Ustawienia kolorów okien dla starszych programów w Windows 11

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1708
Reakcje/Polubienia
1806
Czy jest możliwa edycja wartości kolorów elementów UI starszych programów uruchamianych w Windows 11?
Mam kilka takich programów, które wyświetlają się w stylu Vista/Windows 7 i walą jasnymi oknami po oczach.
Na ekranie laptopa 14" jakoś to wyglada ale na 27" to już mocno razi. Muszę włączać "tryb nocny" by to jakos wytrzymywać.
Wolałbym jednak wymusić jakoś ciemniejsze kolory interface w starszych aplikacjach.
Da się?


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
389
Reakcje/Polubienia
173
Przychodzi mi do głowy taka apka o nazwie "Resource hacker", ale to ręczna dłubanina i czasami "bessęsu".
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19235
Reakcje/Polubienia
56034
Czy jest możliwa edycja wartości kolorów elementów UI starszych programów uruchamianych w Windows 11?
Mam kilka takich programów, które wyświetlają się w stylu Vista/Windows 7 i walą jasnymi oknami po oczach.
Na ekranie laptopa 14" jakoś to wyglada ale na 27" to już mocno razi. Muszę włączać "tryb nocny" by to jakos wytrzymywać.
Wolałbym jednak wymusić jakoś ciemniejsze kolory interface w starszych aplikacjach.
Da się?

Wypróbuj opcje z właściwości pliku uruchamiającego aplikację "Użyj starszej wersji zarządzania kolorami":

0.jpeg
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1708
Reakcje/Polubienia
1806
Pisałem do autora programu i ten szczerze przyznał, że lepiej kupic update do nowej wersji zgodnej z W11. Ale kilkaset $ drogą nie chodzi.
 
Do góry