Biuro Promocyjne czcionki, "fonty", grafiki artystyczne za darmo

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
38257
Reakcje/Polubienia
34086

Lazy Cat Mega Bundle​

Freebies-general-Dec_23-02-Lazy-Cat-Mega-Bundle.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rafibanek

Świeżak
Dołączył
23 Grudnia 2018
Posty
33
Reakcje/Polubienia
1
@Camel1965, czy ta stronka
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to sprawdzone źródło, jeśli chodzi o zakup czcionki? Pytam o to, bo potrzebuję fajnej czcionki (odpłatna do celów komercyjnych) do składu gazety/czasopisma. Możesz mi coś polecić interesującego w dobrych pieniądzach? Podoba mi się np. ta czcionka:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, na którą jest cały czas promka 90%, tylko nie wiem, czy dotyczy tylko jednego rodzaju czcionki, czy całej rodziny. Jakbyś mogł mi pomóc i coś zasugerować interesującego, byłbym wdzięczny, pozdro, Rafał
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1702
Reakcje/Polubienia
1801
Zapytaj lepiej na PM @Nitrogene On jest w tym obeznany
@Camel1965, czy ta stronka
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
to sprawdzone źródło, jeśli chodzi o zakup czcionki? Pytam o to, bo potrzebuję fajnej czcionki (odpłatna do celów komercyjnych) do składu gazety/czasopisma. Możesz mi coś polecić interesującego w dobrych pieniądzach? Podoba mi się np. ta czcionka:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, na którą jest cały czas promka 90%, tylko nie wiem, czy dotyczy tylko jednego rodzaju czcionki, czy całej rodziny. Jakbyś mogł mi pomóc i coś zasugerować interesującego, byłbym wdzięczny, pozdro, Rafał
To 100% pewne źródło, jeśli chodzi o wiarygodność licencji na fonty.
Minusy CreativeFabrica to częsty brak polskich znaków (ale to akurat jestem w stanie dorobić profesjonalnie) oraz wybór krojów bardzo ozdobnych (do tytułów/winiet a nie do składu tekstu głównego).

Healvetica to pojedyncza odmiana.

Możesz także poszukać darmowych fontó na otwartej licencji. Taki styl z zaokrągleniami nazywa się „rounded”.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rafibanek

Świeżak
Dołączył
23 Grudnia 2018
Posty
33
Reakcje/Polubienia
1
Dzięki @Nitrogene, chętnie kupiłbym nawet jakąś czytelną rodzinę fontów bezszeryfowych do składu gazety (obecnie korzystam z darmowej Georgii). Nie wiem tylko, czy jest sens, bo właściwie czym taki odpłatny font będzie się różnić od darmowego? @Nitrogene mógłbyś mi doradzić coś pro na bazie powiedzmy czcionki Healvetica? Oczywiście przejrzę też te darmowe, które podlinkowałeś. Dzięki za pomoc
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1702
Reakcje/Polubienia
1801
Nie lubię Helvetiki. Dla mnie to styl lat 60 ubiegłego wieku.
Z bezszeryfowych uwielbiam FF Good zaprojektowany przez Łukasza Dziedzica.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry