ANKIETA / KONKURS - dotyczy Forum Programy za Darmo

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Pytanie pierwsze
Jaki program spośród tych, które były dostępne w różnego rodzaju promocjach na Forum Programy za Darmo w minionym 2013 roku, Twoim zdaniem był:
A) najlepszy?
B) taki sobie?
C) najgorszy?

Pytanie drugie
Z ilu spośród pozyskanych programów dzięki podanym informacjom o promocjach na Forum Programy za Darmo tak naprawdę korzystasz?
Jeżeli nie znasz dokładnej ich liczby, dokonaj wyboru jednej z czterech opcji:
A) 100 i jeszcze więcej
B) 10 – 100
C) 1 – 10
D) 0

Pytanie trzecie
Jaki program by Ci sprawił największą radość (byłby dla Ciebie najbardziej użytecznym) gdyby był dostępny w 2014 roku w jakiejś promocji?
A) tu możesz zaszaleć i podać nawet ten najdroższy
B) fajnie by było
C) zejdźmy na ziemię, w końcu wszyscy znamy realia

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady ANKIETY / KONKURSU

1. W związku z tym, że ANKIETA / KONKURS dotyczy działalności Forum Programy za Darmo, komentarze tylko w języku polskim.

2. Można podać po trzy programy z każdej grupy.

3. Miło też będzie, kiedy dodacie jakieś uzasadnienie przy każdym z tych programów. Jeżeli ktoś nie potrafi uzasadnić dlaczego tak a nie inaczej to trudno, niech i tak będzie. Podanie jednak merytorycznego uzasadnienia przy każdym z wymienionych programów, może mieć wpływ na ewentualną nagrodę. :p
Proszę jednak o pozostawienie swojego komentarza zgodnego z tematem nawet wtedy, gdy nie zależy Ci na nagrodzie. W końcu nie samymi tylko nagrodami świadomy członek programyzadarmo.net.pl żyje… ;)

4. Odpowiedzi podajemy według przykładowego wzoru:

Pyt. 1
A) Windmill 3D Screensaver :yahoo
(Twoje uzasadnienie)
B) Auslogics Disk Defrag Pro :scratch
(Twoje uzasadnienie)
C) Norton Internet Security :ireful
(Twoje uzasadnienie)
Proszę o ewentualne podanie uzasadnienia również w przypadku pytania trzeciego.

5. ANKIETA / KONKURS nie dotyczy programów zdobytych w konkursach ani zakupionych w Hot Deals, czyli zniżkach na programy itd. itp., a jedynie programów z kategorii Programy z promocji / Freebies programy-z-promocji-freebies-f6/

6. Co do nagrody w tej ANKIECIE / KONKURSIE, może być nią cokolwiek. Nie wiem tego jeszcze i liczę w tym zakresie na ewentualną współpracę i pomoc. Kto jednak nie ryzykuje, temu… gruszki na wierzbie nie urosną. :jezyk

7. Uczestnikiem ANKIETY / KONKURSU może być każdy kto był w 2013 roku członkiem Forum Programy za Darmo i wykazywał na forum oznaki życia. :dziwak

8. Czas trwania i zakończenie ANKIETY / KONKURSU - nieznany


Pozdrawiam Wszystkich. :england
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1102
Reakcje/Polubienia
51
Pytanie pierwsze
A) najlepszy? -
Easy CD-DA Extractor - zawsze go lubiłem i ciągle używam (mój pierwszy wygrany program)
PDF-XChange Pro 4 - rewelacja -gdyby Adobe ni ebył potrzebny do rozliczenia z fiskusem to dostałby 10 pkt na 10 możliwych
PowerISO – często używam zwłaszcza do montowania obrazów gier dla dzieci (mimo że są darmowe zamienniki ten przypadł mi do gustu)
B) taki sobie? - RevoUninstaller PRO – wygrałem, używam lecz jest dla mnie małym „rozczarowaniem roku”
C) najgorszy? – ciężko powiedzieć wybierałem tylko to co mnie interesują czyli nie były dla mnie najgorszym softem,

