Lenovo g450 - RAM i Win10

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1089
Reakcje/Polubienia
43
Wpadł mi w ręce leciwy Lenovo g450.
W jego oryginalnej konfiguracji ma RAM DDR3 2GB o taktowaniu 1066MHz
W instrukcji jest zapis;
Memory DDR3, 800/1066MHz support, 2x SODIMM, up to 8 GB Max
Czy zmieniając na kość DDR3 4GB 1600MHz mam szansę że to się uruchomi?

Czy Wndows 10 na procesorze Pentium Dual Core T4500 2.30 GHz ma szanse zadziałać?
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19210
Reakcje/Polubienia
55916

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2652
Reakcje/Polubienia
3131
Przede wszystkim dołożyć dysk SSD, tam będzie najwięcej IMO skoku wydajnościowego, o ile mozemy mówić o wydajności w tego typu sprzęcie.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
A poczekajmy może na te dane z CPU-Z, bo wtedy będzie wiadomo, jakie są możliwości płyty. Jest przecież drobna różnica między DDR-3 i DDR-3 L.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Możesz wystawić na OLX np. za 1 zł (wersja z przesyką)?
Zanadto się spieszysz. Nie wiesz, czy te pamięci będą działać w Twoim laptopie. Daj te dane z CPU-Z.

Nie spodziewam się, żeby było coś innego niż DDR3 - na napięciu 1,5V, ALE może zdarzyć się jakiś cud z nowszą wersją płyty i będą zamontowane DDR3 L - na napięciu 1,35V. Wtedy TE standardowe DDR3 będą na "undervoltage" - i kiepsko działać (jeśli już ruszą).

Poza tym uważam, że na leciwego penryna nie za bardzo nadaje się windows 10 - jego szczyt poprawnego działania to windows 7. Owszem - ruszy. Tylko będzie mulił, bo to "nie ta" technologia procesora, pod którą krojono windows 10.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1089
Reakcje/Polubienia
43
Zanadto się spieszysz. Nie wiesz, czy te pamięci będą działać w Twoim laptopie. Daj te dane z CPU-Z.

Nie spodziewam się, żeby było coś innego niż DDR3 - na napięciu 1,5V, ALE może zdarzyć się jakiś cud z nowszą wersją płyty i będą zamontowane DDR3 L - na napięciu 1,35V. Wtedy TE standardowe DDR3 będą na "undervoltage" - i kiepsko działać (jeśli już ruszą).

Poza tym uważam, że na leciwego penryna nie za bardzo nadaje się windows 10 - jego szczyt poprawnego działania to windows 7. Owszem - ruszy. Tylko będzie mulił, bo to "nie ta" technologia procesora, pod którą krojono windows 10.
Masz rację. NA razie tylko spytałem czy będzie taka możliwośc ewentualnej wysyłki. Niebawem zrobię najpier testy z kośćmi z mojego laptopa 2 x 4GB o taktowaniu 1600MHz w moim robię upgrade na 2 x 8GB (więcej nie obsłuży - to jest max). Gdyby coś to może wdrożę plan B.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1089
Reakcje/Polubienia
43
Panowie. W ramach testu zaaplikowałem DDR3 2 x 8GB do dlell E6420.
Producent twierdzi że można tylko 8 w tym modelu (2 x 4)
Laptop widzi 16GB (dostępne 15,9)

Ciekawe czy ten o którym piszę w temacie zobaczy kość 8 GB
Dam znać o wynikach ale dopiero po świętach
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
381
Reakcje/Polubienia
166
Producent twierdzi, że testował ten laptop z kośćmi 2X4 GB - czyli 8 GB i tak napisał. Nie bawił się już w testowanie 2 X 8 GB - czyli 16 GB. Według forum Dell od biosu A17 laptop "widzi" i 16 GB, ale zdarzają się BSODy - jeśli wykorzystuje więcej niż 8 GB. Tak że tego...
 
Do góry