Klawisz kalkulatora

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zdecydowałam się jednak na klawiaturę zewnętrzną, bo niewygodnie mi się używało tej laptopowej. Mam w niej klawisz kalkulatora, do którego domyślnie jest przypisany kalkulator systemowy. Chciałabym go zmienić na inny, zewnętrzny kalkulator. W Windows 7 mogłam to zrobić poprzez edycję rejestru: w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AppKey\18 należało wartość ShellExecute zmienić na ścieżkę do kalkulatora zewnętrznego, ale w Win11 w tym kluczu nie ma ShellExecute :(
Da się to zrobić bez instalacji dodatkowych programów?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
W Windows 7 mogłam to zrobić poprzez edycję rejestru: w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AppKey\18 należało wartość ShellExecute zmienić na ścieżkę do kalkulatora zewnętrznego, ale w Win11 w tym kluczu nie ma ShellExecute :(

Spróbuj dodać taki klucz, jeśli go nie ma
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
A jak dokładnie to zrobić? Na pewno to czegoś nie napsuje, jeśli kalkulator systemowy jest przypisany jednak za pomocą jakiegoś innego klucza?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
A jak dokładnie to zrobić? Na pewno to czegoś nie napsuje, jeśli kalkulator systemowy jest przypisany jednak za pomocą jakiegoś innego klucza?


PPM i wybierasz Wartość ciągu

0.jpeg

Zresztą, tu jest to opisane:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry