Przeszkadzająca ikona powiadomień w Windows11

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Czy w systemie Windows 11 można zmienić umiejscowienie ikony dzwonka powiadomień, ew. ją ukryć? Znajduje się obecnie obok zegara i bardzo mi tam przeszkadza, bo przewijając strony niechcący w niego klikam. Nie chcę wyłączać powiadomień, tylko przesunąć dzwonek w inne miejsce. Jak to zrobić?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Czy w systemie Windows 11 można zmienić umiejscowienie ikony dzwonka powiadomień, ew. ją ukryć? Znajduje się obecnie obok zegara i bardzo mi tam przeszkadza, bo przewijając strony niechcący w niego klikam. Nie chcę wyłączać powiadomień, tylko przesunąć dzwonek w inne miejsce. Jak to zrobić?

Zmień położenie paska np na lewą stronę.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zmień położenie paska np na lewą stronę.
Po lewej stronie mam przycisk start oraz ikony komputera i aplikacji. Ten dzwonek jest po prawej, pomiędzy zegarem a przyciskiem "pokaż pulpit"
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Po lewej stronie mam przycisk start oraz ikony komputera i aplikacji. Ten dzwonek jest po prawej, pomiędzy zegarem a przyciskiem "pokaż pulpit"

Cały pasek jak przeniesiesz z dołu na lewą stronę to przycisk start dalej będzie po lewej tylko na górze a dzwonek na dole i nie będzie przeszkadzał.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Cały pasek jak przeniesiesz z dołu na lewą stronę
A jest w ogóle taka możliwość w Windows 11? W sumie nie wiem, czy w ogóle by mi się takie położenie sprawdzało. Zawsze miałam ten pasek u dołu
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10007
Reakcje/Polubienia
10644
Miasto
Somewhere over the rainbow.
A jest w ogóle taka możliwość w Windows 11? W sumie nie wiem, czy w ogóle by mi się takie położenie sprawdzało. Zawsze miałam ten pasek u dołu

Chyba w każdym nowożytnym Windowsie jest taka możliwość. Nie mam W11 ale chyba tego nie usunęli. Ja od zawsze mam po prawej bo tak mi wygodniej.
Złap pasek myszką i przenieś. Jak nie będzie się dało to PPM na pasku i go odblokuj i wtedy przenieś.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Złap pasek myszką i przenieś. Jak nie będzie się dało to PPM na pasku i go odblokuj i wtedy przenieś.
Nie ma takiej opcji raczej nie ma takiej możliwości. Niemniej jednak wolałabym przenieść lub ukryć samą ikonę dzwonka
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Kliknij i wybierz "Z lewej"
Teraz mam z lewej. Kliknięcie "na środku" po prostu przeniesie przycisk start i ikony, które znajdują się po lewej stronie paska zadań na środek. To nie zmieni położenia samego paska zadań, nie ma też wpływu na ikony znajdujące się po prawej stronie
 
Do góry