Asus lubi VPNy ;)

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Taka ciekawostka.

Kupiłem parę dni temu nowy ruter Asus RT-AX88U Pro i wczoraj podłączyłem. Pierwszą rzeczą która mi się spodobała to możliwość ustawienia dostępu do internetu tylko dla gości, bez dostępu do sieci lokalnej. Następnie ustawiłem dwa profile Proton Wireguard VPN i tu zostałem mile zaskoczony, bo okazało się że obydwie (różne) lokalizacje mogą działać równocześnie i być przypisane do różnych urządzeń :)

Tak więc na laptopie mam Londyn z Protona który jeszcze przekierowuję przez NordVPN, na jednym telefonie Poland, na innym smarcie UK, a trzeci tel bez karty i kontaktów jest podpięty właśnie pod gościnną.

Tak więc jeśli ktoś się rozgląda za wymianą rutera to polecam ten model ;)
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2184
Reakcje/Polubienia
2556
Miasto
Kraków
Dobry sprzęt, ja mam ASUS RT-AX86U. Funkcja o które piszesz to zapewne
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. W porównaniu do MikroTika którego miałem poprzednio to przepaść, oczywiście, jeżeli chodzi o prostotę konfiguracji i prędkość transmisji. :bieg
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
Dobry sprzęt, ja mam ASUS RT-AX86U. Funkcja o które piszesz to zapewne
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.

Masz rację, ta funkcja to VPN Fusion ;) Natomiast Twój RT-AX86U to też fajny sprzęcik i wiele userów ceniło go sobie lepiej od ośmioportowego RT-AX88U. Sam się nad nim zastanawiałem, ale gdy zobaczyłem ulepszonego (poprawionego) AX88U w wersji Pro to zaryzykowałem i to był dobry wybór :)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4362
Reakcje/Polubienia
5755
Miasto
To tu to tam....
@Grandalf , @helium : a zobaczcie ile jeszcze mozna zrobic z Waszymi ASUSami jesli wklepiecie w wyszukiwarke "asus merlinwrt", i poczytacie jego forum...
Sam ROM tez polecam, jest lekko wdzieczniejszy w obsludze i pozwala na nieco wiecej ;)

wujek siamtlaś uzywa i poleca ;)
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2184
Reakcje/Polubienia
2556
Miasto
Kraków

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55932
@Grandalf , @helium : a zobaczcie ile jeszcze mozna zrobic z Waszymi ASUSami jesli wklepiecie w wyszukiwarke "asus merlinwrt"

Wiem o tym, a zakup tego rutera poprzedziłem przez poznanie różnych opinii, recenzji, wątków na forum snbforums.com, itp. Zastanawiałem się również nad możliwością współpracy z openwrt, jednak wybór dobrych, mocnych ruterów nie był zadowalający.

Jak pisałem wcześniej gdyby nie pojawiła się wersja Pro, to kupiłbym AX86U
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4362
Reakcje/Polubienia
5755
Miasto
To tu to tam....
Wiem o tym, a zakup tego rutera poprzedziłem przez poznanie różnych opinii, recenzji, wątków na forum snbforums.com, itp. Zastanawiałem się również nad możliwością współpracy z openwrt, jednak wybór dobrych, mocnych ruterów nie był zadowalający.

Jak pisałem wcześniej gdyby nie pojawiła się wersja Pro, to kupiłbym AX86U
ASUS jest moim osobistym faworytem jesli chodzi o routery domowe.. zwielu wzgledow, tak ze popieram wybor obuma recyma ;)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4362
Reakcje/Polubienia
5755
Miasto
To tu to tam....
Co do ustawiania VPNow na ASUSIE, to mozna lokalizacje zmienic skryptem z PC, co kto lubi...

to jak w STARYM dowcipie:
Kierownik - sekretarce:
Pani Zosiu, czy moze Pani przegrac naszym partnerom wyniki za kwiecien, oni zaraz podejda.
-Dzien dobry, czy to Panom mam przegrac wyniki miesieczne?
- Dzien dobry, tak, nam, gdyby byla Pani uprzejma, tu mamy czysta dyskiete.
- Alez oczywiscie
Wstawia dyskiete do napedu i...
# mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440
# mount -t vfat -o iocharset=iso8859-2,codepage=852 /dev/fd0 /mnt/floppy
# find / -noleaf -type f -name Wyniki_Kwiecień.[a-zA-Z] -exec cp '{ }' /mnt/floppy \;
# ls -la /mnt/floppy/Wyniki_Kwiecień.[a-z][A-Z] && sync && sleep 3
wyciaga dyskiete i podaje.
Partnerzy: o kur**
Sekretarka: o ja pierd..., znowu odmontowac zapomniałam
xD
 
Do góry