Pytanie drugie
C) 1 – 10

Pytanie trzecie
A) MS Office od wersji 2003 do obecnie panującej
B) EssentialPIM – organizer którego używam od kilku lat, chętnie wygrałbym wersję z dożywotnią aktualizacją
PDF-XChange Pro - najnowsza wersja
C) ---
 
A

Anonymous

Pytanie 1

a) Eset NOD32 Antivirus :yahoo

Inne programy mogę mieć, ale jak ich nie będę mieć, to też nic się nie stanie, ale antywirusa mieć muszę, a ponieważ mam akurat NODa, to jak tylko pojawia się w jakiejś promocji, to jestem z tego powodu bardzo zadowolona

b) Auslogics Disk Defrag Professional :scratch

Co tu dużo mówić, jak dla mnie jeden z lepszych programów do defragmentacji

c) Trudno powiedzieć, przez cały rok programów w promocjach była cała masa, a żaden z tych programów nie zapadł mi w pamięci jako "najgorszy" (jak coś mi się przypomnij, to uzupełnię) :ireful

Pytanie 2

Kiedyś używałam większej ilości programów z promocji, jednak aktualnie korzystam tylko z tych, które są mi niezbędne, nie wiem ile ich jest dokładnie, ale wybieram opcję 1 - 10

Pytanie 3

a) Jak można zaszaleć, to... Adobe Photoshop CC
b) -
C) -

(b i c chwilowo nieuzupełnione bo nic mi do głowy nie przychodzi, postaram się uzupełnić)

PS. Proszę mnie nie liczyć do nagrody, ankietę wypełniałam nie ze względu na to, z ankiety każdy z nas może dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy, a organizatorzy konkursów będą mieć jakiś pogląd na to, jakie np konkursy interesowałyby użytkowników forum :)
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Pytanie pierwsze
a) -Shadow Defender na GOTD (bo duże zaskoczenie, że w ogóle był w promo-choć póżniej zdobyłem na fejsie nowszą
wersję, to jednak liczy się pierwsze wrażenie :dziwak, no i bardzo przydatny sofcik)
- ESET NOD32
- Auslogics Disk Defrag Pro
Było jeszcze parę fajnych programów, ale jak trzy to trzy.
b) TuneUp - taki sobie, zarówno 2012 jak i 2014 jakie w minionym roku można było dostać w promocji
c) Znalazło się paru wnerwiaczy, którzy szybko wylatywali z kompa, ale takich się szybko zapomina-może poza Soft Organizerem
Pytanie drugie
c) stale używane (te z freebies) nie przekraczają 10, choć zainstalowanych mam ich więcej. Więcej ważniejszych mimo wszystko programów jest po wygranych w konkursach (IDM,HitmanPro czy SecurityKiss Emer.) lub kupionych okazyjnie (ATI czy SS FW)
Pytanie trzecie
a) nie mam softwarowych wielkich marzeń
b) może Total Uninstall.
c) ---
___________________________________________________________________
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Pytanie pierwsze
A) Paragon Backup and Recovery 12 Compact - solidny i niezawodny.
B) Revo Uninstaller Pro - jakiś taki niesprecyzowany niedosyt
C) wszystkie recordery pulpitu - nie używałem i nie mam takiej potrzeby

Pytanie drugie
Mam zainstalowane i zdarza się korzystać z 11 programów.

Pytanie trzecie
Uszczęśliwiłaby mnie nowsza wersja Paragona oraz Outlook. :wariat
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10658
Reakcje/Polubienia
11233
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Pytanie pierwsze:

A)
- Shadow Defender - bardzo przydatny program, u mnie gości od dawna a z promocji powstała magiczna instalka więc podwójna korzyść.

- Auslogic Disc Defrag PRO - program, który jest obowiązkowy na moim komputerze. Ustawiony harmonogram pracy, dzięki czemu robi to co należy wtedy kiedy trzeba.

- Zoom Player Pro - nie korzystałem wcześniej z tego odtwarzacza a od czasu promocji to jest mój jedyny program do obsługi video. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

B)
- XYplorer - program jak najbardziej przydatny. Mało z niego korzystam ale jak trzeba to sprawuje się bardzo dobrze, wiec myślę, że warto go mieć.

- Power Archiwer - przesiadłem się na niego z 7zip i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem z nim żadnego problemu.

