Tyle oszczędza start-stop

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18432
Reakcje/Polubienia
39162
Miasto
Gdzieś w Polsce
Jak poszukasz na forum to gdzieś pisałem, że jak się kupuje samochód z tym systemem to się go powinno wyłączyć zanim się jeszcze zatankuję. :sarkazm
W jednym mam wyłączony na stałe bo na to pozwala auto, w drugim niestety już nie. A nie pamiętam by po każdym uruchomieniu silnika wyłączyć to g.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10015
Reakcje/Polubienia
10657
Miasto
Somewhere over the rainbow.
W jednym mam wyłączony na stałe bo na to pozwala auto, w drugim niestety już nie. A nie pamiętam by po każdym uruchomieniu silnika wyłączyć to g.

Jak nie pozwala to trzeba przeprogramować system w jakimś lepszym warsztacie. Odwraca się cały proces i system jest wyłączony a przyciskiem wtedy się go włącza. Jednorazowy koszt to jakieś 300-400zł w zależności od miasta.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4357
Reakcje/Polubienia
5753
Miasto
To tu to tam....
Hmmm... od mniej wiecej 2015 jezdze samochodami jednej firmy: Mazdy. W 2015/16 byl to diesel i tu mialem mieszane uczucia co do start/stopu, ale od tamtego czasu jezdzilem M6 150 a obecnie M6 165KM i nie mam problemu, start/stop sie przydaje zwlaszcza na dojazdach do londka.
Malzonka, najukochansza cholema moja, poruszala sie M3 120, a obecnie porusza sie CX-5 165KM.
Poniewaz to proste silniki w cyklu Millera bez turbo/srurbo, nie widze negatywow...

Co do wylaczenia, musialbym zainwestowac jakies 50 funa w czujnik i sciagnac forscana, gdzies na necie nawet lata gotowiec co i jak pozmieniac zeby bylo ok ale... motywacji brak.
 
Do góry