Cytaty

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2333
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
Dwie rzeczy napełniają umysł coraz to nowym i wzmagającym się podziwem i czcią, im częściej i trwalej się nad nimi zastanawiamy: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.
arrow-down.svg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2333
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
I śmiech niekiedy może być nauką,
Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa;
I żart dowcipną przyprawiony sztuką
Zbawienny, kiedy szczypie, a nie kąsa​
I. Krasicki "Monachomachia" Pieśń piąta
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
47
"Państwo przez szkolnictwo, duchowieństwo i uroczystości narodowo – rządowe oddziaływa na
wyobraźnie swych poddanych, wytwarzając, albo potęgując w ich duszach uczucie pokory,
zachwytu i służalczości dla siebie."
"Bóg stwórca jest obojętny i dopuszcza cierpienie i zło. Bóg - duch wybawia nas od cierpień i
zła, i jest zawsze doskonałym dobrem. Boga stwórcy nie ma. Jestem ja, poznający danymi mi
narzędziami zmysłów świat i wewnętrznie znający swego ojca, Boga. On jest początkiem we
mnie - duchowego. A zewnętrzny świat jest tylko kresem mnie."
Lew Tołstoj
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
47
O, Wielki Duchu, którego głos słyszę pośród wiatru, którego tchnienie daje życie całemu
światu. Usłysz mnie. Potrzebuję twej siły i mądrości. Pozwól mi podążać w pięknie, i uczyń me
oczy zawsze widzącymi purpurę i czerwień Słońca zachodu. Spraw by ręce moje szanowały
rzeczy, które uczyniłeś, a słuch mój wyostrz bym słyszał twój głos. Uczyń mnie mądrym, żebym
mógł zrozumieć rzeczy, których nauczasz mój lud. Pomóż mi pozostać niewzruszonym i silnym
w obliczu wszystkiego co do mnie przychodzi. Pouczaj mnie mądrości, którą ukryłeś w każdym
liściu i skale. Pomóż mi szukać myśli czystych i czynów bym pomagał bliżnim moim.
Współczucie pomóż odnaleźć poza ciążącym mi zrozumieniem. Poszukuję siły, nie aby walczyć
z moim bratem, ale by pokonać największego wroga - samego siebie. Uczyń mnie zawsze
gotowym, by przyjść do ciebie z czystymi dłońmi i prostym spojrzeniem. Więc kiedy życie
przeminie, jak zachodzące Słońce, niech mój duch przyjdzie do Ciebie niezawstydzony.

Wódz Siuksów Żółty Skowronek
 

China O'Brien

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2023
Posty
32
Reakcje/Polubienia
47
Świat zewnętrzny jest jedynie zbiorem Twoich stanów ducha, jest niczym innym jak właśnie Tobą.
(Ladislav Klima)

Brak przemocy jest pierwszym przykazaniem mojej wiary. Jest też ostatnim z moich przekonań.
(Mahatma Gandhi)
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2333
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
„Brama do Świątyni Dobra i Prawdy jest niska. Wejdą tam tylko Ci, którzy schylą głowę”. Lew Tołstoj
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2333
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
„Pytasz dlaczego? No, bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworzu! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.”

Węglarz (Stefan Śródka), "Miś" reż. Stanisław Bareja
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2333
Reakcje/Polubienia
363
Miasto
okolice internetu
Nie głaskało mnie życie po głowie,
nie pijałem ptasiego mleka –
no i dobrze, no i na zdrowie:
tak wyrasta się na człowieka

Władysław Broniewski - Mannlicher /Z tomu: Krzyk Ostateczny (1938)
 
Do góry