.Alert-jeśli korzystasz z bankowości internetowej czy zakupów w necie.Keriver 1-Click Restore-do robienia migawek systemu.Secunia PSI-do wyszukiwania luk w apkach które masz zainstalowane.Zamiast SS machnij Zemanę.
Czy to już wszystko ? Tak...a reszta zależy już tylko od Ciebie :) .
 

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
Wszystko posciagalem, ale zaniepokoilo mnie to, ze kaspersky wylaczyl się w procesach Oo Czyzby za dużo wszystkiego?
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Kasprzak po prostu czasem tak ma, że trzeba na niego chwilę poczekać. W NoScript można tworzyć reguły, jakie elementy dynamiczne na stronie mają być wyświetlane.
 

exide

Świeżak
Dołączył
16 Wrzesień 2013
Posty
19
Reakcje/Polubienia
0
W jaki sposob mozna sprawdzic czy antywirusy sie ze soba nie gryza? Zainstalowalem co mi poleciliscie i efekt jest taki, ze kaspersky sie wogole nie uruchamia, antywirus windowsa jest wylaczony, antykelloger tez nie dziala. Zostaly mi tylko 3 wtyczki w przegladarce;/

Edit: Antilogger i hitman gryzl sie z kasperskym, wiec je wywalilem a kacper zostal. mam zainstalowane adblocker i bitdefender jako wtyczki. potrzebuje jeszcze jakiegos firewalla ktory nie bedzie gryzl sie z kacprem.

Licze na Was.

Ps. za bledy przepraszam, al ciemno jest, a nie chce nikogo budzić, licze na wyrozumiałość;)
 
A

Anonymous

Na 8 Zemany nawet nie próbuj instalować bo jej ochrona to śmiech na sali, nawet własnych testów nie przechodzi.
Jeśli chesz mieć prostą i skuteczną zaporę to doinstaluj sobie nakładkę na systemowego murka-

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wybierz wersję darmową.
 
A

Anonymous

exide napisał:
W jaki sposob mozna sprawdzic czy antywirusy sie ze soba nie gryza? Zainstalowalem co mi poleciliscie i efekt jest taki, ze kaspersky sie wogole nie uruchamia, antywirus windowsa jest wylaczony, antykelloger tez nie dziala. Zostaly mi tylko 3 wtyczki w przegladarce;/
Karwasz twarz...widzę,że sami znawcy się objawili...posprzeczamy się :szydera ?
A wracając do tematu : Exide-8 to nowy system,a na dodatek Microshit schodzi od lat na psy...więc niestety te wszystkie zabezpieczenia musisz sprawdzić metodą : prób i błędów
Nakładka na zapkę polecana przez Marsellusa-jak najbardziej.
Zarzuć jeszcze EMET 4 i wypróbuj Sandboxie Free.
 
Do góry