Slimjet konfiguracja

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Jak skutecznie wyłączyć podpowiedzi wyszukiwania w pasku adresu?
Opcję: "Używaj podpowiedzi, aby uzupełniać zapytania i adresy URL wpisywane na pasku adresu" mam ustawioną na wyłączone, a podpowiedzi i tak się wyświetlają.
Znalazłam jeszcze ustawienie maksymalnej ilości podpowiedzi, ale minimalna liczba to 5, a ja nie chcę żadnych.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Nikt nie wie?

Polecacie jakiś dodatek do blokady autoodtwarzania audio i video na różnych stronach, tak aby w razie potrzeby można było łatwo odblokować konkretny filmik jednym kliknięciem jak w Flash Control (wbrew nazwie blokuje też HTML5) na Firefox?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36179
Reakcje/Polubienia
25294
Miasto
Trololololo

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Ale tam jest jakiś podejrzany komunikat:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- to nie wiem, czy jest sens instalować.
Miałam nadzieję, że ktoś poleci coś sprawdzonego, czego sam używa. Bo takie "a może to..." chyba nie ma sensu. W ten sposób to i sama mogę sobie sprawdzać kolejne rozszerzenia.
A ten podlinkowany wątek, to jest sprzed 2 lat :/ Wspomniany tam dodatek do YT mam zainstalowany, ale on działa tylko na YT
Tyle osób głosowało tutaj na Slimjet, pewnie większość użytkowników używa jakiejś chromowatej przeglądarki i naprawdę nikomu nie przeszkadzają samostartujące filmiki na stronach??
@Edycja:
Zainstalowałam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- wydaje się działać, ale trzeba dłużej potestować, żeby mieć pewność, że działa wszędzie
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36179
Reakcje/Polubienia
25294
Miasto
Trololololo
Ale tam jest jakiś podejrzany komunikat:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- to nie wiem, czy jest sens instalować.
Miałam nadzieję, że ktoś poleci coś sprawdzonego, czego sam używa. Bo takie "a może to..." chyba nie ma sensu. W ten sposób to i sama mogę sobie sprawdzać kolejne rozszerzenia.
A ten podlinkowany wątek, to jest sprzed 2 lat :/ Wspomniany tam dodatek do YT mam zainstalowany, ale on działa tylko na YT
Tyle osób głosowało tutaj na Slimjet, pewnie większość użytkowników używa jakiejś chromowatej przeglądarki i naprawdę nikomu nie przeszkadzają samostartujące filmiki na stronach??
@Edycja:
Zainstalowałam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- wydaje się działać, ale trzeba dłużej potestować, żeby mieć pewność, że działa wszędzie
ten jak to stwierdziłaś podejrzany komunikat to po prostu informacja o tym że wtyczka nie jest rozwijana.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
No właśnie, to chyba nie ma co takiej używać
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nikt nie wie?

