Komputer nie wstaje po "utwardzeniu" Pandy CA

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
wczoraj po dłuższej nieobecności wszedłem na forum i od razu rzucił mi się w oczy temat o tzw. utwardzeniu Pandy, zastosowałem się do wszystkich wskazówek z poniższego linka

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
tzn. dodałem wszystkie dyski (C, D, E) do chronionych tak jak na pierwszym screenie, na drugim nic u siebie nie zmieniałem bo już miałem "zaptaszoną" opcję "Allow access by secure apps", a na trzecim dodałem pliki wykonawcze "exe,com,cpl,scr,cmd,lnk,msi,pif"
dzisiaj odpalam komputer a tu w momencie kiedy powinien pojawić się ekran logowania mam tylko czarne tło i kursor :co jest?
wszedłem w tryb awaryjny cofnąłem wszystkie te zmiany w Pandzie ale to i tak nic nie pomogło, tak samo wyłączenie jej startu z systemem czy też jej usług systemowych
pomoże ktoś bo już pomysłów nie mam a załatwiłem tak dwa lapki :(
 

virophage

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
199
Reakcje/Polubienia
19
Miasto
Pomorze
Tryb awaryjny odinstaluj misia , instalacja na nowo , następnie jak będziesz dawał pliki wykonawcze to nie dawaj EXE bo Ci blokuje pewnie explorer.exe albo daj go do wyjątków .kiedyś instalowałem misia miałem podobnie i to była przyczyna , sprawdzić zawsze można ; )
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
hmm a nie ma jakiegoś sposobu aby w trybie awaryjnym cofnąć te ustawienia bez dezinstalacji Pandy? z tego co wiem, chociaż teraz wiem, że niewiele wiem, usuwanie antywirusów wiąże się z pozostawieniem kupy śmieci a system jest świeżutki i trochę mi zajęło ustawienie aby "śmigał" tak jak teraz tzn. tak jak przed tym co zrobiłem wczoraj ;)
pisałem już wcześniej, że w awaryjnym niby cofnąłem tamte ustawienia ale to nic nie pomogło, tak samo teraz dodałem wyjątek dla explorer.exe, bez skutku :( no ale może jest na to jakiś sposób, może ja coś źle robię?
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
ja po prosu restartuje explorer ctrl+shift+esc szukam proces explorer .exe klikam zakończ proces i potem plik nowe zadanie uruchom i wpisujesz explorer.exe i naciskasz ok i z czarnego ekranu pokazuje sie pulpit mam 7, 32 bit

czarny ekran po uruchomieniu systemu

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!





-
 

virophage

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
199
Reakcje/Polubienia
19
Miasto
Pomorze
eMCe napisał:
hmm a nie ma jakiegoś sposobu aby w trybie awaryjnym cofnąć te ustawienia bez dezinstalacji Pandy? z tego co wiem, chociaż teraz wiem, że niewiele wiem, usuwanie antywirusów wiąże się z pozostawieniem kupy śmieci a system jest świeżutki i trochę mi zajęło ustawienie aby "śmigał" tak jak teraz tzn. tak jak przed tym co zrobiłem wczoraj ;)
pisałem już wcześniej, że w awaryjnym niby cofnąłem tamte ustawienia ale to nic nie pomogło, tak samo teraz dodałem wyjątek dla explorer.exe, bez skutku :( no ale może jest na to jakiś sposób, może ja coś źle robię?

Posłuchaj jak dobrze pamiętam cofnięte zmiany w misiu u mnie nic nie dawały tylko to co napisałem wyżej ; )
Ale do Ciebie należy decyzja możesz kombinować inaczej : )
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
merkaba napisał:
ja po prosu restartuje explorer ctrl+shift+esc szukam proces explorer .exe klikam zakończ proces i potem plik nowe zadanie uruchom i wpisujesz explorer.exe i naciskasz ok i z czarnego ekranu pokazuje sie pulpit mam 7, 32 bit

czarny ekran po uruchomieniu systemu

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
-
Menadżer Zadań to był mój pierwszy pomysł przy czarnym ekranie, żeby nie wyłączać lapka z guzika ale niestety nie działał
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
virophage napisał:
eMCe napisał:
hmm a nie ma jakiegoś sposobu aby w trybie awaryjnym cofnąć te ustawienia bez dezinstalacji Pandy? z tego co wiem, chociaż teraz wiem, że niewiele wiem, usuwanie antywirusów wiąże się z pozostawieniem kupy śmieci a system jest świeżutki i trochę mi zajęło ustawienie aby "śmigał" tak jak teraz tzn. tak jak przed tym co zrobiłem wczoraj ;)
pisałem już wcześniej, że w awaryjnym niby cofnąłem tamte ustawienia ale to nic nie pomogło, tak samo teraz dodałem wyjątek dla explorer.exe, bez skutku :( no ale może jest na to jakiś sposób, może ja coś źle robię?

