Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Edition?

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5644
Reakcje/Polubienia
4125
Miasto
Polska
No cóż, program ten można mieć w wersji polskiej. Spróbowałem … powiodło się.
Jak to zrobić?
1. z polskiej strony producenta ściągnąłem triala System Backup 2010 i zainstalowałem
2. skopiowałem pliki z wyróżnikiem xxx_pl.qm i zapamiętałem foldery ich lokalizacji
3. odinstalowałem triala
4. zamieniłem nazwy skopiowanych plików z xxx_pl.qm na xxx_ea.qm
5. zainstalowałem wersję GAOTD i podmieniłem pliki oryginalne na te spreparowane
6. odpaliłem i …. wszystko OK. :)
Powodzenia
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5644
Reakcje/Polubienia
4125
Miasto
Polska
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

I jeszcze jedno...
W jaki sposób pozyskać polski plik pomocy?
1. w wersji trial kopiujemy plik pomocy help.chm umieszczony w Program Files/System Backup....../program/resource/help
2. w zainstalowanej wersji GAOTD zamieniamy oryginał na ten skopiowany.
 

alinek

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
158
Reakcje/Polubienia
111
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

No i fajnie, że sobie po polsku radzimy :ok Dzięki :dziękuję
 

jogobella

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
260
Reakcje/Polubienia
0
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

ma może ktoś z was instalke do tego progsa ??
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18516
Reakcje/Polubienia
39405
Miasto
Gdzieś w Polsce
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

wrzuć na hosta pliki z polskim, z info o lokalizacji :)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2237
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

jogobella napisał:
ma może ktoś z was instalke do tego progsa ??

Tej instalki akurat nie posiadam , ale mam nowszą wersję o podobnych funkcjach: Paragon Drive Copy 11 Professional Special Edition , również z promocji ,mam również spolszczenie.Autor tego wątku pewnie nie zwrócił uwagi na fakt , że w pliku ExpLauncher.ini w polskiej wersji demo trzeba ręcznie pozmieniać pewne wpisy żeby nie tylko uzyskać polski interfejs ale...odblokować funkcje , które domyślnie w wersji demo są zablokowane. Tak , że czysto mechaniczne skopiowanie plików spolszczających na niewiele się przyda, bo wersja nadal będzie miała cechy wersji demonstracyjnej. Tego rodzaju spolszczenia wymagają również zmiany w rejestrze systemowym i zmiany strony kodowej w plikach INI, by polskie litery były wyświetlane prawidłowo.

Moją licencję na ten program mogę komuś sprezentować, ponieważ używam programu Seagate DiscWizard (darmowa wersja Acronis True Image 11 dla użytkowników dysków Seagate) do tworzenia kopii i przywracania z nich systemu.
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

Emmers napisał:
...Autor tego wątku pewnie nie zwrócił uwagi na fakt , że w pliku ExpLauncher.ini w polskiej wersji demo trzeba ręcznie pozmieniać pewne wpisy żeby nie tylko uzyskać polski interfejs ale...odblokować funkcje , które domyślnie w wersji demo są zablokowane. Tak , że czysto mechaniczne skopiowanie plików spolszczających na niewiele się przyda, bo wersja nadal będzie miała cechy wersji demonstracyjnej. Tego rodzaju spolszczenia wymagają również zmiany w rejestrze systemowym i zmiany strony kodowej w plikach INI, by polskie litery były wyświetlane prawidłowo.
A czy można cię prosić żebyś opisał dokładnie jak to wszystko zrobić dodając do tego screeny?
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2237
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

