Avira Premium spowalnia łącze internetowe

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Witam
Może ktoś będzie wiedział, co jest przyczyną stanu rzeczy zaznaczonej w temacie.
Otóż prędkość pobierania plików obniżyła mi się o około 40%. Avira pokazuje na swojej konsoli, że prędkość jest super, a w rzeczywistości za pomocą idm , jak i normalnego pobierania prędkość jest o wiele niższa.Niby dodałem idm do wykluczeń skanowania, ale to nic nie daje. Nie wiem czy jest to wina antyvira czy firewalla aviry. Jeśli ktoś coś by wiedział to byłbym mega wdzięczny ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35833
Reakcje/Polubienia
24887
Miasto
Trololololo
To wina Aviry , przekłamuje a w rzeczywistości czas pobierania jest taki sam , przynajmniej tak było jakieś 2 latka temu jak miałem Avirę Premium.Możesz sobie " zmierzyć " czas pobierania pliku.Transfer był obniżony dopiero na samym końcu pobierania nagle skoczył i nadrobił zaległości :p , co w sumie po zmierzeniu pokazało mi taki sam czas pobierania tego samego pliku z ochroną i bez.Tak czy owak każdy skaner w mniejszym czy większym stopniu spowalnia ładowanie się stron.
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
No właśnie nie, mi chodzi jedynie o ściąganie, a nie ładowanie stron, normalnie film avi o wielkości ściagam w niecałe 10 minut, a przy avirze 16 minut, za pomocą menagera pobieranie, jak i za pomocą przeglądarki. :D
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Stawiałbym na firewalla, spróbuj dodać do wykluczeń IDM w firewallu Aviry. Niestety nie wiem jak to się robi :D bo nie miałem nigdy Aviry ale jest to typowy problem z firewallem.
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
No właśnie nie nie mogę znaleźć w firewallu, gdzie to się dodaje, jeszcze się pomęczę, jak nic nie da to bye bye avira :D
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35833
Reakcje/Polubienia
24887
Miasto
Trololololo
To nie pozostaje ci nic innego jak wyłączyć ten moduł odpowiedzialny za skanowanie pobieranych plików, ewentualnie możesz dodać do wykluczeń rozszerzenia plików które nie mają być skanowane ( o ile jest tam taka opcja oczywiście ,dokładnie nie pamiętam :x ). Avira i tak będzie skanować przy uruchamianiu i tp. Te spowolnienia/ przekłamania Aviry były głównym powodem wywalenia jej z mojego kompa, potem zainstalowałem darmową wersję i nic nie spowalniało a Avira i tak skanowała przy otwieraniu chyba jeszcze przenoszeniu i kopiowaniu. :szok

Może też wina FW, wyłącz go całkiem i sprawdź czy dalej Anita Lipnicka jest :dziwak
 
Do góry