Co polecacie do kopii/obrazu systemu?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Przyznam szczerze, że na Windows 7 przez te kilkanaście lat użytkowania ani razu nie przywracałam systemu z kopii. Jedynie korzystałam z systemowych punktów przywracania. Po prostu nigdy nie zdarzyła się aż taka awaria i system nadal działa całkiem przyzwoicie, tylko lapek już zdycha...
Niemniej jednak dla spokoju ducha chciałam sobie tę kopię utworzyć. Zawsze jednak mnie zastanawia, w jaki sposób się ją przywraca, jeśli system nie działa. Czy program, który ją utworzył trzeba mieć na dysku zewnętrznym czy co?
No w każdym razie proszę o polecenie intuicyjnego, prostego, ale niezawodnego i darmowego programu, za pomocą którego wykonam taką kopię czy obraz systemu, a później równie łatwo przywrócę
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Przyznam szczerze, że na Windows 7 przez te kilkanaście lat użytkowania ani razu nie przywracałam systemu z kopii. Jedynie korzystałam z systemowych punktów przywracania. Po prostu nigdy nie zdarzyła się aż taka awaria i system nadal działa całkiem przyzwoicie, tylko lapek już zdycha...
Niemniej jednak dla spokoju ducha chciałam sobie tę kopię utworzyć. Zawsze jednak mnie zastanawia, w jaki sposób się ją przywraca, jeśli system nie działa. Czy program, który ją utworzył trzeba mieć na dysku zewnętrznym czy co?
No w każdym razie proszę o polecenie intuicyjnego, prostego, ale niezawodnego i darmowego programu, za pomocą którego wykonam taką kopię czy obraz systemu, a później równie łatwo przywrócę

Nigdy nie przywracałaś kopii ale przecież nie miałaś jej zrobionej więc i tak nie byłoby co przywracać. Piszesz, że nigdy nie zdarzyła się awaria ale właśnie kopię robi się na wypadek awarii a nie jak już się zdarzy. Skoro nigdy nie korzystałaś z takich programów to raczej żaden nie będzie się wydawał intuicyjny.
Polecę Ci np. Hasleo backup ale jestem świadomy że się nie spodoba. W dodatku pierwszą kopię robi się najlepiej jak masz świeży system z zainstalowanymi programami bo to wtedy ma sens a nie po kilkudziesięciu testach i zmianach.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
W dodatku pierwszą kopię robi się najlepiej jak masz świeży system z zainstalowanymi programami bo to wtedy ma sens a nie po kilkudziesięciu testach i zmianach.
Ale ja zainstalowałam dopiero jakąś połowę programów :p
Polecę Ci np. Hasleo backup ale jestem świadomy że się nie spodoba
No to dlaczego polecasz, skoro uważasz, że mi się nie spodoba?

Nigdy nie przywracałaś kopii ale przecież nie miałaś jej zrobionej
Miałam obraz systemu zrobiony systemowym narzędziem, ale nigdy nie miałam potrzeby z tego skorzystać. Początkowo robiłam taki obraz dość regularnie, ale później jakoś już mi się znudziło, więc obraz się zdezaktualizował :p
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ale ja zainstalowałam dopiero jakąś połowę programów :p

No to dlaczego polecasz, skoro uważasz, że mi się nie spodoba?


Miałam obraz systemu zrobiony systemowym narzędziem, ale nigdy nie miałam potrzeby z tego skorzystać. Początkowo robiłam taki obraz dość regularnie, ale później jakoś już mi się znudziło, więc obraz się zdezaktualizował :p

