Newsy, ciekawostki z mobilnego Świata

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10033
Reakcje/Polubienia
10669
Miasto
Somewhere over the rainbow.

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10033
Reakcje/Polubienia
10669
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A kogo jeszcze namówiłeś do tego, bo jak wiadomo to chodzi o znajomych.

To ja raczej zostałem namówiony. Jak byłem w styczniu na evencie Blockchain Poland to tam już to było dosyć popularne i ludzie bardziej obeznani w temacie trochę mi o tym opowiedzieli i zacząłem korzystać.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19213
Reakcje/Polubienia
55934
Aplikacje przyjazne dla prywatności - ulepszona ochrona prywatności na smartfonie

Smartfona używamy do prywatnych rozmów, przechowujemy w nim kontakty i organizujemy spotkania. Dostęp do wszystkich tych wrażliwych danych odbywa się za pomocą tzw. uprawnień. Oznacza to na przykład, że każda aplikacja, która wymaga aparatu w smartfonie, musi najpierw uzyskać odpowiednie pozwolenie. Jednak wiele aplikacji, zwłaszcza tych bezpłatnych, żąda uprawnień, które nie są niezbędne do ich działania. Na przykład aplikacja Torchlight może zażądać dostępu do czyjejś listy kontaktów, a skaner kodów QR może wysłać prywatne zdjęcia na jakiś serwer.

Aplikacje przyjazne dla prywatności nie zawierają żadnych reklam ani mechanizmów śledzenia. Tak więc dane użytkownika nie są rejestrowane ani wysyłane do osób trzecich.​

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36194
Reakcje/Polubienia
25305
Miasto
Trololololo
Nearby Share Beta dla systemu Windows, aplikacja, która pomaga udostępniać pliki między urządzeniami z systemem Android a komputerami z systemem Windows.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19213
Reakcje/Polubienia
55934
Nearby Share Beta dla systemu Windows, aplikacja, która pomaga udostępniać pliki między urządzeniami z systemem Android a komputerami z systemem Windows.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Nearby Share ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, jest dostępny tylko na Androida i testowo na Windows. Wymaga konta Google niektóre funkcje opierają się na kontaktach powiązanych z tym kontem Google.

Można jednak wypróbować otwartoźródłową alternatywę Snapdrop ;)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry