2 pytania

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Pyt nr 1
Czy po instalacji 2 systemów na dysku np XP i win7 lub win7 i win7 programy z uruchomionego systemu mogą widzieć pliki ( dane ) znajdujące się na drugim systemie ? Czy może każdy z tych dwóch systemów jest autonomiczny i programy z pierwszego systemu ( nie widzą ) nie maja wpływu na drugi system ?
Pyt nr 2
Znacie jakiś program oferujący funkcjonalność otoczenia sieciowego ? Chciałbym w lanie na kilku kompkach mieć możliwość przeglądania zasobów ( filmy ,mp3 itp ) kopiowaniu ich i wszelkiej edycji
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Ad. 1
Nie widzą się programy z różnych systemów, ale np. dysk systemowy xp będziesz widział w win7 i na odwrót. Także dostęp do plików będziesz miał ale do uruchomienia programów to już chyba nie. Tylko bawiąc się w 2 systemy to najpierw zainstaluj xp a dopiero potem 7 bo wtedy 7 utworzy grub'a (boot loadera).

Ad. 2 A utworzenie grupy roboczej nie wystarczy? No chyba, że masz win7/8 i xp to wtedy jest problem.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
ad2 XP i 7 i do tego systemy dość zmodyfikowane ( powycinane to i owo ) także raczej nie ma szans na normalke

Ad1 Chodziło mi raczej o to czy program zbierający dane o użytkowniku i systemie odpalony na czystym ( pozbawionym wszelkich prywatnych danych i innych plików poza systemowymi) systemie win 7 może zobaczyć prywatne pliki ( nie tylko prywatne ...także wszystkie inne ) z partycji z zainstalowanym win XP?
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Ad. 2 No wiem, że niestety win7 i xp nie mogą być w jednej grupie roboczej.

Ad. 1 Skoro w systemie zobaczysz pliki z innego systemu to i program jeśli ma możliwość zbierania info o wszystkich plikach to zobaczy wszystkie pliki. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
I co ? już więcej nikt nie ma nic do dodania w temacie ?
co do pyt nr 1 ...skoro istnieje duże prawdopodobieństwo ( graniczące z pewnością ) że program z win 7 zobaczy wszystkie pliki z win XP to czy można w jakiś sposób temu zapobiec ? Szyfrowanie TC raczej odpada ( choć rozwiązałoby problem ) ...może dwa dyski i na każdym dysku inny system i fizycznie przełączać dyski w celu odpalenia XP lub 7...(dość kłopotliwe ) może ktoś zna jakiś sposób ...pilnie potrzebuje informacji ( rozwiązania )
 
A

Anonymous

Oczywiście że z jednego systemu widać wszystkie pliki które są w 2 systemie...jedynie szyfrowanie je ukryje całkowicie. Możesz też po prostu ukryć partycje z 2 systemem ale jak ktoś chce szpiegować to nie będzie miał problemu żeby tam wejść.
Zaszyfruj sobie tylko foldery z tajnymi danymi.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Coś mi się wydaje że nic z tego nie będzie co chciałbym osiągnąć ...mam już od dawna 2 partycje szyfrowane TC a nie chciałbym szyfrować systemowej i reszty :nea szyfrowanie samego profilu użytkownika tez nie spełnia moich wymagań :kill
Możesz też po prostu ukryć partycje z 2 systemem ale jak ktoś chce szpiegować to nie będzie miał problemu żeby tam wejść.
czyli tak czy siak program odpalony na 7ce przetrzepie mi bez problemu pliki na ukrytym xp`eku
.... reasumując ...nie ma możliwości odseparowania dwóch systemów na jednym dysku aby wzajemnie się nie widziały ( poza całkowitym szyfrowaniem jednego z nich ) :płacz

Edit Przypominam że pozostała jeszcze nierozwiaana kwestia programu do uzyskania funkcjonalności otoczenia sieciowego :francuz
 
Do góry