Corel PaintShop Pro 2023 (ULTIMATE) Spolszczenie

Marek Kaminski

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Grudnia 2022
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Hej Wszystkim!
@rafibanek, ja zakupiłem od razu wersję 25.1.0.32 i zainstalowałem bezpośrednio spolszczenie do tej wersji. Jedyne co mogę potwierdzić, to to, że spolszczenie i skróty u mnie działają (aż miło...). Co do poprzednich wersji nie mam doświadczeń. Widzę, że z twoimi wersjami to troszkę "kombinacji" nastąpiło. Być może przyczyna niedziałających skrótów klawiszowych tkwi w upgrade-owaniu? Czy (przed upgrade-m) w wersji 2019 skróty działały? Czy po upgrade do wersji 2023 nadal działały? Czy przestały działać po spolszczeniu?
No i jeszcze jedno odnośnie:
"Zawsze mogę odinstalować tę wersję i pobrać nowszą z końcówką 32, jeśli oczywiście jest taka możliwość na stronie Corela (ja robiłem w grudniu upgrade z wersji PSP 2019 do PSP 2023)."
No nie wiem, czy to tak może być, że "ściągnę sobie ze strony.... i zainstaluję..."
Czy na pewno upgrade do nowszej wersji, to to samo co zakup najnowszej wersji danego programu? Nie jestem pewien, ale zakup upgrade różni się od zakupu licencji konkretnej wersji. I to nie tylko w procedurze i płatnościach, ale też w plikach instalacyjnych.
To wszystko to tylko moje domysły. Nie mam konkretnej recepty i pomysłu jak Ci pomóc.
Może ktoś bardziej doświadczony coś Ci poradzi?

A ja też mam wersję 25.1.0.32 ale nie mogę znaleźć spolszczenia.Gdzie jest to spolszczenie? Pozdrawiam Marek
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
A ja też mam wersję 25.1.0.32 ale nie mogę znaleźć spolszczenia.Gdzie jest to spolszczenie? Pozdrawiam Marek

Kilka postów do tyłu:
 

demiurg1

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
8
Reakcje/Polubienia
3
Czy jest gdzieś dostępne spolszczenie do wersji Corel PaintShop Pro 2023 ( ULTIMATE ) v25.1.0.32_64-bit?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35955
Reakcje/Polubienia
25050
Miasto
Trololololo

demiurg1

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
8
Reakcje/Polubienia
3
Znalazłem tutaj link do spolszenia "Corel PaintShop Pro 2023 v25.1.0.32_64-bit)-(Spolszczenie Instalator v1.2) Aljot.zip". Zainstalowałem je w domu do właściwej wersji programu i wszystko działa bardzo dobrze. W pracy mam PaintShop Pro w wersji 2022 i też mam zainstalowane spolszczenie dokładnie do posiadanej wersji programu. Również w pracy wszystko działa poprawnie. Jest tylko jeden problem. Jak utworzę plik graficzny typu PSPIMAGE w domu (w nowej wersji programu), to w pracy nie mogę go otworzyć (komunikat: "Nie można otworzyć pliku. Spawdź, czy plik jest poprawny."). Odwrotnie, czyli plik PSPIMAGE utworzony w pracy w domu otwiera się poprawnie. Czy wiecie może w czym lub gdzie leży problem?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35955
Reakcje/Polubienia
25050
Miasto
Trololololo
Znalazłem tutaj link do spolszenia "Corel PaintShop Pro 2023 v25.1.0.32_64-bit)-(Spolszczenie Instalator v1.2) Aljot.zip". Zainstalowałem je w domu do właściwej wersji programu i wszystko działa bardzo dobrze. W pracy mam PaintShop Pro w wersji 2022 i też mam zainstalowane spolszczenie dokładnie do posiadanej wersji programu. Również w pracy wszystko działa poprawnie. Jest tylko jeden problem. Jak utworzę plik graficzny typu PSPIMAGE w domu (w nowej wersji programu), to w pracy nie mogę go otworzyć (komunikat: "Nie można otworzyć pliku. Spawdź, czy plik jest poprawny."). Odwrotnie, czyli plik PSPIMAGE utworzony w pracy w domu otwiera się poprawnie. Czy wiecie może w czym lub gdzie leży problem?
Skoro plik z domu nie otwiera się w pracy a plik z pracy otwiera się w domu znaczy to tylko jedno , program daje Tobie znać że czas zakończyć nadgodziny w domu i zostawić pracę tylko w pracy :sarkazm , w sumie to nie wiem czy tak faktycznie jest ale tak sobie to teraz wymyśliłem :sarkazm , a tak na poważnie to przeinstaluj wersję w domu :)
 

