Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18472
Reakcje/Polubienia
39258
Miasto
Gdzieś w Polsce
FileMenu Tools
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Dostosowanie i dodanie kilku narzędzi do menu kontekstowego Windows File Explorer.
FileMenu ToolsFileMenu Tools jest aplikacją, która pozwala dostosować menu kontekstowego Eksploratora Windows. Aplikacja dodaje wbudowane narzędzia do wykonywania operacji na plikach i folderach i dodaje niestandardowe polecenia które pozwalają uruchamiać aplikacje zewnętrzne, kopiuj / przenieś do określonego folderu lub usunąć konkretne typy plików. Z FileMenu Tools, można więc dostosować do podmenu „Wyślij do ...”, a następnie włączyć lub wyłączyć albo poleceń menu kontekstowego dodanych przez inne aplikacje.
filemenutools.png


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
38117
Reakcje/Polubienia
34037
Ostatnia edycja:

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1052
Reakcje/Polubienia
1437
bardzo przydatny util
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
234
Reakcje/Polubienia
244
Bardzo fajny w tym temacie jest też EcMenu 32/64 bit...Pzdr.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Programik fajny, można sobie dodać kilka potrzebnych pozycji do menu. Szkoda tylko, że nie można za jego pomocą usunąć zbędnych pozycji z menu kontekstowego. Myślałam, że jak do edycji, to można nie tylko dodawać, ale i usuwać
 

OnSam

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
426
Reakcje/Polubienia
1
ktos z na skrypt na dodanie opcji do menu kontekstowego "Usuń"?

Zle sie wyrazilem, chodzi mi o polecenie oprozniania kosza w menu kontekstowym
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
ktos z na skrypt na dodanie opcji do menu kontekstowego "Usuń"?
:O Ale przecież taka opcja jest normalnie na stanie? Poza tym ja właśnie chciałabym ją usunąć, bo o wiele prościej jest kliknąć DELETE niż PPM i szukać w menu
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
:poza tym ja właśnie chciałabym ją usunąć, bo o wiele prościej jest kliknąć DELETE niż PPM i szukać w menu
Aby usunąć tą opcję trzeba by modyfikować plik shell32.dll.mui (np. w resource hacker). W tej bibliotece są schowane opcje systemowe, a nie w rejestrze.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Resource hacker akurat mam zainstalowany, tylko pewnie jakąś mocno starą wersję, bo kiedyś używałam do podmiany ikonek w jakiejś aplikacji. Chciałabym usunąć opcje: Kopiuj, Wytnij, Wklej, Usuń, Zmień nazwę, Drukuj i Udostępnij, ale niektóre tylko z menu kontekstowego, z paska narzędzi w oknie folderu już nie. I jeszcze z menu kontekstowego PPM na pasku zadań chciałabym usunąć opcje: Ułóż okna kaskadowo i ułóż okna jedno na drugim
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1052
Reakcje/Polubienia
1437
Glary Utilites ma moduł do ustawiania menu context
 
Do góry