Ashampoo ZIP Free/PRO

A

Anonymous

Ashampoo ZIP Free jest nowym i darmowym programem do obsługi archiwów. Zgodnie z zapowiedzią producenta program pojawił się dzisiaj - 2 lutego 2015 roku.

9AYcEWM.png


Podstawowe funkcje Ashampoo ZIP Free:
- Intuicyjny i łatwy interfejs graficzny
- Pełna integracja z systemem Windows XP, 7, 8 i 10, a także z edycją Windows Server.
- Zaawansowana integracja z Windows Explorer Shell, zarówno w systemie 32-bit i 64-bit
- Tworzenie archiwów w formatach: ZIP, 7-ZIP, CAB, TAR (TAR, TAR.GZ, tar.bz2, TAR.XZ) oraz w LHA
- Rozpakowywanie plików z archiwów RAR, ARJ, Zipx ARC, ACE, MSI, NSIS, CHM, DMG, RPM, cpio, VHD, XAR, lzma, LZH, SquashFS, CRAMFS, Z, ZOO, WIM wraz ISO (ISO9660 i UDF)
- Wsparcie dla wszystkich wersji formatu RAR, w tym najnowszej 5.x
- Szyfrowanie algorytmem AES-256
- Odczytywanie wszystkich rodzajów zaszyfrowanych archiwów ZIP (PKAES, WZAES, itp.)
- Tworzenie praktycznie nieograniczonego rozmiaru archiwum przy użyciu formatu 7-ZIP i ZIP
- Zintegrowany podgląd plików w formatach tekstowych, graficznych i innych
- Podgląd plików bez potrzeby wydobycia ich z archiwum
- Naprawa uszkodzonych plików ZIP
- Tworzenie samorozpakowującego archiwum SFX
- Podziału plików ZIP na mniejsze części

vR4p9ez.jpg


Program obsługuje następujące systemy operacyjne: Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2013, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1.

Program wspiera na dzień dzisiejszy następujące języki:
fXBaazu.png


UWAGA:
Obecna wersja Ashampoo ZIP Free 1.0.0 już nie będzie więcej uaktualniona, lecz pozostanie nadal w pełni funkcjonalna.


Rozwijana będzie natomiast wersja profesjonalna - Ashampoo ZIP Pro, która jest oczywiście płatna. Różnice pomiędzy obydwoma programami można znaleźć na poniższej stronie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Źródło: ashampoo.com
Strona producenta programu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Link do instalki Ashampoo ZIP Free:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Re: Ashampoo ZIP Free

Czy ktoś to używa (używał)? Jak to wypada w porównaniu np. z 7zip lub winrar
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
524
Reakcje/Polubienia
403
Re: Ashampoo ZIP Free

PiotrN72 napisał:
Czy ktoś to używa (używał)? Jak to wypada w porównaniu np. z 7zip lub winrar
MI się wydaje ,że to po prostu power archiver w innym opakowaniu.

Wypakowałem nim paczke 2.2 gb mniej wiecej i porównałem czas z Haozip,Winrar i 7 zip, nie był to jakiś profesjonalny test i maszyna też nie najnowsza ale wyszło tak:
Ashampoo 1min 31sek
7zip 1min 22sek
Haozip 1min 8sek
Winrar 1min 13sek
 
A

Anonymous

Re: Ashampoo ZIP Free

PiotrN72 napisał:
Czy ktoś to używa (używał)? Jak to wypada w porównaniu np. z 7zip lub winrar
Program pojawił się dzisiaj. Ma mniej możliwości niż wersja profesjonalna. Nie mniej jednak oba programy: Ashampoo ZIP Free i Ashampoo ZIP Pro nie kompresują plików w formacie rarowskim, ale je tylko odczytują. Osobiście bardzo lubię ten specjalny algorytm kompresji, ponieważ pozwala on na łatwiejsze, szybsze i wydajniejsze pakowanie różnych plików. Tak uważam.

Wstępnie mogę powiedzieć, że nowy program generalnie spełnia swoją podstawową funkcję, ale nadal pozostanę przy 7-Zip. Musiałbym dłużej przetestować Ashampoo ZIP Free, żeby wyrobić sobie o nim zdanie. Natomiast gdybym miał WinRara to... bym się już nie rozglądał za innymi pakerami. Oczywiście to tylko moje zdanie.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Re: Ashampoo ZIP Free

giveawayday napisał:
Natomiast gdybym miał WinRara to... bym się już nie rozglądał za innymi pakerami. Oczywiście to tylko moje zdanie.[/b]

Masz racje, mam RARa 5 wygranego na tym portalu i on mi wystarcza. Pytałem z ciekawości o ten nowy twór od ashampoo. Za mało "pakuje" żeby go testować.
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Do góry