comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć SS ?

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
Witam
zgodnie z tytułem jadę na zabezpieczeniu comodo firewall + defense oraz avira personal i mam pytanko czy jeśli dorzucę SS premium (mam klucz) będzie się to gryzło czy może przebudować ochronę pod względem SS i dołożyć inny firewall + av, pytam bo wiem, że SS tak jak comodo ma również hipsa. jak już się rozpisałem to najfajniej byłoby działać bez av np sciana windy 7 64bit lub inny (taki system posiadam), appguard i na rządanie ma-m + emsi, co sądzicie?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36529
Reakcje/Polubienia
25614
Miasto
Trololololo
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

Jak dla mnie to nie ma sensu ładować SpySheltera do takiego zestawu.SS owszem ma moduł HIPS ale niestety jeszcze mu daleko do tego w Comodo czy Online Armor, zresztą SS to nic innego jak HIPS nastawiony głównie na wykrywanie loggerów.

Zestaw bez AV jak najbardziej polecam, w przypadku x64 dużego wyboru nie masz.AppGuard + jakieś skanerki na żądanie (MBAM,EMSI czy Hitman Pro ) = 0 infekcji i 0 mulenia systemu.Jako dodatek można sobie dorzucić darmową wersję KeyScramblera Personal ( bezpłatny dla FF i IE ) który instaluje się jako wtyczka.
Można też spróbować FW z HIPSem dobrej klasy np OA lub Comodo.
 
A

Anonymous

Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

Oxy mądrze prawi-AppGuard & zapka+skanery na żądanie i kontrolowanie tego co się instaluje z niepewnych źródeł
 

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

dzięki za wyjaśniającą odpowiedź, potestuję sobie appguarda - nie ukrywam, że ten zestaw byłby dla mnie najciekawszy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36529
Reakcje/Polubienia
25614
Miasto
Trololololo
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

W styczniu będą beta testy nowego AppGuarda, każdy beta tester który spełni proste warunki otrzyma lickę do wersji finalnej, za pomoc przy testach.Dam znać jak już się rozpoczną :klawik. :ok
 
A

Anonymous

Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

OXYGEN THIEF napisał:
W styczniu będą beta testy nowego AppGuarda, każdy beta tester który spełni proste warunki otrzyma lickę do wersji finalnej, za pomoc przy testach.Dam znać jak już się rozpoczną :klawik. :ok
Wersja 4 ? Będą jakieś fundamentalne zmiany :) ?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36529
Reakcje/Polubienia
25614
Miasto
Trololololo
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

Wiem tylko tyle że w styczniu mają się rozpocząć.Więcej info support nie udzielił, raczej będzie bardziej przypominał wersję AppGuard Enterprise :suuper :piwko .Pewnie pojawi się opcja instalacji programów z menu kontekstowego, trochę luda o to prosiło.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

ja bym dodal przegladarke, tak jak napisaliscie wyzej, wcale nie jest potrzebny AV jak sie skanuje kazdy plik instalacyjny, wymog bezwzgledny.
Z doswiadczenia wielu lat moge powiedziec, ze chodzenie po sieci za pomoca przegladarki Opera daje wieksze zabezpiecznie niz dobry AV pod IE czy Firefox. Nawet nie instalowalem dodatku WOT ktory ostrzega przed zlymi stronami, po prostu wchodze wszedzie i nigdy nie zainfekowalem systemu czymkolwiek.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36529
Reakcje/Polubienia
25614
Miasto
Trololololo
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

destry5 napisał:
Z doswiadczenia wielu lat moge powiedziec, ze chodzenie po sieci za pomoca przegladarki Opera daje wieksze zabezpiecznie niz dobry AV pod IE czy Firefox.

Ale konkretnie to na czym polega to lepsze zabezpieczenie Opery od np FF czy IE
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

OXYGEN THIEF napisał:
W styczniu będą beta testy nowego AppGuarda, każdy beta tester który spełni proste warunki otrzyma lickę do wersji finalnej, za pomoc przy testach.Dam znać jak już się rozpoczną :klawik. :ok
tak, tak, tak
z chęcią wezmę udział
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

Conti napisał:
OXYGEN THIEF napisał:
W styczniu będą beta testy nowego AppGuarda, każdy beta tester który spełni proste warunki otrzyma lickę do wersji finalnej, za pomoc przy testach.Dam znać jak już się rozpoczną :klawik. :ok
tak, tak, tak
z chęcią wezmę udział

To tak jak ja :) :yahoo
Bardzo chętnie wezmę udział bo program jest naprawdę rewelacyjny. A wiem co mówię bo używam :suuper
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
Re: comodo firewall + defense + avira personal czy dołożyć S

/Ale konkretnie to na czym polega to lepsze zabezpieczenie Opery od np FF czy IE/

mniej podatna na ataki, zadne paskudztwo sie nie instaluje, a nawet jak cos wykryje AV to ulokowane bezpiecznie w cache gdzie mozna latwo usunac, chyba, ze ktos zada sobie trud, wejdzie tam, co nie jest takie latwie trafic (ukryta lokalizacja) i sprobuje uruchomic. Ostatnio otwieralem cos liskiem gdzie wchodze zwykle Opera, jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy pootwieralo dodatkowe strony, AV tez cos przyblokowal, w Operze tego nie mialem. Wiem, ze sa dodatki blokujace skrypty na liska, dla mnie to pomykla, ciagle cos blokowalo i trzeba bylo sie zastanawiac co by uruchomic. Prosta sprawa: bardziej sie oplaca pisac cos pod popularniejsze przegladarki, Opere tez szybko lataja.


Podatnosc przegladarek na atak czyli ilosc niezalatanych dziur:
b-web_browser_vulnerabilities.jpg



liczy sie nie tylko podatnosc na roznego rodzaju ekspolity ale i czas w jakim te luki sa usuwane, czyli przegladarki uodparniane na nie, Opera wypada najlepiej.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Polecam jeszcze luknac na raport Secunia firmy ktora profesjonalnie zajmuje sie wykrywaniem dziur w sofcie i zglaszaniem ich jego producentowi:

707b00cd.jpg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry