Odzyskanie sms-ów z telefonu

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Czy jest możliwość odzyskania wysłanych smsów z mojego telefonu, które nie zostały z niego usunięte, tylko "zniknęły", podejrzewam,że albo ze względu na "starość" lub przekroczony został limit wiadomości wysłanych. W skrzynce odbiorczej mam dużo wiekowych sms-ów, natomiast wysłane są tylko sprzed kilku miesięcy, a miałem kilka bardzo ważnych, przechowywanych wiadomości

mój telefon to nokia e51
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Jaki to telefon ? Z jakim systemem - symbian, android, inny ? Jak dla mnie trochę mało informacji podałeś.

Jednak w większości przypadków bez zastosowania narzędzi serwisowych się nie obejdzie np. do Nokii stosuje się BEST

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Niekiedy trzeba dobrać się do pamięci EEPROM, czasami (w przypadku Symbiana) można to zrobić w warunkach domowych.
Na odzyskanie utraconych kontaktów lub sms-ów z telefonu nie ma reguły. Każdy szanujący się serwis gsm zapewne posiada odpowiedni sprzęt i soft, mam na myśli tutaj Paraben Device Seizure. Także O&O UnErase radzi sobie z plikami "komórkowymi".
Sprawa gorzej wygląda jeśli jest to słuchawka z androidem, w takim przypadku można sms-a/y odzyskać tylko wtedy gdy telefon nie był wyłączany nawet na chwilę no i sprawa najważniejsza przed faktem utraty musi być zrootowany.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Data Doctor Revovery SimCard + odpowiedni czytnik sim i powinno pomóc
albo takie cudo

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ciekawe czy to faktycznie działa :scratch .....chyba kupie i przetestuje kiedyś
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
@remool

Podobne urządzenie mam u siebie na stanie w serwisie i faktycznie działa.
Natomiast domyślam się, że Kolega @mavio poszukuje darmowego rozwiązania i stąd właśnie moje wywody i pytania. Poza tym sprawa dotyczy sms-ów w pamięci telefonu i takie urządzenie jest mu zbędne.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36303
Reakcje/Polubienia
25407
Miasto
Trololololo
sPeRaCz koduj linki :lanie (poprawiłem)
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Tak bawiłem się serwisowaną Nokią z Symbianem i doszedłem do:

1. Instalujemy aplikację FExplorer
2. odszukujemy ścieżkę system/mail np: x:/system/mail
3. będzie tam jeden lub wiele folderów (każdy odpowiada za 1-go smsa)
4. niestety ot tak nie da się odczytać bez edytora hex zatem w aplikacji FExplorer options->file->hex/text viewer
5. tak odczytanego tekstu nie da się zapisać ponownie w skrzynce odbiorczej ale tekst można wyeksportować na kartę pamięci

Natomiast na telefonie z Androidem:

1. Instalujemy aplikację SAFT na Naszym komputerze (aplikacja jako jedyna mi ze znanych nie wymaga roota)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
2. Instalujemy sterowniki do Naszego telefonu (do pobrania przez SAFT)
3. Podłączamy przy włączonym SAFCie kabel do telefonu i komputera i zaznaczamy odpowiedną opcję np.SMS/Messages
4.Jeśli smsy nie zaginęły bezpowrotnie to są zapisywane w odpowiednim folderze

SAFT wymaga NETFramework w wersji 4 i jest aplikacją płatną (osobiście wykupiłem na potrzeby firmy), ale jako trial akurat opcję odzysku danych sms umożliwia.

Jeżeli są/ jest to telefon starszej generacji np. platforma BB5 to darmowej metody nie ma. Z pomocą przychodzi BEST (key) i opcja "user data extraction". Zatem jeśli Nasz kolega posiada Nokię na platformie BB5 z Symbianem S40/S60 to sms-a/y odzyska tylko i wyłącznie przez boxa BEST używając opcji Read "SMS/MMS S40/S60 (Symbian)". Sprawa wygląda gorzej w przypadku telefonów Samsunga z systemem "Bada" lub "ogólnie" Samsungów - osobiście prowadząc serwis pc/gsm nie spotkałem się z metodą na odzysk SMS/MMS. Do telefonów SonyEricsson używam boxa SETool3 ale i on nie gwarantuje sukcesu. Na temat Motoroli oraz HTC niestety się nie wypowiem gdyż nie serwisuję tego (poza SimLock).

Reasumując jeżeli Twój telefon jest na liście z:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To niestety zapomnij o darmowej opcji odzysku sms'a.
 

igla16

Nowy użytkownik
Dołączył
7 Grudnia 2013
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Wszystko ok, ale mam mały problem z SAFT'em. Po otwarciu programu wyświetla mi się błąd - chodzi o brak połączenia -

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Sterowników też nie mogę pobrać, program również nie znajduje mojego telefonu.
Skoro jest taka możliwość, by jednak te smsy odzyskać, proszę o pomoc. Straciłam ich mnóstwo, a są one bardzo ważne. Jednak nie na tyle, by słono płacić innym za odzyskanie ich.


PS. Mój telefon to "bardzo dobry" HTC Explorer. Może to wina marki...
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Z HTCkami sprawa wygląda tak, że tylko poprzez serwisowe oprogramowanie można odzyskać.
 

colomac

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Witam

Również go zainstalowałem i mam ten sam błąd co Igla16.
Może ktoś jest w stanie coś na to poradzić??
 

blacksoft

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
"w takim przypadku można sms-a/y odzyskać tylko wtedy gdy telefon nie był wyłączany nawet na chwilę no i sprawa najważniejsza przed faktem utraty musi być zrootowany." - NIE PRAWDA

Telefon nie musi być zrootowany aby dobrać się do bazy danych telefonu z wiadomościami i kontaktami.
W wielu modelach można odzyskać dane bez rootowania, także w tych telefonach trudnych do zrootowania, Sony, HTC i nowych samsungach
 
Do góry