- Smarty Uninstaller- - nigdy nie korzystałem z tego typu programów i ten to mój pierwszy. Działa sprawnie, robi co trzeba, nie mam zamiaru go zamieniać na inny.

C)
- Helium Music Manager Premium - oczekiwałem od niego dużo więcej. Korzystałem już z wersji Free i w porównaniu z nią jedyną opcją, która zasługuje na uwagę w Premium jest ripowanie z nielimitowanym bitrate. To trochę za mało.

- Przyspieszacze sytemu o których nikt nigdy nie słyszał, i które często robią więcej szkody niż pożytku.

- Wszystkie programy do konwersji, ripowania itd, na które promocja jest średnio 2-3 razy w tygodniu.

Pytanie drugie:

Aktualnie korzystam z 11 programów zdobytych z promocji.

Pytanie trzecie:

A) Marzeniem byłby Corel DRAW lub najnowszy Photoshop bo starszy mam :jezyk

B) Fajnie by było gdyby pojawiła się promocja na Mirillis Action.

C) Ucieszę się z jakiejś fajnej zapory bo w drugiej połowie marca kończy mi się licencja na dotychczasową.
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
Pytanie pierwsze:
A)Ashampoo Burning Studio 12 - świetny program do nagrywania, 100 razy lepszy od muła jakim stał się nero
AVG internet Security 2014 - niezła roczna kompleksowa ochrona za darmo.
Process Lasso - uzywam do bo rzeczywiście poprawia płynność pracy kompa
B)Menedżery partycji takie jak Easeus czy Aomei - robią to co do nich należy
OO Defrag - niezły, szybki defragmentator
Advanced System Care pro - używam i jestem z niego zadowolony - jak dotąd mi nie namieszał w systemie
C)YoWindow - Gadżet przydatny może tylko komuś kto dużo podróżuje
Konwertery, rippery - praktycznie niczym się od siebie nie różnią a jest dużo promocji na nie
Wygazacze ekranu i animowane tapety - jak ktos lubi gadżety....

Pytanie drugie:
Testowałem więcej ale na co dzień mieszczę się w opcji C (1-10)

Pytanie trzecie
A)Acronis True Image(najlepszy moim zdaniem program do robienia obrazów partycji) Vmware Workstation (do eksperymentowania z róznymi systemami), Office 2013 (wiadomo)
B)Cyberghost albo jakiś inny VPN (wersja roczna z nielimitowanym transferem),Internet Download Manager, Total Commander
C)Winrar5, Alcohol 120%, jakiś pakiet IS
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Dziękuję tym którzy wzięli udział do tej pory w tej/tym Ankiecie/Konkursie i zapraszam - jeżeli to jest tylko możliwe - do uzupełnienia swoich wypowiedzi. :)
Tych natomiast którzy jeszcze z jakiegoś powodu nie wzięli udziału, zachęcam do tego, żeby to zrobili.


Ola napisał:
z ankiety każdy z nas może dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy, a organizatorzy konkursów będą mieć jakiś pogląd na to, jakie np konkursy interesowałyby użytkowników forum :)
Dokładnie o to mi chodziło. Sam się nad tym zastanawiałem... :jezyk
 

Mirko

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
10099
Reakcje/Polubienia
7417
Pytanie 1

a) ESET NOD32 Antivirus - ponieważ to jeden z lepszych i lekkich antywirusów
Shadow Defender - wiadomo
Advanced Registry Care Pro - :yahoo

b) Soft Organizer - coś w rodzaju Revo Unistaller PRO
O&O Defrag Pro - ma automatyczną optymalizację systemu
PowerArchiver :ok

c) trudno powiedzieć, wybieram tylko to co mnie interesuje :nea

Pytanie 2

C) 1-10

Pytanie 3

Nowsze wydania wyżej wymienionych programów :)
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Dziś będę ten temat kończył i również dziś podam informację co jest/będzie wspomnianą nagrodą.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
O może jeszcze się załapię :D

Pytanie pierwsze
A- Eset NOD32 Antivirus
B-Auslogics Disk Defrag Professional
C-najgorszy ? , hm trudno powiedzieć :scratch