Mało istotne ile już zainstalowałaś ale ilu już się pozbyłaś, ile zmian w systemie porobiłaś. Kopię jak chcesz zrobić to Windows, programy, sterowniki i kopia nie po dwóch tygodniach ćwiczeń i testów.
Program polecam bo jest bardzo dobry, prosty, bez wodotrysków jak acronis czy inne i darmowy. Do użytku domowego jak dla mnie idealny ale wiem, że Ci się nie spodoba bo jak szukałaś przeglądarki to zanim trafiłaś na Slimjeta to ile było marudzenia na inne programy? To samo z czyścikami. Jak Ci się spodoba Hasleo to pójdę na czworaka na jasną górę.
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
46
W dodatku pierwszą kopię robi się najlepiej jak masz świeży system z zainstalowanymi programami bo to wtedy ma sens a nie po kilkudziesięciu testach i zmianach.
Przywracać kopię zdarzyło mi sie sporo razy, ale nie przypominam sobie o powrocie do pierwszej, z reguły to już kolejna z koleii, czyli: piąta, dziesiąta itd.... Także ma to sens. Aomei Backupper, nie przypominam sobie z nim problemów.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
jak szukałaś przeglądarki to zanim trafiłaś na Slimjeta to ile było marudzenia na inne programy
Bo ja się przywiązuję do programów i nie lubię zmian, a ponieważ zbeszcześcili ówczesną wersję Firefoxa, to szukałam czegoś najbardziej podobnego :p

Program polecam bo jest bardzo dobry, prosty, bez wodotrysków jak acronis czy inne i darmowy
No jeśli jest prosty w obsłudze, to wodotrysków mi nie potrzeba w takim programie. Co innego taki, który się codziennie używa, jak właśnie przeglądarka - wtedy powinien być też przyjemny dla oka, wygodny i ergonomiczny ;)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10643
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Przywracać kopię zdarzyło mi sie sporo razy, ale nie przypominam sobie o powrocie do pierwszej, z reguły to już kolejna z koleii, czyli: piąta, dziesiąta itd.... Także ma to sens. Aomei Backupper, nie przypominam sobie z nim problemów.

Powrót do pierwszej zastępuje mi ponowną instalację systemu. Kolejne też robię i je przywracam ale ja też duzo korzystam z Shadow Defendera to mi pomaga często zamiast przywracania kopii.

Bo ja się przywiązuję do programów i nie lubię zmian, a ponieważ zbeszcześcili ówczesną wersję Firefoxa, to szukałam czegoś najbardziej podobnego :p


No jeśli jest prosty w obsłudze, to wodotrysków mi nie potrzeba w takim programie. Co innego taki, który się codziennie używa, jak właśnie przeglądarka - wtedy powinien być też przyjemny dla oka, wygodny i ergonomiczny ;)
To instaluj, ja już szukam różańca i gromnicy.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4349
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Ech.... :jaranko
Ja na miejscu @d0r0t@ bym poszedl dalej. Jest taki program ktory nie tylko znakomicie nadaje sie do robienia kopii systemu, ale nawet pozwoli odzyskac zapomniane hasla czy pomoze w odszyfrowaniu partycji.
Prosty w obsludze, dosc intuicyjny, nie mam pojecia dlaczego wydaje sie miec ograniczona popularnosc.
Ale dla kogos lubiacego dostosowywac parametry i automatyzacje pod swoje potrzeby jest jak ulal.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Macrium Reflect Free jest i po polsku i w wersji free też ,opcja menu bootowania itp.....a w dodatku nie "kobyła" i co najważniejsze bezproblemowy ...Aomei miał pewne problemy z prawidłowym przywróceniem obrazu-nie wiem jak teraz ale wcześniej były wpadki.Takich programów do backupu darmowych i płatnych jest mnóstwo zależy co lubisz czy typową metodę "ikonograficzną" jak TodoBackup czy O&O Disk Image (wersję niżej masz zazwyczaj za darmola) czy wolisz pewniaki z większym polem manewru no to to co polecam na początku czy też drugiego lidera ze stajni Acronis (darmowe wersje są do zdobycia jako dodatki do wersji dysku np: Seagate,WDCawiar,Crucial).......
 
Do góry