Panda USB Vaccine

Eru

Bardzo aktywny
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
584
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Sosnowiec
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


ktośtam napisał:
@Eru
I jak się sprawuje BPS? Z tego co pamiętam strasznie upierdliwy był jak dla mnie.

BPS jak to BPS - dodali teraz ocenę społeczności - ale wciąż lubi popytać co ma zrobić jak nie ma w bazie programu :p
Ale takie uroki HIPS'a :p

Likwis napisał:
Dodałem do swojego zestawu Pandę USB Vaccine z konieczności :D Jako,że dość często korzystam z komputerów na uczelni w celu wydruku materiału umieszczonym na moim pendrivie :) Ostatnio skorzystałem ze stanowiska ( punkt drukowania, kserowania itp.) gdzie dziesiątki studentów jak nie setki dziennie korzysta z niego a jak wiadomo 90% ludzi nie ma pojęcia o zabezpieczeniach i najczęstszą infekcją jest przez pamięć przenośną . Ja niestety musiałem również, pilna sprawa. Czułem,że coś przyniosę po podłączeniu mojego pena do komputera uczelni. I się nie myliłem. :D Wsadzam penka do siebie, od razu komunikat Kaspra czy nie zeskanować zawartości niego , dalej naturalnie skan pełny i 4 trojany z rodziny Autoit musiał usuwać . Wystarczyło kilkanaście sekund podłączonego pendrive na uczelni i parę syfów nazbierałem. Rzeczywiście jest to niezła plaga w tych czasach . Ludzie głupio rozprzestrzeniają infekcje :dziwak Naturalnie w moim przypadku do aktywnej infekcji nie doszło , dzięki Kisowi :D

No ja też mam Pandę Vaccine ale tylko do zabezpieczenia sobie Penów - mam wyłączony autostart w systemie dla wszystkiego - w Windows 7 jest to banalne ;)
Ostatnio ciotka mi przyniosła Pena w celu wydrukowania jakiegoś dokumentu - z uwagi że lubię sprawdzać ukryte pliki odznaczyłem na chwilę żeby Windows ukrywał pliki systemowe - i co widzę nagle na Penie - jak że inaczej jak nie Trojana i plik autorun.ini który go uruchamiał - wykasowałem go i zabezpieczyłem Pena Pandą :D
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Wasze zestawy zabezpieczające :)

Eru napisał:
No ja też mam Pandę Vaccine ale tylko do zabezpieczenia sobie Penów - mam wyłączony autostart w systemie dla wszystkiego - w Windows 7 jest to banalne ;)
Ostatnio ciotka mi przyniosła Pena w celu wydrukowania jakiegoś dokumentu - z uwagi że lubię sprawdzać ukryte pliki odznaczyłem na chwilę żeby Windows ukrywał pliki systemowe - i co widzę nagle na Penie - jak że inaczej jak nie Trojana i plik autorun.ini który go uruchamiał - wykasowałem go i zabezpieczyłem Pena Pandą :D

Eru jak to jest z tą Pandą Vaccine ona służy do leczenia Penów i innych pamięci na USB jak choćby dyski zewnętrzne czy chroni system przed infekcją z tych zewnętrznych nośników USB?
I ostatnie pytanie do tego programu jak dajmy na to wybiorę opcję Vaccinate USB to czy oznacza to, że program Pandy w jakiś sposób modyfikuje autorun pendriva na stałe w taki sposób, że wirusy na nim są nieszkodliwe także na innych komputerach gdzie nie ma zainstalowanego programu od Pandy cz to tylko działa w tym systemie gdzie Pendriv został zaszczepiony?
 

Eru

Bardzo aktywny
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
584
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Sosnowiec
Re: Wasze zestawy zabezpieczające :)

Andy napisał:
Eru napisał:
No ja też mam Pandę Vaccine ale tylko do zabezpieczenia sobie Penów - mam wyłączony autostart w systemie dla wszystkiego - w Windows 7 jest to banalne ;)
Ostatnio ciotka mi przyniosła Pena w celu wydrukowania jakiegoś dokumentu - z uwagi że lubię sprawdzać ukryte pliki odznaczyłem na chwilę żeby Windows ukrywał pliki systemowe - i co widzę nagle na Penie - jak że inaczej jak nie Trojana i plik autorun.ini który go uruchamiał - wykasowałem go i zabezpieczyłem Pena Pandą :D

Eru jak to jest z tą Pandą Vaccine ona słuzy do leczenia Penów i innych pamięci na USB jak choćby dyski zewnętrzne czy chroni system przed infekcją z tych zewnętrznych nośników USB?

Tutaj masz wytłumaczone
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Wasze zestawy zabezpieczające :)

Dzięki Eru za link ;) ale czy mógłbyś utwierdzić mnie, że dobrze zrozumiałem ten fragment?

Panda USB Vaccine currently only works on FAT & FAT32 USB drives. Also keep in mind that USB drives that have been vaccinated cannot be reversed except with a format.

Panda USB Vaccine obecnie działa tylko na dyskach USB z systemem plików FAT i FAT32 . Należy także pamiętać, że dyski USB, które zostały zaszczepione nie można przywrócić do stanu z przed szczepienia za wyjątkiem ich sformatowania.

Dobrze przetłumaczyłem? Czyli wychodzi na to, że ta szczepionka modyfikuje autorun pendriva i można tą modyfikacje cofnąć jedynie za pomocą sformatowania pendriva? TAK?

I pytanie kolejne czy jak "zaszczepię" w ten sposób Pendriva to oznacza, że jak włożę Pena do odtwarzacza DVD (stacjonarnego) by obejrzeć sobie filmik na TV to film nie otworzy się automatycznie, tylko trzeba będzie wybrać go z listy?