Może nie będę tutaj opisywał jak zmodyfikować niektóre pliki ,dodając w nich wpisy. Robię to za pomocą notatnika o nieco rozszerzonych opcjach edycyjnych. Przykładowo w pliku ExpLauncher.ini w polskiej wersji demo są wpisy :"Ta opcja dostępna jest tylko w pełnej wersji" i taki wpis trzeba wykasować .Niżej jest brak odnośnika do pliku wykonywalnego skojarzonego z tą opcją i trzeba wpisać ręcznie nazwę programu i ścieżkę do niego , by opcja stała się aktywna. Mam już wszystkie pliki spolszczenia przygotowane i zapakowane WinRAR em do pliku sfx.
Jak i co zainstalować , by program Paragon Drive Copy 11 Professional Special Edition z promocji komunikował się z nami po polsku?
Zacznijmy od zainstalowania programu po wpisaniu nazwy i klucza , które otrzymaliśmy mailem. Nie zmieniajmy domyślnej ścieżki instalacyjnej wówczas będziemy pewni że spolszczenie zainstaluje się prawidłowo.
c9253512-bb95-4ddf-8a39-676d30cd9fc6_1_01.jpg

Po instalacji i restarcie komputera możemy włączyć program
33f4d486-ef99-4ce8-8b1b-556c6b737bbe_1_02.jpg

Widzimy ,że nasz program ma angielski interfejs i wszystkie moduły są również po angielsku.
Teraz , po wyłączeniu programu instalujemy spolszczenie , uruchamiamy plik sfx i wypakowujemy go bez zmiany ścieżek , pozostawiając domyślne.
78dcdac1-40fe-4502-9b21-e1f82e6bb9e7_1_03.jpg

Instalator zmienia również wpisy w rejestrze dotyczące języka instalacji (wyskakuje pod koniec rozpakowywania okno linii poleceń uruchamiające szybką modyfikację wpisów rejestru)
Teraz po uruchomieniu programu mamy już polską wersję językową programu i jego modułów.
c21c7d00-12fe-46f7-908e-c92d08bb33a4_1_04.jpg

Identycznie możemy spolszczyć inny program firmy Paragon: Partition Manager 11 Personall
Może podam linki do plików instalacyjnych i programów spolszczających obydwu programów. Dotyczy to tych osób , które posiadają własne klucze uzyskane z promocji.
Partition Manager 11 Personall

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Paragon Drive Copy

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrych świąt 3 Maja
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

Pochwała przyznana. Bardzo ładnie to zrobiłeś :ok
Emmers napisał:
Może nie będę tutaj opisywał jak zmodyfikować niektóre pliki ,dodając w nich wpisy. Robię to za pomocą notatnika o nieco rozszerzonych opcjach edycyjnych.
Jeśli byś mógł jeszcze to dokładniej opisać to powiem szczerze że chętnie bym przeczytał. :england :piwko
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2237
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

Pozwolisz, że zrobię to przy najbliższej okazji robienia tego typu edycji plików do któregoś z programów firmy Paragon. W tej chwili musiałbym ściągać w tym celu i wersję demo i mieć wersję pełną tego samego programu. Żeby zbytnio nie zaśmiecać systemu robię to zwykle na Xp zainstalowanym na maszynie wirtualnej Microsoft Virtual PC lub VirtualBox . Najpierw instaluję wersję demo i kopiuję wszystkie zainstalowane pliki do innej lokalizacji. Potem odinstalowuję demo i instaluję wersję pełną . I teraz zaczyna się ta cała zabawa i edycja. Znajomość języka angielskiego mimo wszystko jest potrzebna choćby tylko w stopniu podstawowym. Postaram się przybliżyć ten proces edycji przy najbliższej okazji jak już napisałem.
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Jak spolszczyć Paragon System Backup 10.5 Special Editio

Emmers napisał:
Pozwolisz, że zrobię to przy najbliższej okazji robienia tego typu edycji plików do któregoś z programów firmy Paragon.
Jasne że tak :) :england
Ponadto to sporo pracy więc nie proszę żebyś zrobił to zaraz :)
Ot tak z ciekawości chciałem się dowiedzieć co i jak dokładnie trzeba zrobić ;)
 
Do góry