Ataki na klientów mBanku!

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Od wczoraj na skrzynki klientów mBanku (na adresy e-mail, które podane zostały podczas rejestracji konta na oficjalnym forum mBanku) spływają fałszywe e-maile. Pod pretekstem rzekomej blokady konta, wyłudzają dane osobowe klientów. Poniżej przedstawiamy na czym polega atak i zastanawiamy się, skąd atakujący mieli faktyczne e-maile, wykorzystywane przez klientów tylko do rejestracji na oficjalnym forum mBanku. Czy ktoś wykradł bazę danych bankowego forum?

więcej:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
To pewno zadowolony klient z usług tego banku :szydera :yhy
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
sheriff napisał:
To pewno zadowolony klient z usług tego banku :szydera :yhy
Banki handlują naszymi danymi i tyle !!
Jak im za mało w stary sposób, to robią to po nowemu. :pala
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
al_arsen napisał:
Od wczoraj na skrzynki klientów mBanku
W cytowanym artykule autor napisał:
(...) Na koniec podkreślmy, że nawet, jeśli sprawdzi się najczarniejszy scenariusz — czyli włamanie do serwisu internetowego forum mBanku i pozyskanie jego bazy danych — to system ten jest na pewno odizolowany od bankowości internetowej i wykradzione dane nie pozwolą włamywaczowi na dostęp do konta klienta. Aby zalogować się do mBanku, należy znać identyfikator klienta, którego w bazie forum raczej włamywacz nie znajdzie.(...)
Mam wrażenie, że autor artykułu trochę zapomniał o tych, którzy weszli na fałszywą stronę i podali identyfikator oraz hasło (drugi screen w artykule). W ten sposób włamywacze maję pełen komplet danych. No prawie, bo są jeszce hasła jednorazowe. Ale je też można pozyskać i w tym temacie załączam link do artykułu, który stanowi suplement do postu al arsena:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Tak więc to nie pierwsza tego typu wpadka mBank. Ta ostania, wydaje mi się efektem sprawnie prowadzonej i przemyślanej akcji. Nie zdziwę się, jeśli za miesiąc przeczytam o kolejnym wirusie. Pytanie tylko, co do jasnej ... robi mBank???? :dziwak No chyba, że to taki prezent od nich dla klientów z okazji międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. :szydera
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Banki to złodzieje w białych rękawiczkach, bo jak można nazwać prawo , co jeszcze pamięta czasy komuny które pozwala bankom osądzać dłużników będąc strona w sporze o spłatę i wydawać wyroki jednocześnie bez powiadomienia dłużnika o terminie sprawy - żeby mógł się bronić . Dłużnik nie ma szans na uczciwy wyrok, a tym bardziej kiedy chce rozłożenia spłaty na raty .
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
10035
Reakcje/Polubienia
10676
Miasto
Somewhere over the rainbow.
lekromaniak napisał:
Te ataki to masakra, sam miałem mały problem, ogólnie o finasach to szkoda gadać, ja ostatnio na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ębędęzagodzinę.pl/ dużo o tym czytałem, ciekawe sytuacje opisują.
I po co ta reklama ?? Modzie do dzieła :dziwak
 
Do góry