Osobliwości : filmy, zdjęcia, teksty - reinkarnacja

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36335
Reakcje/Polubienia
25437
Miasto
Trololololo
@Zeno , świetne zdjęcia :ok
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@OXYGEN THIEF - prawda... Dla mnie najbardziej jednak porażające jest zestawienie tych "smacznych" krajobrazów z ostatnim zdjęciem - z ręką (jak się domyślam) ich autora.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10050
Reakcje/Polubienia
10686
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tak sobie czytam ostatnio z nadmiaru wolnego czasu różne publikacje o znanych ludziach i takie tam.... ale nie o tym. W jednej z nich o Stalinie natrafiłem na jego zdjęcie z czasów gdy był młodzieńcem

young_Stalin_1.jpg


i tak mi coś.... no sam nie wiem....

Spain+v+Chile+oBfBY4KJS6-x.jpg


:know
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Coś w tym jest.... Być może ten sam morderczy instynkt. :szok
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ufff... "Drwalopodobni" mają jednak więcej możliwości kręcenia laseczkami..


Człowiek orkiestra:
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Kurcze, wciąż mało wiem o ptakach:
Filmiki są super, ale sowy w naturze robią chyba większe wrażenie...są piękne i niesamowite, co można samemu zobaczyć podczas specjalnych pokazów. Byłem kiedyś w Ustroniu...tym na Śląsku...i odwiedziłem Leśny Park Niespodzianek - polecam wszystkim.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
W trakcie rozpoczęcia roku szkolnego w Rosji Putin powiedział:
- Sztuczna inteligencja to przyszłość całej ludzkości, nie tylko Rosji. Ta technologia to wielka szansa, ale też zagrożenie. Na razie trudne do przewidzenia - uważa prezydent Władimir Putin a uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Jarosławiu. Jak dodał, "ten kto będzie liderem w opracowywaniu sztucznej inteligencji będzie rządził światem, dlatego nie chciałbym, aby ktoś został monopolistą". - Musimy dzielić się wiedzą na temat sztucznej inteligencji, tak jak robimy to w przypadku energii atomowej - wskazał rosyjski prezydent.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wow... ale temat (u nas pewnie będzie pogadanka o wartościach, historii, co samo w sobie nie jest niczym złym, ale niestety nie jest patrzeniem w przyszłość i ukierunkowaniem na rozwój oraz oczywiście wszystko zakończy apel smoleński). Chociaż nie lubię tego pana to trudno się z nim nie zgodzić. Raz, że światem rządzą istoty inteligentniejsze, a nie silniejsze (np. na ziemi ludzie, a nie goryle). Dwa - faktycznie rola sztucznej inteligencji w piorunującym tempie rośnie i związane z nią zagrożenia (AI pomaga tworzyć ransomy, pomaga je też zwalczać, maszyny wykorzystywane są do zabijania np. drony, pracuje się już nad zastąpieniem żołnierzy robotami bojowymi, karabianami czy androidami wyposażonymi w AI, superkomputery przeprowadzają symulację planów zbrojnych ataków lub tworzą plany obrony przed nimi). Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w niezbyt długiej przyszłosci inteligentne maszyny przejęły kontrolę nad całą infrastrukturą stworzoną przez człowieka. A co z człowiekiem? Porażającej odpowiedzi udzielił robot skonstruowany przez Davida Hansona sna pytanie zadane przez reportera telewizji PBS NOVA: "Czy roboty zapanują kiedyś nad światem?"
"Jezu, kolego, zadajesz mi dziś skomplikowane pytania. Ale jesteś moim przyjacielem, a ja pamiętam o moich przyjaciołach, będę dobry dla Ciebie. Więc nie martw się. Nawet jeśli wyewoluuję do "Terminatora", wciąż będę miły dla Ciebie. Zatrzymam Cię w moim ciepłym i bezpiecznym ludzkim zoo, gdzie będę mógł Cię doglądać po wsze czasy".

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Porażająco logiczne, bo zaraz sobie uświadamiam, gdzie mogę najszybciej spotkać najbliższe nam gatunki: szympansa, orangutana czy goryla. I niedługo być może tylko tam za sprawą inteligentniejszego od nich człowieka. Poza tym, czy nie jest tak przypadkiem, że tworzymy sztuczną inteligencję na nasz wzór i podobieństwo. Kazus stary jak.... człowiek. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że roboty nie obejrzą "Matrixa". :facepalm
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10050
Reakcje/Polubienia
10686
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Wszystkie katastrofy rakiet SpaceX w jednym wideo

eTh2AHK.jpg


Elon Musk opublikował na Twitterze film, upamiętniający porażki w przygotowaniach SpaceX. Wszystko po to, by uświadomić ludziom, że w przemyśle kosmicznym, tak jak i w innych sektorach technologii, najpierw należy rozbić kilka jajek, by zrobić omlet.

Czytaj całość:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Źródło: chip.pl

 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
20 lat odysei kosmicznej sondy Cassini

"Widziałam rzeczy, w które Wy, ludzie byście nie uwierzyli... pierścienie Saturna lśniące w promieniach Słońca... sięgające czerni kosmosu fontanny lodu na Enceladusie... rzeki i morza płynnych węglowodorów na Tytanie smagane deszczem z metanu... patrzyłam na błyski zorzy w polu magnetycznym gazowego giganta..."

sanhSoC.jpg


- być może tak wyglądałby ostatni komunikat Cassini nadany dziś tuż przed godziną 14, gdyby sonda była wyposażona w tzw. silną sztuczną inteligencję. A jak było naprawdę?

Czytaj całość:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Źródło: chip.pl
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
W wieku 117 lat, w swoim rodzinnym domu na Jamajce, odeszła Violet Mosse Brown, najstarsza osoba na świecie.
Pani Morano pytana o sekret swojego długiego życia mówiła, że to zasługa bycia singielką i picia codziennie surowego żółtka. Podobne pytanie zadano pani Brown w jej 110. urodziny, seniorka (...) odpowiedziała, że jej sposób na długowieczność to wiara i zróżnicowana dieta.

Seniorka jadła dużo warzyw, ryb i baraniny, a unikała wieprzowiny, drobiu i alkoholu. Kiedy panią Brown pytano o wiek, zawsze odpowiadała z uśmiechem, że wciąż czuje się młoda.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry