Bulwersy, dziadostwo na świecie

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
Nie udało się zbudować bazy na Krymie, bo Putin ich wyprzedził więc przesunęli się do Rumuni.

Budują największą bazę NATO, tuż pod nosem Rosji

Czytaj więcej na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Prawdy objawione to kto inny głosił. Paręnaście wieków temu....
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Poziom spierdolenia umyslowgo multikulturowosci w Wielkiej Brytolii osiagnal szczyt niedostepny dla przecietnych debili i idiotow:
brytolski polucjant tlumaczacy ze hitlerowska swastyka sama w sobie nie jest taka zla, to zalezy od kontekstu uzycia...

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Nie posiadam danych z Polski (A nie chce mi sie grzebac). W sumie podobna sytuacja, wicie rozumicie, kryzys energetyczny, putin, wojna, inflacja, rzund ceny ograniczyl i biedne firmy energetyczne dofinansowanie musialy, i straszne straty poniesly.
Serio, nie zartuje.
Za ostatnie 4 lata firmy energetyczne w Wilekiej Brytolii zarobily 420miliardow, 395 milionow funciakow z groszami.
Sposob obliczenia: "Campaigners have added up 20 energy firms' income over the past four years - based variously on pre-tax profits, operating profits, net income earnings, underlying replacement cost profit and earnings before interest, taxes, depreciation and amortisation".

No strata koszmarna nie wiem jak te firmy z kryzysu wyjda... a nie, czekaj....

Bez obrazka by sie nie obeszlo:
83105601-13259003-image-a-21_1711970956338.jpg


W budzecie na oko tego nie widac, ale jakos te storm szadoki dla Ukrainy trzeba sfinansowac, bo jak nie to zas strajk w Szkocji bedzie, nieprawdaz?

I TAK, ja WIEM ze w Polsce sa inne warunki i biedne firmy energetyczne ledwo bokami wyrabiaja bo to i na majtki obsrajtka zarob, i na dzialki MoraPinokio, i na wujka Ryzyka, i na egzorcyzmy kota kaszanka a szczura salcesonem.

Nie wiem czy tylko mi sie wydaje czy ktos tu wywoluje sztuczny kryzys, nabijajac komus kieszenie?

Nie wyczymie zeby nie dopisac: to ile tam, Panie, tych euro z KPO dla Polski? 60 miliardow? Lo, Panie, prawie 10% zarobkow firm energetycznych w Wielkiej Brytolii, zacna kwota...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9952
Reakcje/Polubienia
10575
Miasto
Somewhere over the rainbow.

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Mam nadzieję że to w formie żartu bo trochę za dużo populizmu się dostało :sarkazm
To nie jest populizm tylko podejscie praktyczne.
Ze statystyk podobnego kraju, Niemiec, wynika ze migranci odpowiadaja za 41% gwaltow i morderstw w latach 2022-23.
Tak, wiem, matematyka i statystyka sa rasistowskie.

Zeby nie bylo ze zmyslam:
zrodlo:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


A poniewaz niektorzy nie lubiam czytac, to prosze uprzejmie, wersja obrazkowa:
1. statystyka gwaltow w 2022:
EW3BkTf.jpeg


2. Zabojstwa w 2022
scIaOdY.jpeg


Dla Danii wyglada to podobnie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Z tych statystyk wynika iz:
"Thus immigrants and descendants are overrepresented in violent crime convictions, being 14% of the population and constituting 29% of the violent crime convictions. This translates into immigrants and descendants having 2.5 times higher conviction rates than natives."

Wiec pozwole sobie zapytac: jezeli statystyki dwoch krajow prowadzacych troszke ciasniejsza polityke niz Szewcja (slynny kapitan Sweden ktory urosl do mema) to dlaczego niby w Szwecji ma byc inaczej?

I konsekwentnie: ktos tych gwalcicieli nie tylko wpuscil bez sprawdzania ale i zmusil ciezko pracujacych Europejczykow do ich utrzymywania*, oraz prowadzi(l) polityke nader lagodnych kar za bardzo powazne przestepstwa. W sensie prawnym jest to poplecznictwo i wspieanie przestepczosci, czesto zorganizowanej.

* - zeby mi nie bylo ze sobie wymyslam z tym utrzymywaniem imigrantow przez Europejczykow: tak wyglada "kontrybucja" migrantow roznych narodowosci w gospodarce Danii za 2018:
https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fad2d7c01-af9e-4e34-a338-765d3536a7ff_1456x705.png
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9952
Reakcje/Polubienia
10575
Miasto
Somewhere over the rainbow.
To nie jest populizm tylko podejscie praktyczne.
Ze statystyk podobnego kraju, Niemiec, wynika ze migranci odpowiadaja za 41% gwaltow i morderstw w latach 2022-23.
Tak, wiem, matematyka i statystyka sa rasistowskie.

