StrongRecovery - Odzyskiwanie danych

bw22

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Luty 2015
Posty
3
Reakcje/Polubienia
0
Po wczorajszym flamewar :k...... postanowiłem sprawdzić ten polski program do odzyskiwania danych StrongRecovery.

Strona

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Program przetestowałem na Windows 8.1 64 bit.

Program jest tak prosty w użyciu, że nawet laik się bez problemu w tym będzie poruszał :ok

Pierwsze co zrobiłem to zapisałem pliki mp3, avi, jpg, docx na osobnym dysku twardym i karcie pamięci z aparatu, w sumie 4 GB danych.

Na dysku miałem system plików NTFS, a na karcie pamięci FAT32.

Pliki skasowałem kombinacją SHIFT-DELETE (kasowanie na stałe, że nie do kosza lecą). Wyłączyłem komputer, włączyłem ponownie, podpiąłem kartę pamięci

7zswxlr.png


Co zrobić żeby odzyskać dane:

1. Wybrać dysk
2. W okienku explorera znaleźć katalog, gdzie były usunięte pliki
3. Kliknąć odzyskaj (w wersji demonstracyjnej to nie działa)

StrongRecovery%20Exolorer%20Window%20(PL).png


StrongRecovery odnalazł wszystkie skasowane pliki, obsługa jest prosta jak budowa cepa, nie ma się do czego przyczepić, aż dziwne, że taki program nie robi międzynarodowej kariery (ktoś tu mówił coś u kulejącym marketingu?).

Bardzo spodobała mi się wyszukiwarka (screenshot ze strony):

StrongRecovery%20Advanced%20Search%20Window%20(PL).png


Jedyne do czego można się przyczepić w sumie to ceny. Chociaż jak ktoś straci dane to chyba długo się nie zastanawia nad tym ile będzie kosztować ich odzyskanie, na pewno taniej niż w jakimś laboratorium specjalistycznym, ze specjalistycznym sprzętem. Szukałem czy czasem nie ma gdzieś indziej promocji na to i SĄ :yahoo

Tutaj wisi -16% (swoją drogą jakaś głupota, kto daje 16% zniżki, czemu nie 15, 20, 50????) -

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25043
Miasto
Trololololo
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

:england
Licencje zostały wysłane, tak poinformował mnie Pan Maciej (autor programu), natomiast ja jak obiecałem podczas wymiany prywatnej korespondencji z autorem programu skasowałem wpisy.Posprawdzajcie skrzynki mailowe (również zakładkę SPAM).Klucz do programu znajduje się w załączniku więc czytajcie maila uważnie.

Dziękuję autorowi za rozwiązanie problemu i miłego dnia życzę wszystkim :francuz

Wszyscy powinni być zadowoleni teraz.

W razie problemów proszę kontaktować się z autorem programu lub napisać post tutaj (ale kulturalnie) z tego co widzę Pan Maciej zagląda do tego tematu.

:francuz
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

Dziękuję licencja dotarła ( cieszę się że problem został rozwiązany ) :dziękuję
A sam program jest oczywiście na światowym poziomie jeżeli chodzi o odzyskiwanie utraconych danych :klawik.

Program zainstalowałem bez problemów a licencję należy skopiować do folderu programu jak pisze w mailu Pan Maciej i mamy licencjonowany program a i to co ważne nie instalować na partycji na której mamy utracone dane.
Ja program zainstalowałem na dysku zewnętrznym , który traktuję jako tzw:magazyn ( chyba dobra decyzja ?) :scratch
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5619
Reakcje/Polubienia
4116
Miasto
Polska
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

OXYGEN THIEF napisał:
:england
Licencje zostały wysłane, tak poinformował mnie Pan Maciej (autor programu), natomiast ja jak obiecałem podczas wymiany prywatnej korespondencji z autorem programu skasowałem wpisy.Posprawdzajcie skrzynki mailowe (również zakładkę SPAM).Klucz do programu znajduje się w załączniku więc czytajcie maila uważnie.

Dziękuję autorowi za rozwiązanie problemu i miłego dnia życzę wszystkim :francuz

Wszyscy powinni być zadowoleni teraz.

W razie problemów proszę kontaktować się z autorem programu lub napisać post tutaj (ale kulturalnie) z tego co widzę Pan Maciej zagląda do tego tematu.

