Test 10 zapór sieciowych

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2185
Reakcje/Polubienia
2559
Miasto
Kraków

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
Dzięki Helium za informację na ten temat bo jestem właśnie na etapie wyboru zapory sieciowej do mojego AVG :)

Ale coś mi w tym teście nie pasuje. Na obrazku z wynikami jest przy Outpost Firewall Pro że nie ma on polskiej wersji językowej tymczasem na dobrychprogramach.pl jak dobrze pamiętam jest zaznaczone że ma on polską wersję językową. Wersji PL nie ma odpowiednik w wersji free.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2185
Reakcje/Polubienia
2559
Miasto
Kraków
Andy napisał:
Dzięki Helium za informację na ten temat bo jestem właśnie na etapie wyboru zapory sieciowej do mojego AVG :)

Ale coś mi w tym teście nie pasuje. Na obrazku z wynikami jest przy Outpost Firewall Pro że nie ma on polskiej wersji językowej tymczasem na dobrychprogramach.pl jak dobrze pamiętam jest zaznaczone że ma on polską wersję językową. Wersji PL nie ma odpowiednik w wersji free.
ci od tłumaczenia dalej śpią (od dobrych kilku wersji nie aktualizują)
Jak to mówi pewien Klasyk
....brać pieniądze to by chcieli a robić niema komu :dziwak
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
helium napisał:
ci od tłumaczenia dalej śpią (od dobrych kilku wersji nie aktualizują)
Jak to mówi pewien Klasyk
....brać pieniądze to by chcieli a robić niema komu :dziwak

W pełni się z tobą zgadzam, masz rację. Dlatego czasami wolę używać programów w języku angielskim zamiast męczyć się z miernym tłumaczeniem. Gorzej tylko gdy w programie jest dużo specjalistycznej terminologii. Wtedy trzeba używać słownika :( i tracić dodatkowy czas. No ale przynajmniej można się nauczyć kilku nowych słówek :dziwak
A swoją drogą szkoda że nie wzięli do testów najnowszego Private Firewall i Jetico. Ciekawy jestem jakby wypadły na tle tych 10 zapór sieciowych.
A swoją drogą Ciekawe która z tych 10 zużywa najmniej zasobów o PC Tools już wiem ze ok 6 MB a ciekawe ile bierze Comodo albo Outpost Firewall Free
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36180
Reakcje/Polubienia
25296
Miasto
Trololololo
Comodo to od groma klikania czyli program nie dla klikających bezmyślnie,z darmowych osobiście wybrał bym Pc Toolsa lub OA.Oczywiście Hipsa w Oa wyłączył bym .
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
OXYGEN THIEF napisał:
Oczywiście Hipsa w Oa wyłączył bym .

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego?

Szczerze mówiąc ja myślałem o Private Firewall i Outpost Firewall Free tym bardziej że do tego ostatnie znalazłem nawet fajne tłumaczenie PL, z tym, że słyszałem że jakiś AV wykrywa w nim jakieś trojanki i nie wiem czy to prawda czy tylko fałszywy alarm :?
Ja chciałbym zainstalować bardzo lekką zaporę sieciową i wydajną. Bo być może nawet zrezygnuję całkowicie z AV. Dlatego tak pilnie szukam :geek:

PC Tools może i dobry ale niedługo już ma być nierozwijany jako darmowy soft więc nie chciałbym się do niego przyzwyczajać. O OA słyszałem że spowalnia start systemu i dlatego tak trudno mi się zdecydować. A Outpost Firewall w wersji PRO dawno temu testowałem i nawet fajny był więc myślę że wersja FREE by mi wystarczyła bo to że nie ma funkcji blokowania skryptów i podejrzanych stron to mi nie przeszkadza w przypadku gdy podobną funkcje spełnia Link Scanner w AVG a bynajmniej tak mi się wydaje. No i ten Private Firewall może być dobry testował już go ktoś?
Co wy na to?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36180
Reakcje/Polubienia
25296
Miasto
Trololololo

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
To szef ostatecznie co byś polecił? Tak w kolejności od 1 do 4? i z uwzględnieniem "pazerności" na zasoby :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36180
Reakcje/Polubienia
25296
Miasto
Trololololo
Ja........ ? ja polecił bym DFPF3 ( Defensewall Personal firewall 3 ) ale jest płatny


Potem Outpost Free,następnie PC Tools ( o ile będzie jeszcze produkowany jako FW ) i Dalej Oa

Ale najlepiej będzie jak sam przetestujesz i dobierzesz FW pod siebie :)
 

Andy

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
1011
Reakcje/Polubienia
64
I chyba już wybrałem Outpost Free będzie dla mnie odpowiedni. Zwykły FW i tyle mi na razie potrzeba.
 
Do góry