Cytaty

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
Dwie rzeczy napełniają umysł coraz to nowym i wzmagającym się podziwem i czcią, im częściej i trwalej się nad nimi zastanawiamy: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.
arrow-down.svg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
I śmiech niekiedy może być nauką,
Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa;
I żart dowcipną przyprawiony sztuką
Zbawienny, kiedy szczypie, a nie kąsa​
I. Krasicki "Monachomachia" Pieśń piąta
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
46
"Państwo przez szkolnictwo, duchowieństwo i uroczystości narodowo – rządowe oddziaływa na
wyobraźnie swych poddanych, wytwarzając, albo potęgując w ich duszach uczucie pokory,
zachwytu i służalczości dla siebie."
"Bóg stwórca jest obojętny i dopuszcza cierpienie i zło. Bóg - duch wybawia nas od cierpień i
zła, i jest zawsze doskonałym dobrem. Boga stwórcy nie ma. Jestem ja, poznający danymi mi
narzędziami zmysłów świat i wewnętrznie znający swego ojca, Boga. On jest początkiem we
mnie - duchowego. A zewnętrzny świat jest tylko kresem mnie."
Lew Tołstoj
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
46
O, Wielki Duchu, którego głos słyszę pośród wiatru, którego tchnienie daje życie całemu
światu. Usłysz mnie. Potrzebuję twej siły i mądrości. Pozwól mi podążać w pięknie, i uczyń me
oczy zawsze widzącymi purpurę i czerwień Słońca zachodu. Spraw by ręce moje szanowały
rzeczy, które uczyniłeś, a słuch mój wyostrz bym słyszał twój głos. Uczyń mnie mądrym, żebym
mógł zrozumieć rzeczy, których nauczasz mój lud. Pomóż mi pozostać niewzruszonym i silnym
w obliczu wszystkiego co do mnie przychodzi. Pouczaj mnie mądrości, którą ukryłeś w każdym
liściu i skale. Pomóż mi szukać myśli czystych i czynów bym pomagał bliżnim moim.
Współczucie pomóż odnaleźć poza ciążącym mi zrozumieniem. Poszukuję siły, nie aby walczyć
z moim bratem, ale by pokonać największego wroga - samego siebie. Uczyń mnie zawsze
gotowym, by przyjść do ciebie z czystymi dłońmi i prostym spojrzeniem. Więc kiedy życie
przeminie, jak zachodzące Słońce, niech mój duch przyjdzie do Ciebie niezawstydzony.

Wódz Siuksów Żółty Skowronek
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
46
Świat zewnętrzny jest jedynie zbiorem Twoich stanów ducha, jest niczym innym jak właśnie Tobą.
(Ladislav Klima)

Brak przemocy jest pierwszym przykazaniem mojej wiary. Jest też ostatnim z moich przekonań.
(Mahatma Gandhi)
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2255
Reakcje/Polubienia
311
Miasto
okolice internetu
„Brama do Świątyni Dobra i Prawdy jest niska. Wejdą tam tylko Ci, którzy schylą głowę”. Lew Tołstoj
 
Do góry