Posłuchaj jak dobrze pamiętam cofnięte zmiany w misiu u mnie nic nie dawały tylko to co napisałem wyżej ; )
Ale do Ciebie należy decyzja możesz kombinować inaczej : )
wiem, wiem... jak pisałem już cofnąć próbowałem :(
na jednym kompie już miś poleciał i moim oczom ukazał się pulpit :D
to jeszcze mam takie pytanie, jak na nowo zainstaluję Pandę i wprowadzę takie same ustawienia z tym, że teraz dodam do wyjątków explorer.exe to nie powinno już być takich niespodzianek? czy może tak jak wspominałeś wcale nie dodawać plików exe do wykonawczych ale czy to nie osłabi tej niby wzmocnionej tymi ustawieniami ochrony?
 

virophage

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
199
Reakcje/Polubienia
19
Miasto
Pomorze
eMCe napisał:
virophage napisał:
eMCe napisał:
hmm a nie ma jakiegoś sposobu aby w trybie awaryjnym cofnąć te ustawienia bez dezinstalacji Pandy? z tego co wiem, chociaż teraz wiem, że niewiele wiem, usuwanie antywirusów wiąże się z pozostawieniem kupy śmieci a system jest świeżutki i trochę mi zajęło ustawienie aby "śmigał" tak jak teraz tzn. tak jak przed tym co zrobiłem wczoraj ;)
pisałem już wcześniej, że w awaryjnym niby cofnąłem tamte ustawienia ale to nic nie pomogło, tak samo teraz dodałem wyjątek dla explorer.exe, bez skutku :( no ale może jest na to jakiś sposób, może ja coś źle robię?

Posłuchaj jak dobrze pamiętam cofnięte zmiany w misiu u mnie nic nie dawały tylko to co napisałem wyżej ; )
Ale do Ciebie należy decyzja możesz kombinować inaczej : )
wiem, wiem... jak pisałem już cofnąć próbowałem :(
na jednym kompie już miś poleciał i moim oczom ukazał się pulpit :D
to jeszcze mam takie pytanie, jak na nowo zainstaluję Pandę i wprowadzę takie same ustawienia z tym, że teraz dodam do wyjątków explorer.exe to nie powinno już być takich niespodzianek? czy może tak jak wspominałeś wcale nie dodawać plików exe do wykonawczych ale czy to nie osłabi tej niby wzmocnionej tymi ustawieniami ochrony?

Co do o ochrony Panda ma ją dobra i bez "utwardzania" trochę dawno to było i nie pamiętam jak u siebie robiłem
dawałem folder Windows i wyrzucałem z wykonawczych explorer.exe czy jakoś tak : D Możesz dać tez do wyjątków.
Zobacz zawsze możesz odinstalować : )
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35995
Reakcje/Polubienia
25095
Miasto
Trololololo
coś musiałeś poplątać podczas utwardzania pandy
attachment.php

1 Dodajesz dysk/partycje do protected folders
attachment.php

2 Zaznaczenie "Allow access by secure apps" zmniejszy ilość ostrzeżeń wydawanych przez pandę.Pamiętaj o wybraniu programów którym zezwalasz na działanie.
attachment.php

3 Pamiętaj o dodaniu rozszerzeń.

Po tych wszystkich trikach żadna nieznana aplikacja (np: wirek) nie będzie mogła zmodyfikować innych programów.

Podstawowa zasada !! !! !! przed takimi zabawami robi się kopie systemu żeby w razie niepowodzenia przywrócić system do stanu wcześniejszego.
robiłem i działa. :hippie
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
raczej nie poplątałem Oxy :p
robiłem tak teraz kilka razy i za każdym kończy się czarnym ekranem
wiec spróbowałem metodę eliminacji:
1. zainstalowałem Pandę 2.3, ustawiłem ją tak jak to zwykle robiłem
RESTART
komputer wstał :)
2. wszedłem w ustawienia "data shield", dodałem wszystkie partycje (C, D, E) do chronionych
RESTART
komputer wstaje ale... nie uruchamia się GoogleDrive (komunikat o błędzie), w gadżecie Pogoda brak tła
3. w tym momencie dodaje googledrive i sidebar do programów, którym pozwalam na działanie
"Allow access by secure apps" mam od samego początku zaptaszone
dodaje też rozszerzenia tak jak na ostatnim screenie
RESTART komputer nie wstaje
4. powtarzam punk 1 i 2, w 3 z dodawanych rozszerzeń usuwam exe
RESTART
komputer wstaje, w momencie logowania komunikat o braku jakiegoś pliku systemowego odpowiedzialnego za logowanie (nazwy zapomniałem :zawsty), z rozszerzeniem .cpl, kilka razy klik na OK i komputer się uruchomił
usuwam cpl z dodanych rozszerzeń
RESTART
wszystko się uruchamia
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
Zalecałbym kontakt z ich supportem. Mają dedykowane forum dla free-userów.
I podziwiam za cierpliwość.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
hehe jestem pro-userem :p w tym sensie, że Panda w wersji Pro z jakiejś promocji na Naszym ulubionym forum ;)
na razie nie wprowadziłem tych "utwardzających" ustawień w Data Shield żeby mój Miś znowu "zatwardzenia" nie dostał :p może ktoś coś poradzi i zaradzimy temu co się dzieje
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
haha chyba już dzisiaj nie powinienem nic robić na komputerze :wariat
napisałem na ten ich Vipowski Support z racji posiadania wersji Pro, teraz próbuję sprawdzić czy ktoś odpowiedział a tu błąd 404 Not Found
chyba siakimiś złymi falami emanuję :papież
 
Do góry