Wasze ulubione programy do optymalizacji PC

fragola33

Świeżak
Dołączył
5 Maj 2013
Posty
10
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Prawie Afryka
Najczesciej to uzywam CCleaner + Glary Utilities zeby pozbyc sie troche smieci w powazniejszych przypadkach tak 1x w m-cu WiseCare365 i wszystko smiga jak trzeba . Odeszlam od defragmentacji dysku i rejestru staram sie jak najmniej instalowac programow w przeszlosci po zabiegach defragmentacji skonczylo sie na stawianiu od nowa systemu
 
A

Anonymous

Tradycyjnie już CCleaner, dodatkowo: JetClean Pro 1.5.0 i Ashampoo WinOptimizer 2013. :ok
 

Nicolas78

Bardzo aktywny
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
132
Reakcje/Polubienia
12
Miasto
Warszawa
Hey,
to chyba zależy od sprzętu i co masz poinstalowane.
Na moim Win7 x86 nie widzę dużych zmian, również testowo na XP Home (słabsza stacjonarka).
Za to ostatnio wpadł mi w ręce Wise Care 365 Pro i po jego zastosowaniu (optymalizacja systemu)
obydwa systemy wyraźnie ożyły i nie kosztem wyglądu systemu, nadal włączone są wszystkie Aero itp (skrócił się czas ładowania Win, uruchamiana okien programów, problemy z nie-wyłączaniem się XP przy zamykaniu ustąpiły itp.)
Do tej pory używałem PC Medik, który również sobie ceniłem, ale jednak Wise jeszcze poprawia niektóre ustawienia.
TuneUp'a używałem od wersji 2008 (licencjonowana) ale od wersji 2011 wyraźnie ciąży on systemowi niż pomaga.
Do regulacji procesów używam Prolasso, też dobrze sobie radzi.
Ciekawe co wymyślili w wersji 2014...
 

Micx

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2013
Posty
210
Reakcje/Polubienia
197
WiseCare 365 Pro zdecydowanie. TuneUp ma przypadłośc jaką od kilku ostatnich edycji ma Nero czyli kombajn do wszystkiegio, który zamiast przyspieszać spowalnia.
 

stefanek

Świeżak
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
16
Reakcje/Polubienia
0
Ja używam : CCleaner,jv16 PowerTools 2014 i Puran Defrag.To wszystko :) .
 

tadeusz242

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
171
Reakcje/Polubienia
160
Miasto
Kraków
Ja na dzień dzisiejszy używam CCleaner - portable , AVG PC TuneUp 2014 , SuperEasy SpeedUp 2
 

kophew

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2015
Posty
9
Reakcje/Polubienia
0
Ccleaner oraz Defraggler jako podstawowa optymalizacja. A raz na dwa tygodnie dodatkowo Ashampoo WinOptimizer 2015.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1089
Reakcje/Polubienia
43
Uważam że "FILOZOF" ma rację.Ja TuneUp używam od wersji 2008 a obecnie mam 2014, nie stwierdziłem "mulenia" ani żadnych akcji przez które musiałem reanimować system. Też lubię tą opcję dezaktywacji programów.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2263
Reakcje/Polubienia
313
Miasto
okolice internetu
Zdecydowanie Wise Care.100% pewności i bezpieczeństwa. Używam ponad rok, nigdy nie przyprawił mnie o ból głowy, a system na bieżąco zoptymalizowany, stabilny i szybki. W tej chwili Winda 8.1 z Operą plus trochę niezbędnego softu zajmują mi na dysku C circa 16 GB. "Będzie Pan zadowolony", jak mawiali w pewnym skeczu pewnego kabaretu.... Dla odmiany po tym, co potrafi "nawywijać" cc cleaner - nie raz, nie dwa zdarzało mi się od nowa stawiać system.
 

