Windows 7 jak naprawić pliki systemowe

A

Anonymous


Może komuś się przyda :klawik. .

Autorem filmu jest "Nauka i technologia show" z youtube :).
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
No to faktycznie pokazałeś jak naprawić pliki systemowe biorąc pod uwagę, że funkcja sprawdzająca ich integralność na użytym komputerze niczego nie znalazła.
 
A

Anonymous

saper1972 napisał:
No to faktycznie pokazałeś jak naprawić pliki systemowe biorąc pod uwagę, że funkcja sprawdzająca ich integralność na użytym komputerze niczego nie znalazła.


Niczego nie znalazła, ale to nie oznacza, że opcja ta nie pomaga... tutaj chodzi o sam fakt przekazania informacji jak naprawić pliki systemowe i to jest przekazane, a później w razie znalezienia czegokolwiek pojawia się tylko

o4pSLI8.png


Czy rzeczywiście tak bardzo brakowało Ci tego napisu na filmie?

PS. Szalony informatyku, dopisz na dole kto jest autorem filmu
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Nie korzystam z 7 , ale moze jest tam opcja recovery - przywroc podstawowe pliki systemu .
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Wiadomo, że po skanowaniu sfc /scannow, najbardziej niemiłym komunikatem jest:

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z nich. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Dziennik % WinDir %\Logs\CBS\CBS.log.

Support Microsoftu o naprawianiu plików systemowych w W7:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ola napisał:
Gonzoo napisał:
Nie korzystam z 7 , ale moze jest tam opcja recovery - przywroc podstawowe pliki systemu .

Ale gdzie? O czym Ty mówisz?

Jest taka opcja...z ukrytej partycji recovery. Hurtem wszystko :dziwak.
 
A

Anonymous

Tak, to prawda, jest taka opcja z partycji recovery, wczoraj nie załapałam o co chodzi
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Ola napisał:
saper1972 napisał:
No to faktycznie pokazałeś jak naprawić pliki systemowe biorąc pod uwagę, że funkcja sprawdzająca ich integralność na użytym komputerze niczego nie znalazła.


Niczego nie znalazła, ale to nie oznacza, że opcja ta nie pomaga... tutaj chodzi o sam fakt przekazania informacji jak naprawić pliki systemowe i to jest przekazane, a później w razie znalezienia czegokolwiek pojawia się tylko

o4pSLI8.png


Czy rzeczywiście tak bardzo brakowało Ci tego napisu na filmie?

A gdzie ja napisałem , że ta opcja nie pomaga ? napisałem, że na filmie jest pokazane sprawdzanie integralności plików systemowych i absolutnie ten pseudo -poradnik nie pokazuje naprawy tych plików tak samo jak i twój przykład, często ten komunikat mówi że uszkodzone pliki zostały znalezione ale system nie jest w stanie ich naprawić I TAKI przypadek trzebaby było pokazać żeby filmik miał sens skoro wątek jest zatytułowany >> "Windows 7 jak naprawić pliki systemowe" to chyba logiczne ?
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Witam. :hi Z tego co wiem to istnieje opcja naprawy uszkodzonych plików w systemie Windows 8 / 8.1.
A wygląda tak:
1). Uruchamiamy konsole "CMD" jako administrator. Wpisujemy " SFC /SCANNOW". Log znajduje się w folderze:
"C: \ Windows \ Logs \ CBS \"
2). Jeśli funkcja naprawy znajdzie uszkodzone pliki i nie będzie w stanie ich naprawić. Wpisujemy w konsole polecenie:
"dism /online /cleanup-image /restorehealth", opcja ta powinna pobrać i naprawić uszkodzone pliki systemu.

W przypadku systemu Windows 7 ta funkcja nie działa, przynajmniej u mnie nie. Natomiast jest metoda za pomocą małego programu "SFCFix"
Podam na swoim przykładzie jak to wygląda:
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\...>sfc/scannow

Rozpoczynanie skanowania systemu. Ten proces zajmie trochę czasu.

