Win 11 - zmiana koloru w oknie exploratora

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- postępowałam wg tego poradnika, ale zmieniają się kolory tylko w oknach aplikacji i np. w oknie otwartego edytora rejestru, ale tu też jest jakieś dziwactwo, bo kolor który ustawiłam jest widoczny tylko na nieaktywnym oknie, natomiast w aktywnym jest on mocno przyciemniony, tak jakby na ten mój wybrany kolor został nałożony czarny, mocny cień, tak, że ledwo widać ten kolor. No ale w końcu ten poradnik z edycją rejestru dotyczy właśnie nieaktywnego okna, a mnie bardziej interesuje aktywne. Jest tam też klucz aktywnego okna, ale nie wiem czy mogę w nim zmienić kolor - czy to nie przysporzy jakiegoś problemu? Inna sprawa, że bardziej chodziło mi o zmianę koloru w otwartych oknach folderów, a nie aplikacji. Czy w Windows 11 jest to w ogóle możliwe? Chodzi o ten pasek tytułu, bo w wybranym kolorze pokazuje się tylko cieniutkie obramowanie wokół okna. No i mogę zmienić z jasnego na corne, ale taka zmiana mnie nie interesuje. Chciałam tylko zmienić kolor tego piżamowo-niebieskiego paska na górze, tak jak jest w Win 7 (nie musi być przezroczysty). W sumie tło w folderze też by się przydało zmienić, ale nie chcę białego ani czarnego, chciałam jakieś jasne, pastelowe, bo białe razi mnie po oczach, czarne/szare jest paskudne i za ciemne. W poradniku polecają też na końcu programik - nawet go pobrałam, ale nic z niego nie kumam i wyrzuciłam, coby sobie czegoś nim nie zepsuć :/
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
W poradniku polecają też na końcu programik - nawet go pobrałam, ale nic z niego nie kumam i wyrzuciłam, coby sobie czegoś nim nie zepsuć :/

Zrób kopię rejestru i pobaw się tym:

6dddd11e-b217-11e5-8e34-76c14591e960.PNG

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Jedyne co udało mi się uzyskać tym programikiem, to usunięcie tego czarnego cienia z aktywnych okien aplikacji. Jednak kolor paska tytułu w oknie otwartego folderu pozostaje niewzruszony.
Pytanie, czy tego koloru faktycznie nijak nie da się zmienić, czy to ja robię coś źle, czy z moim Win11 jest coś nie tak? Dodam, że jak takie okno otwieram, to na ułamek sekundy czasem mignie ten ustawiony kolor, ale zaraz jest zastępowany domyślnym...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Pytanie, czy tego koloru faktycznie nijak nie da się zmienić, czy to ja robię coś źle, czy z moim Win11 jest coś nie tak? Dodam, że jak takie okno otwieram, to na ułamek sekundy czasem mignie ten ustawiony kolor, ale zaraz jest zastępowany domyślnym.

Gdzieś pisali że na to mają również wpływ ustawienia personalizacji. Czyli próbuj wyłączyć może oświetlenie dynamiczne, ustaw może kompozycje niestandardowe. może kolor wiodący na ręczny, itd Metoda prób i błędów chyba tylko może zadziałać ;)
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Filmik jest daremny, bo pokazuje tylko pasek w oknie panelu sterowania, a ten pasek owszem, jak najbardziej mam w wybranym kolorze, tak samo jak paski tytułu w oknie otwartego edytora rejestru czy otwartych aplikacji. Ale mi chodzi o pasek w OKNIE OTWARTEGO FOLDERU. Na te paski niestety nic nie działa. Miałam już ustawiony tryb niestandardowy i ręczny wybór kolorów. Oświetlenie było włączone, chociaż nie mam pojęcia, co ono u licha robi, bo wydawało się nie robić nic. W każdym razie je wyłączyłam, zrestartowałam system i bez zmian :(
A istnieje jakaś darmowa apka do zmiany tła wewnątrz otwartego folderu?
Edycja:
Hmm, znalazłam coś takiego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- przetestuję
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19209
Reakcje/Polubienia
55912
Filmik jest daremny, bo pokazuje tylko pasek w oknie panelu sterowania, a ten pasek owszem, jak najbardziej mam w wybranym kolorze, tak samo jak paski tytułu w oknie otwartego edytora rejestru czy otwartych aplikacji. Ale mi chodzi o pasek w OKNIE OTWARTEGO FOLDERU. Na te paski niestety nic nie działa. Miałam już ustawiony tryb niestandardowy i ręczny wybór kolorów. Oświetlenie było włączone, chociaż nie mam pojęcia, co ono u licha robi, bo wydawało się nie robić nic. W każdym razie je wyłączyłam, zrestartowałam system i bez zmian :(
A istnieje jakaś darmowa apka do zmiany tła wewnątrz otwartego folderu?

Nie ma chyba na to rozwiązania i tutaj koleś częściowo naprawił ten błąd:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Przeczytaj jednak cały wątek, bo są tam jakieś odsyłacze które niby opisują dlaczego tak się dzieje.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
990
Reakcje/Polubienia
42
Hmm, znalazłam coś takiego:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- przetestuję
Przetestowałam, działa elegancko :)

Teraz będę z tym paskiem jeszcze kombinować

Edycja:
Zainstalowałam ten ExplorerPatcher, ale menu w najnowszej wersji różni się od tego z poradnika:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i zamiast "Zastosuj efekt miki na tych obszarach" z rozwijaną listą opcji, mam tylko "Zastosuj efekt mika jak w Windows 7" - przez co nie wiem, czy mam to zaznaczyć, czy odznaczyć :/

Edycja2:
No cóż, próbowałam z zaznaczoną i z odznaczoną opcją, ale nic nie pomogło :(
Włączyłam też w końcu przezroczystość, ale nie widzę, aby działała

@Edycja3:
Doczytałam w komentarzach pod poradnikiem, że jednak to trzeba zainstalować starszą wersję tego ExplorerPatcher. Odinstalowałam więc najnowszą i zainstalowałam tą starszą, ale wtedy w ogóle nie miałam Właściwości pod PPM na pasku zadań i tylko wyskoczył komunikat, że mam kliknąć w te nieistniejące właściwości i pobrać najnowszą wersję :/
Chyba na tym zakończę, bo widzę, że nic z tego nie będzie
 
Ostatnia edycja:
Do góry