Polecacie jakiś dodatek do blokady autoodtwarzania audio i video na różnych stronach, tak aby w razie potrzeby można było łatwo odblokować konkretny filmik jednym kliknięciem jak w Flash Control (wbrew nazwie blokuje też HTML5) na Firefox?
Wyciszanie kart - ppm na karcie wycisz kartę i zakończ wyciszanie.
Autoodtwarzanie - "chrome://flags/" - enter; w górnym okienku wyszukiwania wpisujesz; " autoplay policy" - enter; na polu możliwości wyboru po prawej stronie wybierasz "document user activation is required"; restartujesz przeglądarkę.
Nachalne włączające się reklamy - slimjet ma opcję blokowania reklam, ale zainstaluj sobie wtyczkę uBlock Origin i dodaj filtry,
Polityka prywatności - slimjet wysyła "anonimowe statystyki", więc wchodzisz w Ustawienia- Zaawansowane i odhaczasz odpowiednią opcję.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
@Zeno: nie chcę globalnie wyłączać autoplay, bo nie będę mieć dźwięku czatu na innym forum. Wyciszanie karty jest bez sensu, bo zanim w to kliknę, to już tam coś się zacznie wydzierać.
uBlocka jak najbardziej używam :)
Mimo wszystko mam nadzieję, że dodatek, który zainstalowałam się sprawdzi ;)
A co z tymi podpowiedziami wyszukiwania? Serio nie można tego wyłączyć?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@Zeno: nie chcę globalnie wyłączać autoplay, bo nie będę mieć dźwięku czatu na innym forum.
Jeszcze raz - globalnie wyłączasz autoplay bez żadnych wtyczek (dotyczy tylko elementów multimedialnych np filmików) w ten spsoób:
chrome://flags/" - enter; w górnym okienku wyszukiwania wpisujesz; " autoplay policy" - enter; na polu możliwości wyboru po prawej stronie wybierasz "document user activation is required"; restartujesz przeglądarkę.
Ale skoro masz dodatek, to mi tam wszystko jedno... Dźwięk czatu imo nie ma z tym związku.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
@Zeno - ale ja nie chcę tego wyłączać globalnie, bo na niektórych stronach muszę mieć włączone. Dlatego właśnie potrzebowałam dodatku - aby wyłączać wybiórczo, dla konkretnych stron
Dźwięk czatu imo nie ma z tym związku.
Dźwięk czatu zdecydowanie ma z tym związek, bo sprawdzałam i po prostu nie działa gdy globalnie wyłączę autoplay, a jak włączę to działa. Chodzi o dźwięk na innym forum, nie tutaj. Tutaj to nigdy nie mam dźwięku
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Okazuje się, że z tymi podpowiedziami wyszukiwania coś jest u mnie po prostu zepsute (profil?). Zainstalowałam Slimjet na innym laptopie i tam przy identycznych ustawieniach tych podpowiedzi nie mam. Dziwne, że już się coś zepsuło, skoro dopiero co go zainstalowałam i skonfigurowałam. Nie wiem co teraz zrobić, aby to naprawić i nie stracić ustawień oraz wszystkich poinstalowanych dodatków wraz z ich ustawieniami.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Czy jest mi tu ktoś w stanie podpowiedzieć, w jaki sposób utworzyć sobie w Slimjet nowy, czysty profil, tak jak to można zrobić w Firefox?
Jest tam niby opcja profili ale wymaga logowania do konta Slimjet i jak rozumiem wszystkie moje zakładki, hasła itp. będą gdzieś tam synchronizowane, nawet nie wiem jak i z czym. Wolałabym uniknąć wysyłania swoich haseł i zakładek gdzieś do sieci :(
W Firefox działa to na całkiem innej zasadzie, a synchronizację można włączyć niezależnie od tego.
Testowałam mnóstwo dodatków, aby wybrać te, których będę potrzebować i najwyraźniej już się tam coś mocno namieszało, bo nie tylko nie mogę wyłączyć tych podpowiedzi wyszukiwania, ale wydaje się, że niektóre dodatki nie działają prawidłowo.
Czy jedyną możliwością jest w tym przypadku reinstalacja lub resetowanie ustawień? Wolałabym mieć osobny profil do zwykłego użytkowania, a osobny do testowania dodatków...
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36179
Reakcje/Polubienia
25294
Miasto
Trololololo
Czy jest mi tu ktoś w stanie podpowiedzieć, w jaki sposób utworzyć sobie w Slimjet nowy, czysty profil, tak jak to można zrobić w Firefox?
Testowałam mnóstwo dodatków, aby wybrać te, których będę potrzebować i najwyraźniej już się tam coś mocno namieszało, bo nie tylko nie mogę wyłączyć tych podpowiedzi wyszukiwania, ale wydaje się, że niektóre dodatki nie działają prawidłowo.
Czy jedyną możliwością jest w tym przypadku reinstalacja lub resetowanie ustawień? Wolałabym mieć osobny profil do zwykłego użytkowania, a osobny do testowania dodatków...
Profil masz w tej lokalizacji
Profile directory is located at
C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Slimjet\User Data

Pewnie jak skasujesz go lub przeniesiesz to SlimJet utworzy nowy czysty profil.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Dziękuję, sprawdzę to :)
@Edycja:
Niestety, na nowym profilu też mam te podpowiedzi wyszukiwania :(
Chyba jednak będzie potrzebna reinstalacja :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry