Naukowcy ostrzegają: Kaspersky Anti-Virus może pomóc cyberprzestępcom w wykradaniu danych

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36310
Reakcje/Polubienia
25414
Miasto
Trololololo
Programy antywirusowe Kaspersky są bardzo dobrym zabezpieczeniem dla użytku osobistego i biznesowego. Jednak w jednym znaczącym stopniu oprogramowanie zabezpieczające Rosyjskiej firmy może rzeczywiście pomóc hakerom w wykradaniu danych - stwierdzili naukowcy.

Kaspersky twierdzi że nie rozwiąże problemu, pomimo tego że trzej inni producenci programów antywirusowych u których wykryto ten sam problem (błąd) postanowili wdrożyć techniczne zmiany aby uniemożliwić ataki (wykradanie danych).

Więcej do poczytania ( w języku Angielskim)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
Co za bzdury,ci naukowcy to chyba z CIA
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36310
Reakcje/Polubienia
25414
Miasto
Trololololo
Co za bzdury,ci naukowcy to chyba z CIA
Też tak sobie na początku pomyślałem ponieważ dziwnie zbiegła się ta informacja z wypustem darmowego Kaspersky i zakazem korzystania z produktów Kaspersky w agencjach rządowych Stanów Zjednoczonych ale tak z drugiej strony może być też i w tym dużo prawdy.Programy antywirusowe też mają dziury który mogą zostać wykorzystane przez atakujących, ważne aby te dziury były łatane.
 
Ostatnia edycja:

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
OXYGEN powiem ci tak nie interesuje mnie skąd pochodzi aplikacja,ma być po prostu dobra, i tak pare lat już mam komputer i próbowałem większość przeglądarek i na koniec zostałem przy Yandex użytkuje ją już pare lat i powiem szczerze klikam gdzie popadnie ilość dodatków jest tak duża że spokojnie mogę sie nie martwić o bezpieczeństwo oczywiście jest też antywirus,podobnie było z różnymi naprawiaczami i narzędziami do systemu sprawdziłem chyba wszystkie,i znów najlepszy okazał sie Reg Organizer,mam też jeszcze zainstalowany UnHackMe 9.0 i wszystko to daje mi spokój i bezpieczeństwo,od tego czasu nie wiem co to wirus czy malware,myśle że wielu forumowiczów potwierdzi moje słowa,a najważniejsze że za darmo
Pozdrawiam
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4395
Reakcje/Polubienia
5786
Miasto
To tu to tam....
Kaspersky ma unikalne podejście do problemów. Wydaje mi się że obecnie mają za dobrą pozycję i pozwalają sobie na ignorowanie użytkowników.

Przykład? Proszę bardzo: KIS/KTS, moduły antyspamowy i antywirusowy w Outlooku 2016/365 zaczęły się zavhowywać dość dziwnie, tj. jeden (po wejściu w menadżera dodatków COM Oultooka) był wylistowany jako nieaktywny (antywirus). Próba ręcznego startu (wyrejestrowanie i zarejestrowanie dodatku) nic nie dawała. Moduł antyspamowy niby pracuje, ale nie ma przycisków "spam", "nie spam" na wstążce.

Na rporty błędów, Kaspersky starała się reagować w jakiś tam sposób (np. prowadząc przez manualną de- i re-rejestrację dodatków, wysyłając różne wersje testowe, wliczając niewidzialne 2018 itp.), na koniec twierdząc że soft załatwia to w tle, na poziomie monitorowania ruchu. Dobra, tyle że NIE ma możliwości odznaczenia czegoś zaklasyfikowanego jako spam, i vice versa, brak możliwości manualnego wskazania programowi że coś jest spamem i powinno być wywalone następnym razem.

Zarówno Kaspersky Lab z UK jak i z Rosji - jednakowo zlewają temat i żadna - od chyba roku - poprawka czy aktualizacja nie przywróciła poprzedniej funkcjonalności, jednakże na koniec doszliśmy do porozumienia: stwierdziłem że w momencie zakupu licencji program miał funkcjonalnośc która znikła w trakcie użytkowania, w związku z czym zakupiony porogram nie posiada chech funkcjonalnych które były obecne w momencie zakupu, a tym samym - jest niezgodny z umową zakupu. Kaspersky Lab uprzejmie zwrócił mi całość kosztów poniesionych na zakup 15 licencji, i mam spokój.

Cóż... mam takie niejasne wrażenie, że jeśli inni klienci zaczęliby tak postępować, to Kaspersky Lab z jakąś taką większą troską zająłby się łataniem i usuwaniem byków ze swojego softu.

P.S. głęboko mam miejsce powstawania softu tak długo, jak robi to co zdecydowało że go zakupiłem, a błędy (są w każdym oprogramowaniu, po porostu niektóre nie zostały jeszcze znaleznione) są usuwane w rozsądnym czasie po ich znalezieniu.

P.P.S.: Wygląda mnie na to, że niejaki Eugene K zaczyna przejawiać cechy osoby cierpiącej na schizofrenię paranoidalną... tak przypadkowo sobie wszedłem na jego blog, i w świetle info podanej przez @OXYGEN THIEF - wypowiedź pana Eugene K odnośnie szwajcarskiego sera powinna raczej dotyczyć jego własnyc produktów chyba?
Link :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Aczkolwiek, Free Kaspersky Antivirus w okrojonej formie, zapewne znajdzie grono użytkowników.
Link do wersji KAspersky Free Protection 2018:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

od razu mówię: nie testowałem, nie wiem, nie znam się czy się da odpalić i zaktywować (chociaż pewnie tak). Polska wersja - pewnie pojawi się przed datą polskiej premiery podanej w blogu (październik 2017).
 
Ostatnia edycja:
Do góry