:francuz

Cóż, Oxy. Salomonowe rozwiązanie. Ale czy wówczas można krzyknąć Twą ulubioną frazę: Allah Akbar ?
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18412
Reakcje/Polubienia
39091
Miasto
Gdzieś w Polsce
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

Dzięki, do mnie też licencja dotarła, bezpośrednio od autora programu. Jest więc kontakt w razie potrzeby. :ok
 

Askanag

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
1950
Reakcje/Polubienia
430
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

OXY dzięki za troskę :dziękuję
Pan Maciej (autor programu) dziękuję za mądrą decyzję. Licencję otrzymał, jeszcze raz dziękuję. Wszystko jest w porządku. :hi
 
A

Anonymous

Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

Cieszę się, że w tej sprawie zwyciężył zdrowy rozsądek i doszło do porozumienia w duchu łacińskiej sentencji: „cedant arma togae, concedat laurea laudi”. :ok

OXYGEN THIEF. :dziękuję

Panie Macieju dziękuję za licencję oraz za zrozumienie stanowiska uczestników konkursu. :dziękuję

:hi
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

Potwierdzam, że również dotarła do mnie licencja. Cieszę się. Jeszcze nie zainstalowałem programu (muszę najpierw nieco posprzątać w laptopie), ale wobec deklaracji autora o pomocy w razie problemów, nie mam obaw, co do poprawnej aktywacji.
Panu Maciejowi dziękuję i gratuluję rozsądnej decyzji. :dziękuję
Posłużę się w tym miejscu słowami klasyka (bynajmniej nie Cycerona) :dziwak , że "prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak kończy".
A z racji tego, że (co prawda w dość nietypowych okolicznościach) stal się Pan użytkownikem Forum (jako StrongRecovery), to zachęcam do rozejrzenia się po Forum, gdyż skupia ono (podobnych Panu jak sądzę) pasjonatów komputerów i oprogramowania. Jestem zdania, że wiele Pana komentarzy, z racji posiadanej gruntownej wiedzy, spotkałoby się z życzliwą aprobatą i uznaniem pozostałych uczestników Forum. :hi
OXYGEN THIEF dzięki za spokój. :dziękuję
Angellomichel387 dzięki za konkurs i zaangażowanie. :dziękuję
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

ce8Gpuh.jpg
że "prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak kończy". :szydera
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Re: Odzyskiwanie danych - StrongRecovery

StrongRecovery 3.7.0.0

New algorithm of disk search
Changes in search of partitions
Other fixes

StrongRecovery 3.7.1.0

Added MOV/QuickTime format in RAW analyze
Changes in MP4 format in RAW analyze

StrongRecovery 3.7.2.0

Mounting of NTFS Volume ("Tools" button)
There is now possible to switch RAW analyze (drive settings)


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
StrongRecovery 3.7.3.0

Added MAX format (3DS MAX Scene) into RAW analyze
Changes in handling of ADOBE formats (PDF, AI - Adobe Illustrator) in RAW analyze
Changes in handling of CDR format (Corel Draw) in RAW analyze
Changes in subpartitions search (rejecting of partitions with small size - boot partitions)


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
StrongRecovery 3.7.5.0

Changes in correction algorithm of file size in RAW analysis (files to recover+)
Changes in handling of drives where not found FAT16 / FAT32 file system


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
StrongRecovery 3.7.6.0

3.7.6.0 - bieżąca wersja (2015.10.06):
Poprawki w przetwarzaniu systemu plików NTFS (rekordy NTFS)
Kilka innych drobnych poprawek

Link:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35949
Reakcje/Polubienia
25043
Miasto
Trololololo
Tadek59 napisał:
StrongRecovery 3.7.6.0

3.7.6.0 - bieżąca wersja (2015.10.06):
Poprawki w przetwarzaniu systemu plików NTFS (rekordy NTFS)
Kilka innych drobnych poprawek

Link:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
tak dla ciekawostki, wczoraj strzeliłem sobie pełny skan Zemana Anti-Malware i sklasyfikował StronRecovery jako złośliwe oprogramowanie także uważajcie :guma oczywiście nie na strongrecovery ale na to co kasujecie w skanerkach.
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
StrongRecovery 3.7.7.0

File recovery with file date (modification date)
Added CAB format (Microsoft Cabinet) into RAW analyze
Some other improvements and small fixes


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry