Osobliwości : filmy, zdjęcia, teksty - reinkarnacja

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2273
Reakcje/Polubienia
322
Miasto
okolice internetu
Fotograf: "Nie takie imprezy widziałem. Ale nie pojmuję, czemu prezydent się na to zgodził"

Ja też nie...No ale w sumie w czym Doda gorsza od jakiegoś ruchadła leśnego...?

5634122.jpg


- Że Doda pokazała tyłek, to mnie w ogóle nie dziwi. Przywykłem. Ale nie mogę pojąć, dlaczego prezydent mojego kraju przyszedł na tę imprezę i zgodził się na akcję z tortem - komentuje warszawski fotograf, który od lat robi zdjęcia na bankietach.
Gala 25-lecia "Super Expressu" nie byłaby pewnie tak głośno komentowana, gdyby nie scena, w której Doda w skąpym stroju wręcza kawałek tortu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W sieci huczy od opinii. Jak się jednak okazuje, zaskoczeni tą sytuacją byli także goście imprezy.

"Patrzyłam jak oniemiała''

- Patrzyłam jak oniemiała i nie mogłam uwierzyć w to, co widzę. Na usta cisnęło mi się jedno słowo: "żenada". I wcale nie chodzi mi o Dodę, bo każdy wie, że to skandalistka, ale o prezydenta, głowę państwa, który znalazł się tam, gdzie moim zdaniem być nie powinien - mówi nam jedna z uczestniczek imprezy.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
25 lat temu zmarł Freddie Mercury

Takie zjawisko w muzyce ma miejsce raz na 100 lat...
Bohemian Rhapsody (Montreal, 1981)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25102
Miasto
Trololololo
Piesek
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Reklamy nie pozwalają zapomnieć, że zbliżają się święta. Dobrze, że niektóre są całkiem znośne:

 

waldi

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
15 Wrzesień 2012
Posty
34695
Reakcje/Polubienia
61151
Papuga śpiewa przebój Sia "Chandelier"

 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nowa męska gra :)


Z cyklu "Nasi są wszędzie"
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25102
Miasto
Trololololo
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
570c9c26078f31e7b92b25b87a4d60eb.png

l_1585481a9ad696915390809_13574381643.jpg
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nowe państwo w Polsce - Królestwo Kabuto. Główna zasada? Żadnej religii

Królestwo Kabuto to monarchia, językami urzędowymi są polski i angielski. - W moim państwie nie ma miejsca na żadną religię. Powstanie Kabuto to w pewnym sensie sprzeciw wobec tego, co obecnie dzieje się w Polsce - mówi Mieszko Makowski, władca Kabuto, znany również jako pierwszy i jedyny na świecie człowiek, który sprzedaje działki w za światach.
Niespełna rok temu radomianin Mieszko Makowski (rocznik 1987) założył firmę Eternal World, która sprzedaje działki w niebach i piekłach wszystkich systemów wierzeń. Pieniądze z ich wykupu w znacznej części przeznaczane są na cele charytatywne, m.in. na działalność fundacji Uroboros, która zajmuje się przede wszystkim pomaganiem osobom poszkodowanym w wypadkach i niepełnosprawnym, pomaga np. w sfinansowaniu rehabilitacji. Latem 2015 r. fundacja nawiązała współpracę z firmą 3D Medical drukującą protezy 3D. Uroboros jest jedyną w Polsce fundacją w kraju, która sponsoruje zakup protez 3D.
Królestwo Kabuto
Kilka dni temu przedsiębiorczy radomianin ze smykałką do prawa założył własne państwo - Królestwo Kabuto.
- Zgłębiłem treść międzynarodowych konwencji na temat tego, jak powstawały państwa, jakie obecnie obowiązują podstawy prawne ku odłączeniu kawałka ziemi od danego kraju. Razem z wolontariuszami Fundacji Uroboros zebrałem potrzebną liczbę podpisów i zwróciliśmy się z dokumentami do prezydenta Andrzeja Dudy. On skierował nas do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tam dopełniliśmy wszelkich formalności, łącznie z oświadczeniami o nienaruszalności integralności terytorialnej etc. MSWiA trochę wahało się, czy zaakceptować nasz wniosek, ale finalnie udało się - opowiada Makowski.
I tak odłączenie kawałka prywatnej ziemi od Polski nastąpiło drogą proklamacji popartej kilkuset pisemnymi deklaracjami. Państwo zostało powołane zgodnie z międzynarodowymi kryteriami przyjętymi na mocy konwencji w Montevideo z 1933 roku.
Jak zaznacza Makowski, by utworzyć państwo, potrzeba, w zależności od obszaru, który chcemy zająć, min. 300 podpisów. Radomianin zebrał ich ponad 500.
Dlaczego Kabuto? - Kabuto to hełm samurajski. Chciałem, żeby nazwa brzmiała orientalnie, by się wyróżniała - wyznaje przedsiębiorczy władca Kabuto.
Enklawa na działce
Królestwo Kabuto znajduje się 25 km od Radomia w gminie Wolanów. - To moja prywatna ziemia, kupiłem ją specjalnie na potrzebę tego państwa, ma kilka tys. m kw. I już ponad 600 zadeklarowanych obywateli, głównie z Radomia i z Warszawy.
Ci ludzie mają już podwójne obywatelstwo i przede wszystkim możliwość zarejestrowania tam swoich firm bez płacenia składek na ZUS. Wpisowe jest jednorazowe, to tylko sugerowana opłata na Fundację Uroboros - tłumaczy.
- Królestwo Kabuto to nie tylko ziemia pod Wieniawą, ale też obszar morski obok Kanady zajęty jako terra nullis. Oba obszary, do których żadne inne państwo nie rościło sobie prawa własności, mają ok. 1,4 km kw. i 72 km kw. Żadne inne państwo nie rościło sobie praw do tego terytorium morskiego, zatem zgodnie z prawem międzynarodowym Kabuto mogło zająć terra nullis, tak jak robiły to przez lata inne nacje zajmując podobne obszary - wyjaśnia Makowski.
- Posiadamy już w Kabuto zarejestrowane firmy, mamy podpisane umowy międzynarodowe i trwale się rozwijamy. Nasz ustrój to monarchia, ale nie ma żadnej tyranii, są ministerstwa, wkrótce będą prezentowani poszczególni ministrowie - zapowiada Makowski.
Władca Kabuto i pan zaświatów zdradza, że odzew jest raczej pozytywny. - Na hejty, niemerytoryczne zresztą, nie zwracam uwagi, taki to już radomski urok. Ludziom pomysł z utworzeniem nowego państwa się podoba, jest mnóstwo wniosków o przyznanie obywatelstwa. To w pewnym sensie również sprzeciw wobec tego, co dzieje się w kraju. Warto podkreślić, że w Kabuto nie ma miejsca na żadną religię - podsumowuje Makowski.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Oficjalna strona Królestwa Kabuto

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


:yes master
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35999
Reakcje/Polubienia
25102
Miasto
Trololololo
Pierdy polityczne wstawiajcie w śmiesznych i nieśmiesznych , te posty tam teraz przenoszę.
 
Do góry