Jak zainstalować FydeOs na niewspieranym sprzęcie w biosie mbr lub legacy

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam wszystkich. Czy wie ktoś jak zainstalować najnowszy Fyde Os na niewspieranym sprzęcie ? Najnowsza wersja 17 nie wspiera UEFI.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55913
Witam wszystkich. Czy wie ktoś jak zainstalować najnowszy Fyde Os na niewspieranym sprzęcie ? Najnowsza wersja 17 nie wspiera UEFI.

A może wystarczy pobrać wersję dla starszego sprzętu?

0.jpeg
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Próbowałem wszystkiego i nic pozostaje wersja 16.1 niestety próbowałem też tą opcję
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55913
Próbowałem wszystkiego i nic pozostaje wersja 16.1 niestety próbowałem też tą opcję

FadeOS wspiera UEFI więc to coś innego. Pokazuje jakiś błąd? W jaki sposób to instalujesz? Bo na YT widzę że to prosta sprawa:




Hindus, ale instaluje wersję angielską więc można zrozumieć ;)
 
Ostatnia edycja:

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
spróbuję ale myslę że on instaluje wersję na procesor intela a ja mam amd

nie wiem czemu u niego jest schemat partycjonowania mbr a ja mam gpt a mój spzęt gpt nie obsługuje
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Nic z tego fyde os nie wspiera partycji MBR i nie da się go zainstalować na moim tablecie a szkoda bo system działa naprawdę szybko
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55913
spróbuję ale myslę że on instaluje wersję na procesor intela a ja mam amd

nie wiem czemu u niego jest schemat partycjonowania mbr a ja mam gpt a mój spzęt gpt nie obsługuje

Pobrałem obraz dla wersji AMD i jest GPT

0b05537a649dc29d9.jpeg
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Przepraszam za nieścisłość ja też mam gpt w Rufusie a mój tablet nie obsługuje partycjonowania gpt tylko mbr cóż pozostaje mi wersja 16 choć jest ona troche okrojona
dzięki za pomoc już chyba nic nie wymyślę
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55913
Przepraszam za nieścisłość ja też mam gpt w Rufusie a mój tablet nie obsługuje partycjonowania gpt tylko mbr

Tu ktoś napisał że można wykorzystać obraz dla VM
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Pobieram, ale w tej chwili nie mam czasu tego sprawdzić.

Albo spróbować tak jak się mijało ograniczenia z windowsem stosując instalator Win 10 do Win 11. Spróbuj nagrać Pendriva z 16.1 i potem wgraj tam pliki z ISO 17
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Tak wiem że można wykorzystać plik vm ale zupełnie nie wiem jak zrobić bootowalny pendrive z tego pliku . A co do podmiany plików to potrzebowałbym jakiś dobry program do edycji pliku img bo po wganiu pliku obrazu img z systemem pendrive staje się niewidoczny dla systemu windows
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55913
Zajrzałem do pliku vmdk dla VM i jego struktura jest taka sama jak obrazu img

0.jpeg

W środku są obrazy partycji w formacie img których nie można edytować. Wychodzi na to że musisz sobie odpuścić albo kupić jakiś tani sprzęt z UEFI ;)
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Jeszcze trochę popróbuję dzięki za pomoc...... a znasz jakiś dobry program do edycji img lub iso? tak żebym mógł podmienić pliki instalacyjne?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55913
Jeszcze trochę popróbuję dzięki za pomoc...... a znasz jakiś dobry program do edycji img lub iso? tak żebym mógł podmienić pliki instalacyjne?

ISO - PowerISO, UltaISO
IMG - to surowy obraz dysku, można go jedynie podejrzeć, wypakować pliki (np. programem NanaZIP) ale nie edytować
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Jednak nic z tego nie wyjdzie. a może znacie jakiś lekki system tego typu na którym można uruchamiać aplikacje z androida zależy mi głównie na googole maps ale system musi być naprawdę lekki ...
 
Do góry