Manjaro 0.8.4 wydane!

A

Anonymous

Jeszcze więcej dodatków, udoskonaleń i jeszcze większa łatwość obsługi – to wszystko charakteryzuje nowe wydanie Manjaro 0.8.4

Na pierwszy rzut oka widać nowy domyślny wygląd środowisk graficznych, jednak największym udoskonaleniem jest wprowadzenie programu Pamac – rozwijanego przez developerów Manjaro, łatwego w obsłudze interfejsu dla Pacmana.

Pamac zastąpi aplikacje Kalu, Pacman-GUI oraz Package Browser, dzięki czemu będzie można dokonać aktualizacji, instalacji bądź deinstalacji używając tylko jednego programu!

Zaszły również zmiany w liście oficjalnych remixów Manjaro (różniących się środowiskami graficznymi):

XFCE: 32-bit: 965MB / 64-bit: 1.1GB
Cinnamon: 32-bit: 1.3GB / 64-bit: 1.4GB
Openbox: 32-bit: 697MB / 64-bit: 880MB
Net-Edition: 32-bit: 452MB / 64-bit: 581MB
Manjaro z KDE będzie wydane w najbliższej przyszłości jako wydanie społecznościowe. Wydania takie różnią się od oficjalnych tym, że rozwijane są tylko gdy jest na to wystarczająco dużo czasu i wydawane są w innych terminach niż oficjalne.

W odniesieniu do oficjalnych wydań, zostały wprowadzone następujące zmiany:

Nowy wygląd środowisk graficznych
Pamac zastępuje Kalu, Pacman-Gui oraz Package Browser
Łatwa w obsłudze aplikacja do konfiguracji LXDM – rozwinięta przez Manjaro Team – zapewnia ona prostą konfigurację ekranu logowania
Wprowadzono graficzny boot screen dla dysków instalacyjnych
Domyślną wersją jądra jest teraz 3.7 (poprzednio 3.4)
Specjalne przewodniki w PDF dla każdego środowiska graficznego
Preinstalowane dodatkowe wsparcie multimediów, aplikacji i dostęp do AUR
screenshot1.jpg

cinnamon084-1024x591.png

ob084-1024x592.png

Należy pamiętać, że Manjaro jest dystrybucją typu rolling release. Poszczególne wersje systemu są, podobnie jak w przypadku Arch Linux, po prostu snapshotami z najnowszymi pakietami. Użytkownicy, którzy zainstalowali starszą wersję i mają zaktualizowane pakiety, tak naprawdę posiadają najnowszą wersję systemu już u siebie
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Kolego z jakiego distro na co dzień korzystasz ?
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Wacław napisał:

Ehh... myślałem że coś "poważniejszego" :jezyk

Ja z GNU/Linux mam wiele do czynienia... ale *buntu "olałem" od wersji 6.04 gdyż zrobiło się "cukierkowe". Do tego Unity i Dash - wiem kwestia gustu... ale *buntu dla Wielu "wyjadaczy" nie jest już Linuksem...
 
A

Anonymous

sPeRaCz napisał:
Wacław napisał:

Ehh... myślałem że coś "poważniejszego" :jezyk

Ja z GNU/Linux mam wiele do czynienia... ale *buntu "olałem" od wersji 6.04 gdyż zrobiło się "cukierkowe". Do tego Unity i Dash - wiem kwestia gustu... ale *buntu dla Wielu "wyjadaczy" nie jest już Linuksem...

Prawdopodobnie przejdę na Manjaro ale jeszcze trochę z nim popracuję na live.
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Sprawdź czystego Archa... jest świetny... a Manjaro przecież na nim bazuje.
 
A

Anonymous

sPeRaCz napisał:
Sprawdź czystego Archa... jest świetny... a Manjaro przecież na nim bazuje.

Tak ale wydaje mi się że Manjaro jest dużo łatwiejszy chociażby sama instalacja jest bardzo prosta .Nie jestem pewien czy nawet byłbym w stanie zainstalować Archa.
 
Do góry