Rozpoczynanie fazy weryfikacji w skanowaniu systemu.
Weryfikowanie ukończone w 35%.
Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie
może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku
CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład
C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log
Jak widać Weryfikowanie ukończone tylko w 35%. Po sprawdzeniu logu, problemem był:
Cannot repair member file [l:22{11}]"Windows.H1T"
Plik został naprawiony za pomocą metody poniżej.

1). Oczywiście uruchamiamy " SFC /SCANNOW".
2). Jeśli zostaną znalezione uszkodzone pliki których funkcja nie może naprawić.
3). Pobieramy SFCFix.exe

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
4). Zamykamy wszystkie otwarte dokumenty i okna windows.
5). Uruchamiamy SFCFix.exe, czekamy na zakończenie (około 15 minut) lub postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Dodam że w obu przypadkach wymagana jest uruchomiona usługa Windows Update. W obu przypadkach musi być uruchomiona jako pierwsza funkcja SFC /SCANNOW. Wymagany jest także oryginalny System Windows, czego nie jestem do końca pewien.

Program SFCFix.exe został stworzony przez niejakiego niemiro. A znalazłem go:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Z tego co wiem to istnieje opcja naprawy uszkodzonych plików w systemie Windows 8 / 8.1.
A wygląda tak:
1). Uruchamiamy konsole "CMD" jako administrator. Wpisujemy " SFC /SCANNOW". Log znajduje się w folderze:
"C: \ Windows \ Logs \ CBS \"
2). Jeśli funkcja naprawy znajdzie uszkodzone pliki i nie będzie w stanie ich naprawić. Wpisujemy w konsole polecenie:
"dism /online /cleanup-image /restorehealth", opcja ta powinna pobrać i naprawić uszkodzone pliki systemu.

Potwierdzam ,działa na 8.1 :ok
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Tak naprawdę oryginalne kopie i kolejne , aktualizowane ich wersje są zmagazynowane w folderze WinSxS (C:\Windows\WinSxS) w jego podfolderach oznaczonych długimi nazwami w stylu:"amd64_adobe-flash-for-windows_31bf3856ad364e35_6.3.9600.17355_none_1c7f9d573d6d7962". Windows 7 przejął to w spadku po Viściie. Wystarczy spojrzeć we właściwości tego folderu i odczytać jego pojemność, która wraz z zainstalowanymi aktualizacjami i programami rośnie do monstrualnych rozmiarów. Nie wiem tylko dlaczego Windows 7 nie może sobie poradzić podczas weryfikacji plików z wyszukaniem i podmianą na nieuszkodzone i oryginalne skoro ma je właściwie pod nosem.
Może dlatego, że System nie ma do tego uprawnień, a właścicielem plików systemowych zawartych w folderach system32 i SysWOW64 jest jakiś-tam TrueInstalller, który ma pełnię uprawnień na dokonywanie zmian.
Jeśli ktoś nie wierzy, że w folderze WinSxS są kopie wszystkich plików systemowych, niech otworzy ten folder i wpisze sobie w okienku wyszukiwania dowolną nazwę dowolnego pliku systemowego np. shell32.dll. Po chwili w wynikach wyszukiwania pojawią się dwa pliki (oryginalne kopie pików systemowych) : shell32.dl i shell32.dl.mui (plik zasobów językowych). Ale jeśli nie daj Boże plik shell32.dl w folderze system32 zostanie uszkodzony to system ani drgnie by podmienić automatycznie ten uszkodzony na prawidłowy z folderu: WinSxS. Dlaczego? Nie wiem... Stąd mam wątpliwości co do konieczności istnienia folderu z kompletnym magazynem plików systemowych, skoro i tak system z niego w razie wypadku nie korzysta. To tak, jakbym był właścicielem samochodu i miał do niego magazyn z częściami a w razie awarii sinika musiałbym skorzystać z części kupionych u kogo innego.
 
Do góry