wojtek758

Wygadany
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
93
Reakcje/Polubienia
2
99% programow do tzwn. optymalizacji windows napisane sa tak samo. Roznia sie grafiką i ceną. Duzy + dla srednio zaawansowanych bo podstawowa funkcja 1- click kliknij i zapomnij wszystko zrobi sie samo jest wielką wygodą. Ale to pozory bo same dzialajace jako usluga w tle zabieraja wiecej zasobow niz nie jeden AV. Balsamem dla windows byl TuneUp ale o tym juz pisalem co stalo sie z tym softem po przechwyceniu go przez AVG. Z drugiej strony, jak chce sie miec narzedzia do dfragmentacji rejestru, hdd itp. nazbieraloby sie w systemie wiecej smieci niz przed. Osobom ktorych komputer jest narzedziem pracy odradzam stanowczo stosowanie tego typu programow. Chodzi o to ze czesto klikamy nie wnikajac co zrobi taki "twiker" w celu odciązenia systemu. Uslugi - serwer, drukarka, wyszukiwanie, wirtualny dysk, praca w aplikacjami w chmurze dlugo by wymieniac. W trakcie pracy okazuje sie ze komp stal sie duzo wolniejszy - bo albo wywala bledy albo traci czas na wlaczanie uslug. Zgoda ze winda jest kobyla i zazwyczaj 3/4 uslug jest zbędnych. Dobrze okreslic sie czego od windows oczekuje i samemu wylaczyc co zbedne. Czyszczenie rejestrow, sladow po aktywnosci i innych bzdur mozna wykonac samemu za pomoca komendy polecen z poziomu cmd.exe (google) To moja opinia bo przez takie glupoty stracilem mnóstwo czasu.Pozdrawiam
 

BestiaZBagienMyśli

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
31 Grudnia 2014
Posty
126
Reakcje/Polubienia
4
Wojciech no nie można się z Tobą nie zgodzić. Jestem laikiem i samoukiem ale poprzez stosowanie różnych softów "na próbę" tudzież w promo doszedłem do podobnego wniosku z tym wyjątkiem że lepiej mieć jeden zaufany programik który wyczyści czasem różne "badziewie" wynikające z przeglądania itp. Zostałem z CCleaner z dodatkiem CCehancer i RegOrganizer do defragmentacjii czasem zmordowanego rejestru. Raz; góra dwa w miesiącu defrag programem MyDefrag i ma hulać. Wiosna za oknami i naprawdę za dużo czasu nie ma co poświęcać kawałkowi plastiku/metalu i innych stopów.
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Ja napisałem kiedyś że nawet visty po dwóch latach nie miałem potrzeby reinstalować, a po dwóch miesiącach używania wspomagaczy system był tak zamulony że brak słów. Na obecnym drugim już lapku takiego błędu nie popełniam. Testowałem sporo też programów do defragmentacji (nawet na nowym) wniosek zawsze jeden, że po stosowaniu zewnętrznych programów system wstaje dłużej. Ocena może surowa po mimo faktu że znaczna część tych programów to wersje PRO, to dopiero po defragmentacji systemową aplikacją system przyspieszał. Nie powiem posiadam jeden zewnętrzny program do defragmentacji (na stałe) jednak tylko ze względu na jego inne przydatne dla mnie funkcje. "Wiara" w to że kilka osób firmy x opracuje program lepszy od systemowego też czasami kusi, chociaż może to i ładniej wykonane, bo podgląd na klocuszki, kolorki, i procenty oczy zamydla. Nie oszukujmy się, jak gdyby to producent systemu z takim zapleczem nie był w stanie opracować defragmentatora plików? Absórd.
 

SKIBA

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Lipiec 2015
Posty
307
Reakcje/Polubienia
4
Ja używam i polecam AVG PC Tuneup ( dawniej Tune-Up Utilities ), Yamicsoft Windows 8 Manager, Glary Utilities Pro, Auslogics BoosteSpeed i PC jest w dobrej kondycji.
 
Do góry