Usuwamy search i task view z paska zadań w windows 10

A

Anonymous

Wielu osobom przeszkadza fakt, że w windows 10 przyciski search i task view są tak przypięte do paska zadań, że "nie można ich odpiąć" i chociaż w kolejnej kompilacji ma być już możliwość, żeby je odpiąć, to ja postanowiłam pokazać Wam, że już teraz można, to zrobić

Najpierw włączamy "uruchom", albo robimy to w menu start, wpisujemy regedit, po czym przechodzimy do


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

KQ2ZIYm.png


Klikamy Prawym przyciskiem myszy na CurrentVersion i wybieramy New > Key w nazwie wpisujemy Search, w prawej części okna dodajemy nową wartość DWORD 32 bitową o nazwie EnableProactive, w dane wartości wpisujemy 0 (tak powinno być od razu) ma to wyglądać tak:

KeW1XVx.png


OK, teraz zajmiemy się usuwaniem ikony wyboru wirtualnego pulpitu

Oczywiście również przechodzimy do regedit, tylko tym razem do:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Tworzymy tam nowy klucz o nazwie MultiTaskingView, a w nim tworzymy nową wartość DWORD 32 bitową o nazwie AllUpView, w dane wartości wpisujemy 0 (tak powinno być od razu po utworzeniu nowej wartości)

A tutaj już gotowe pliczki dla Was, wystarczy dodać do rejestru

jgeA1Wh.png



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Hasło to:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Sorry ale dlaczego wrzucasz na jakiś dziadowski hosting. który wymaga założenia konta lub uwierzytelnienia przez społecznościówkę w celu pobrania pliku?
 
Avos napisał:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Link do źródła.

Wiesz, nie podawaj fałszywie, że to jest źródło jak nie wiesz, czy właśnie artykuł z podanej przez Ciebie strony jest źródłem napisanego przeze mnie tekstu, może nie wiesz, ale ja na ogół podaję źródła (nie podaję, jak go nie znam), tym razem nie podałam, bo sama kombinowałam jak usunąć te "skróty" i sama do tego też doszłam, nawet nie wiedziałam, że jest to już na jakiejś stronie. Dlatego z łaski swojej, zanim napiszesz pod czyimś tekstem, że źródłem jest ta i ta strona, to zapytaj się tej osoby czy tak na pewno jest bo inaczej jest to bezpodstawne posądzanie danej osoby o nie podawanie źródła, zapytaj zanim komuś coś takiego napiszesz :lanie

ktośtam napisał:
Sorry ale dlaczego wrzucasz na jakiś dziadowski hosting. który wymaga założenia konta lub uwierzytelnienia przez społecznościówkę w celu pobrania pliku?

Wrzucam tam, bo mnie osobiście ten hosting odpowiada i dlatego, że od dłuższego czasu wrzucam tam pliki, które udostępniam na pzd, a chcę żeby wszystko było w jednym miejscu, a założenie konta trwa chwilkę, dlatego nie powinien być to żaden problem
 
Ola napisał:
Wrzucam tam, bo mnie osobiście ten hosting odpowiada i dlatego, że od dłuższego czasu wrzucam tam pliki, które udostępniam na pzd, a chcę żeby wszystko było w jednym miejscu, a założenie konta trwa chwilkę, dlatego nie powinien być to żaden problem
Nie jest istotne ile trwa założenie tam konta ale fakt, że w ogóle jest to wymagane - według mnie to dyskwalifikuje taki hosting.
Tobie on odpowiada a mnie niekoniecznie, więc może dobrym pomysłem byłoby dać wybór?
Jest przecież tyle zaufanych usług: Copy, Google Drive, OneDrive.
 
Jak ktos lubi zabawy ... ja poki co dyskwalifikuje windows 10 , bo monitoring mi w domu niepotrzebny .
 
ktośtam napisał:
obie on odpowiada a mnie niekoniecznie, więc może dobrym pomysłem byłoby dać wybór?

Taak, zawsze znajdzie się ktoś, komu dany hosting nie będzie odpowiadał i tak będzie na jakikolwiek hosting ja czy ktokolwiek inny by czegoś nie wrzucił, więc najlepiej będzie jak każdy będzie wrzucał gdzie mu się podoba i gdzie mu pasuje, a inni, albo będą korzystać z udostępnianych plików, albo nie i to jest właśnie wybór, który każdy z nas ma :)
 
Ola napisał:
Taak, zawsze znajdzie się ktoś, komu dany hosting nie będzie odpowiadał i tak będzie na jakikolwiek hosting ja czy ktokolwiek inny by czegoś nie wrzucił, więc najlepiej będzie jak każdy będzie wrzucał gdzie mu się podoba i gdzie mu pasuje, a inni, albo będą korzystać z udostępnianych plików, albo nie i to jest właśnie wybór, który każdy z nas ma :)
Taak, masz rację.
ldMAhO0.gif
 
Ola napisał:
Avos napisał:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Link do źródła.

Wiesz, nie podawaj fałszywie, że to jest źródło jak nie wiesz, czy właśnie artykuł z podanej przez Ciebie strony jest źródłem napisanego przeze mnie tekstu, może nie wiesz, ale ja na ogół podaję źródła (nie podaję, jak go nie znam), tym razem nie podałam, bo sama kombinowałam jak usunąć te "skróty" i sama do tego też doszłam, nawet nie wiedziałam, że jest to już na jakiejś stronie. Dlatego z łaski swojej, zanim napiszesz pod czyimś tekstem, że źródłem jest ta i ta strona, to zapytaj się tej osoby czy tak na pewno jest bo inaczej jest to bezpodstawne posądzanie danej osoby o nie podawanie źródła, zapytaj zanim komuś coś takiego napiszesz :lanie

Uderz w stół a, nożyce się odezwą .
 
Avos napisał:
Uderz w stół a, nożyce się odezwą .

Czy Ty się dobrze czujesz człowieku?!
Trudno jest się nic nie odezwać kiedy jest się bezpodstawnie posądzanym i to nie ma nic wspólnego z powiedzeniem "uderz w stół a nożyce się odezwą", a jak dla Ciebie ma, to najwyraźniej, nie rozumiesz tego powiedzenia

Powiem tylko tyle, że:


art. 212 par. 1

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
 
Ola napisał:
Avos napisał:
Uderz w stół a, nożyce się odezwą .

Czy Ty się dobrze czujesz człowieku?!
Trudno jest się nic nie odezwać kiedy jest się bezpodstawnie posądzanym i to nie ma nic wspólnego z powiedzeniem "uderz w stół a nożyce się odezwą", a jak dla Ciebie ma, to najwyraźniej, nie rozumiesz tego powiedzenia

Uderz w stół, a nożyce się odezwą
powiedzenia tego używamy w sytuacji, gdy osoba - mająca coś na sumieniu - doszukuje się aluzji do tego w wypowiedziach innych osób i demaskuje się gwałtowną reakcją
Dobranoc.
 
Back
Do góry