Pytanie drugie
C) 1 – 10

Pytanie trzecie
A) Anonymizer Universal , to ciekawy amerykański i dość drogi soft do ukrywania IP na okres 1 roku
B)TuneUp 2014 mam starszą wersję tego programu i fajnie byłoby mieć najnowszą :)
C) Acronis True Image

:dziękuję
 
A

Anonymous

Się Grafie namęczyłeś z tą ankietą,to i ja Ci pomogę :

Pytanie pierwsze :

a) : Shadow Defender-kiedyś najlepszy wirtulizatorek...ale ostatnio ciągłe poprawki bardziej mu zaszkodziły niż pomogły,pomimo tego dalej jest ultra-skuteczny :ok
b) : NOD32-używałem go swojego czasu-lekki,bezobsługowy i w czołówce AV.
c) : Najgorszy ? Nie wiem...musiałbym wszystkie przetestować,żeby odpowiedzieć na to pytanie.

Pytanie drugie :

Na Forum poznałem i korzystam z : AOMEI Partition Assistant i Splash PRO EX.

Pytanie trzecie :

Smartfon Nexus 6 :klawik.
Norton Internet Security...z licką na 3 lata
Webroot SecureAnywhere...też na 3 lata
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2237
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Pyt 1:
A) ABBYY PDF Transformer 3.0
B) O&O Defrag 15 Professional
C) Trojan killer (kompletne badziewie)

Pyt 2:
Dokładnie z 7
1.ABBYY PDF Transformer 3.0
2.O&O Defrag 15 Professional
3.Power Archiver 2012 Standard
4.Cyberlink Power Director 9
5.WinISO Standard
6.Cyberlink Power2GO
7.Zoner Photo Studio 15 Pro

Pyt 3:
A) Corel Draw X6
B) Setup Factory 9
C) Sothink SWF Decompiler

Uwaga!!! Nie liczyłem programów wygranych w konkursach takich jak : The Bat, Camtasia Studio, PowerISO, UltraISO, Revo UninstallerPro, Avast Premier... nie liczyłem również Adobe Creative Suite 2 (który można sobie zainstalować, zarejestrować i używać wbrew temu co twierdzą niektórzy nadgorliwi prawnicy)
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
AD 1)
A) najlepszy? - Shadow Defender
Nastąpiła zmiana... średni przeszedł w najlepszy, ale i tak komentarz pozostaje ten sam. Kiedy mi na nim zależało, to nie mogłem go wygrać w żadnym konkursie, a jak już wygrałem (poza PzD) to okazało się, że trudno wręcz nie zdobyć legalnej licencji w wielu miejscach.
B) nie odnotowałem
C) najgorszy? - YoWindow
Z krótkim czasem zwyczajnie przestałem go używać - mnie nie przypadł do gustu

AD 2)
C) 1 – 10 - dokładnej liczby nie znam... na pewno powyżej 4.

AD 3)
A) Photoshop (od CS3 w górę), Microsoft Office (od 2003 w górę), Microsoft Windows (7 lub wyższy)
Powyższych trzech brakuje mi do szczęścia. Photoshop - ponieważ mam do czynienia z obróbką zdjęć na co dzień, MS Office - gdyż nie mogę przekonać się do darmowych alternatyw w stylu OOffice etc. Windows 7 (lub wyższy), ponieważ obawiam się, że długo na MSDN'ie się nie pociągnie ;)
B) DAEMON Tools, ABBYY PDF Transformer 3
DAEMON Tools - Miło mieć emulator obrazów płyt i zabezpieczeń z górnej półki.
ABBYY - wersja 2, jakkolwiek działa, to lubię iść z duchem czasu.
C) Mirilis Action, PDF-X Change (Pro albo inny pakiet)
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Hej ,
ad 1

A. Mnie ciesza zawsze promocje pakietow ochronnych .. totalny Bitdefender ;)
makeme3d
( mark of the ninja ,prezent od Vipera .. thx)
B. programy od Wondershare ... m.in. MobilGo for android
C. moze Gamegain

ad 2
C. 1 -10

ad 3
Chcialbym sony music studio 9 w porywach 10 (bylbym w szoku)
TuneUp 2014 lifetime
 
Do góry