Program do zabezpieczenia partycji przed dostępem?

Sorgi

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
143
Reakcje/Polubienia
58
Witam Panowie.

Mam takie pytanie do znawców tematu.Chodzi mi o zabezpieczenie partycji na drugim dysku przed dostępem.Planuję oddać lapka do serwisu i nie chce by mieli dostęp do moich prywatnych danych.Chciał bym by był to program darmowy i nie zarzynał (obciążał) zbytnio dysku twardego,najlepiej w języku Polskim.

Ps. Czytałem troche o VeraCrypt ale podobno strasznie spowalnia transfer i obciążą dysk twardy (żywotność dysku).

Posiadam Windows 10 Home
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10050
Reakcje/Polubienia
10683
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A Bitlocker w Windowsie nie wystarczy?
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Witam Panowie.

Mam takie pytanie do znawców tematu.Chodzi mi o zabezpieczenie partycji na drugim dysku przed dostępem.Planuję oddać lapka do serwisu i nie chce by mieli dostęp do moich prywatnych danych.Chciał bym by był to program darmowy i nie zarzynał (obciążał) zbytnio dysku twardego,najlepiej w języku Polskim.

Ps. Czytałem troche o VeraCrypt ale podobno strasznie spowalnia transfer i obciążą dysk twardy (żywotność dysku).

Posiadam Windows 10 Home
Nie wiem co tam chcesz serwisować w tym lapku ,ale ja bym pomyślał o backupie danych chyba ,że oddajesz gdzieś lokalnie tylko do czyszczenia :) Co do programu jak nie veracrypt i bitlocker to zostaje śrubokręt i wyjęcie dysku :)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4395
Reakcje/Polubienia
5784
Miasto
To tu to tam....
no to teraz w druga strone. Ze swojej krysztalowej kuli przewiduje ze za chwile zacznie sie: lomatkobosko, plyta/kontroler/cus tam mnie sie posypalo, a mialom zdjecia Alinki i nie mam jak odzyskac, pomocy!111.
W skrocie Win 11 za niedlugo zacznie wymuszac bitlockera na wiekszosci maszyn:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
a pokazcie mi randomowego Sebusia ktory gdzies zapisal klucz/haslo na osobnym nosniku w przypadku padu kompa?
 
Do góry