A i jeszcze jedno jeżeli "zaszczepię" sobie system to w zasadzie po co szczepić swoje pendrivy?
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Re: Wasze zestawy zabezpieczające :)

@ Andy

W najnowszej wersji działa w systemie plików NTFS. Opis masz do starszej wersji :)
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Re: Wasze zestawy zabezpieczające :)

@Likwis a możesz odpowiedzieć mi na resztę moich pytań jeżeli znasz ten programik?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36310
Reakcje/Polubienia
25414
Miasto
Trololololo
A ja polecam na USB programik o nazwie No Autorun , darmowy i bardzo zachwalany za granicami naszego kraju :D

p.S tematy podzeliłem
 

Eru

Bardzo aktywny
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
584
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Sosnowiec
Re: Wasze zestawy zabezpieczające :)

Andy napisał:
Dzięki Eru za link ;) ale czy mógłbyś utwierdzić mnie, że dobrze zrozumiałem ten fragment?

Panda USB Vaccine currently only works on FAT & FAT32 USB drives. Also keep in mind that USB drives that have been vaccinated cannot be reversed except with a format.

Panda USB Vaccine obecnie działa tylko na dyskach USB z systemem plików FAT i FAT32 . Należy także pamiętać, że dyski USB, które zostały zaszczepione nie można przywrócić do stanu z przed szczepienia za wyjątkiem ich sformatowania.

Dobrze przetłumaczyłem? Czyli wychodzi na to, że ta szczepionka modyfikuje autorun pendriva i można tą modyfikacje cofnąć jedynie za pomocą sformatowania pendriva? TAK?

I pytanie kolejne czy jak "zaszczepię" w ten sposób Pendriva to oznacza, że jak włożę Pena do odtwarzacza DVD (stacjonarnego) by obejrzeć sobie filmik na TV to film nie otworzy się automatycznie, tylko trzeba będzie wybrać go z listy?

A i jeszcze jedno jeżeli "zaszczepię" sobie system to w zasadzie po co szczepić swoje pendrivy?

Tak tego pliku Autorun który tworzy nie da się usunąć ani nadpisać - pomaga jedynie format.

Nie wiem jak to będzie z filmami bo nie testowałem - sprawdź :p

Uwierz, że opłaca się bo jak coś gdzieś złapiesz - np u kumpla i pójdziesz do innego (lub szkoły, itp.) to jak mu podepniesz to zainfekujesz mu system :p
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Dopiero go poznaję od dziś . Słyszałem o nim wcześniej, lecz nigdy go nie instalowałem, nie miałem potrzeby do dziś.

"Dobrze przetłumaczyłem? Czyli wychodzi na to, że ta szczepionka modyfikuje autorun pendriva i można tą modyfikacje cofnąć jedynie za pomocą sformatowania pendriva? TAK?"

Podobnie rozumuje jak Ty w tej kwestii , o ile dobrze nie wiem :D Jak wspomniałem ten program dla mnie nowość. Poczytałem parę opisów na stronach z tym programem, lecz są dość ubogie , nie zbyt precyzyjnie, dokładnie opisują program . Ja sobie to tak tłumaczę, że jak zaznaczę opcje Vaccinate USB i oznaczę np. dysk przenośny powiedźmy oznaczony G to po wsadzeniu do portu USB pena plik autorun ini. bez mojej zgody się nie odpali i nie zainfekuje mi systemu bezpośrednio z załączonego Pena . Po prostu go blokuje . Jak malware umieszczony na penie zmodyfikuje ten plik to automatycznie system się zainfekuje , pewnie bez odpalania plików . Jak skanowałem Kasprem mojego pena to trojany były w plikach ukrytych, nawet ich nie widzimy . Niech się wypowie lepej kto zna program lepiej niż my, może się mylimy.
 

Eru

Bardzo aktywny
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
584
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Sosnowiec
Likwis napisał:
Dopiero go poznaję od dziś . Słyszałem o nim wcześniej, lecz nigdy go nie instalowałem, nie miałem potrzeby do dziś.

"Dobrze przetłumaczyłem? Czyli wychodzi na to, że ta szczepionka modyfikuje autorun pendriva i można tą modyfikacje cofnąć jedynie za pomocą sformatowania pendriva? TAK?"

Podobnie rozumuje jak Ty w tej kwestii , o ile dobrze nie wiem :D Jak wspomniałem ten program dla mnie nowość. Poczytałem parę opisów na stronach z tym programem, lecz są dość ubogie , nie zbyt precyzyjnie, dokładnie opisują program . Ja sobie to tak tłumaczę, że jak zaznaczę opcje Vaccinate USB i oznaczę np. dysk przenośny powiedźmy oznaczony G to po wsadzeniu do portu USB pena plik autorun ini. bez mojej zgody się nie odpali i nie zainfekuje mi systemu bezpośrednio z załączonego Pena . Po prostu go blokuje . Jak malware umieszczony na penie zmodyfikuje ten plik to automatycznie system się zainfekuje , pewnie bez odpalania plików . Jak skanowałem Kasprem mojego pena to trojany były w plikach ukrytych, nawet ich nie widzimy . Niech się wypowie lepej kto zna program lepiej niż my, może się mylimy.

Już odpowiedziałem na jakiej zasadzie działa :p
I nie malware nie podmieni/napisze pliku bo się po prostu nie da tego zrobić - blokada i pomaga jedynie format pena żeby ten plik usunąć ;)
Na dodatek plik jest pusty czyli nic nie zostanie autouruchomione z pena ;)
A żeby podejrzeć wirusy ukryte na penie starczy odznaczyć w opcjach folderów "ukryj chronione pliki systemu" i wtedy będziesz mógł je ręcznie wywalić z pena nawet :p
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Dzięki za info :)
 
Do góry