demiurg1

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
8
Reakcje/Polubienia
3
Skoro plik z domu nie otwiera się w pracy a plik z pracy otwiera się w domu znaczy to tylko jedno , program daje Tobie znać że czas zakończyć nadgodziny w domu i zostawić pracę tylko w pracy :sarkazm , w sumie to nie wiem czy tak faktycznie jest ale tak sobie to teraz wymyśliłem :sarkazm , a tak na poważnie to przeinstaluj wersję w domu :)
Może i racja. Tylko jak dobrze odinstalować Corela PantShop Pro 2023 w domu, aby żadnych śladów po programie i po polskojęzyczej nakładce nie było przed rozpoczęciem ponowej instalacji?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35955
Reakcje/Polubienia
25050
Miasto
Trololololo
Może i racja. Tylko ja dobrze odinstalować Corela PantShop Pro 2023 w domu, aby żadnychn śladów po programie i po polskojęzyczej nakładce nie było przed rozpoczęciem ponowej instalacji?
Korzystasz z jakiegoś narzędzia do usuwania typu Revo uninstaller :??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35955
Reakcje/Polubienia
25050
Miasto
Trololololo
Niestety nie, muszę to zrobić standardowym odinstalowywaczem Windowsa, a potem pewnie odszukać katalogi itp., gdzie znajdę jeszcze jakieś zalegające istotne pliki.
Na początek to odpal instalator Corela i zobacz czy jest tam opcja coś w stylu napraw instalację, jeśli będzie to napraw i sprawdź czy będzie ok z plikiem przenoszonym z domu do pracy. Standardowe narzędzie do usuwania (wbudowane w windowsa) nie usuwa wszystkich plików danego programu więc zainstaluj np: Revo uninstaller Free lub HiBit Uninstaller (do wyboru). Te programy są darmowe i za pomocą takiego programu usuń spolszczenie jak i program.

Pamiętaj że Revo Uninstaller ma też płatną wersję - Pro -
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Jak utworzę plik graficzny typu PSPIMAGE w domu (w nowej wersji programu), to w pracy nie mogę go otworzyć (komunikat: "Nie można otworzyć pliku. Spawdź, czy plik jest poprawny."). Odwrotnie, czyli plik PSPIMAGE utworzony w pracy w domu otwiera się poprawnie. Czy wiecie może w czym lub gdzie leży problem?

Na forum Corela nieraz pisali że taka niekompatybilność może być winą kodeka. Sprawdź czy w wersji 2023 nie jest czasem nowszy kodek i dlatego 2022 nie chce go otworzyć.
 

demiurg1

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
8
Reakcje/Polubienia
3
Na początek to odpal instalator Corela i zobacz czy jest tam opcja coś w stylu napraw instalację, jeśli będzie to napraw i sprawdź czy będzie ok z plikiem przenoszonym z domu do pracy. Standardowe narzędzie do usuwania (wbudowane w windowsa) nie usuwa wszystkich plików danego programu więc zainstaluj np: Revo uninstaller Free lub HiBit Uninstaller (do wyboru). Te programy są darmowe i za pomocą takiego programu usuń spolszczenie jak i program.

Pamiętaj że Revo Uninstaller ma też płatną wersję - Pro -

OK, dzięki za poradę. Spróbuję najpierw poradę z kodekiem. Może uda się w pracy kodek doinstalować lub podmienić.

Na forum Corela nieraz pisali że taka niekompatybilność może być winą kodeka. Sprawdź czy w wersji 2023 nie jest czasem nowszy kodek i dlatego 2022 nie chce go otworzyć.

Spróbuję, a jak się nie uda, to będę musiał spróbować w domu odinstalować wersję 2023 i spolszczenie, a potem ponownie zainstalować PSP2023+spolszczenie.
 

demiurg1

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
8
Reakcje/Polubienia
3
W PSP jest zgodność wsteczna!
Tak, rzeczywiście w PSP jest opcja zapisu pliku PSMIMAGE ze zgodnoącią wsteczną. Nie potrzeba odinstalowywać programu i na nowo go instalować, ani też próbować naprawiać. Jeśli ktoś tak jak ja tworzy pliki PSPIMAGE w PSP2023, ale chce je modyfikować pod PSP2022 (tak jak ja w pracy), to wystarczy pod PSP zapisać je w trybie zgodności wstecznej. Należy wybrać: "Zapisz jako --> potem "Opcje..." --> wybrać typ zgodności wstecznej." Załączam plik graficzny. Można też stworzyć pierwszy plik w PSP2022, a potem kontynuować edycje w PSP2023 i tak naprzemiennie.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:
Do góry