Zeby nie bylo ze zmyslam:
zrodlo:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


A poniewaz niektorzy nie lubiam czytac, to prosze uprzejmie, wersja obrazkowa:
1. statystyka gwaltow w 2022:
EW3BkTf.jpeg


2. Zabojstwa w 2022
scIaOdY.jpeg


Dla Danii wyglada to podobnie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Z tych statystyk wynika iz:
"Thus immigrants and descendants are overrepresented in violent crime convictions, being 14% of the population and constituting 29% of the violent crime convictions. This translates into immigrants and descendants having 2.5 times higher conviction rates than natives."

Wiec pozwole sobie zapytac: jezeli statystyki dwoch krajow prowadzacych troszke ciasniejsza polityke niz Szewcja (slynny kapitan Sweden ktory urosl do mema) to dlaczego niby w Szwecji ma byc inaczej?

I konsekwentnie: ktos tych gwalcicieli nie tylko wpuscil bez sprawdzania ale i zmusil ciezko pracujacych Europejczykow do ich utrzymywania*, oraz prowadzi(l) polityke nader lagodnych kar za bardzo powazne przestepstwa. W sensie prawnym jest to poplecznictwo i wspieanie przestepczosci, czesto zorganizowanej.

* - zeby mi nie bylo ze sobie wymyslam z tym utrzymywaniem imigrantow przez Europejczykow: tak wyglada "kontrybucja" migrantow roznych narodowosci w gospodarce Danii za 2018:
https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fad2d7c01-af9e-4e34-a338-765d3536a7ff_1456x705.png

Ja nie dyskutuję ze statystykami i danymi ale poplecznictwo nie ma tutaj miejsca bo odnosi się od chwili popełnienia przestępstwa a wpuszczenie imigranta nie rozpoczyna przestepstwa, ustalanie wysokości kar tym bardziej. Zmuszanie do utrzymywania? Mnie zmuszają do płacenia składek zdrowotnych na palących albo pijących 4 żubry dziennie. Zmuszają mnie do płacenia podatków a później dają je nierobom z dwiema lewym rękami. To niestety też nie jest poplecznictwo. Za proste by to było.

Współudzial też nie ma tu miejsca bo zaraz ja będę odpowiedzialny jak mój syn popełni przestępstwo bo mam swój udział w tym że przyszedł na świat. W tym sensie pisałem o populizmie.

Ja też kiedyś wyjechałem z kraju i inny kraj mnie przyjął. Trudno było jak cholerna żeby legalnie tam żyć i mieszkać bo sprawdzali dokładnie. Ale czy po wszystkim mógłbym coś odwalić? No pewnie. Mimo, że mnie sprawdzali i nic nie miałem "na koncie".
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5734
Miasto
To tu to tam....
Ja nie dyskutuję ze statystykami i danymi ale poplecznictwo nie ma tutaj miejsca bo odnosi się od chwili popełnienia przestępstwa a wpuszczenie imigranta nie rozpoczyna przestepstwa, ustalanie wysokości kar tym bardziej. Zmuszanie do utrzymywania? Mnie zmuszają do płacenia składek zdrowotnych na palących albo pijących 4 żubry dziennie. Zmuszają mnie do płacenia podatków a później dają je nierobom z dwiema lewym rękami. To niestety też nie jest poplecznictwo. Za proste by to było.

Współudzial też nie ma tu miejsca bo zaraz ja będę odpowiedzialny jak mój syn popełni przestępstwo bo mam swój udział w tym że przyszedł na świat. W tym sensie pisałem o populizmie.

Ja też kiedyś wyjechałem z kraju i inny kraj mnie przyjął. Trudno było jak cholerna żeby legalnie tam żyć i mieszkać bo sprawdzali dokładnie. Ale czy po wszystkim mógłbym coś odwalić? No pewnie. Mimo, że mnie sprawdzali i nic nie miałem "na koncie".
I tu widze roznice miedzy TOBA a NIMI.
Zadam jedno pytanie, sprobuj mi na nie powaznie odpowiedziec:
jaka widzisz logike w lancuchu dzialan:
spieprzasz z kraju bo nie podoba Ci sie zycie w systemie prawnym typu szariat, uzywasz tego aby otrzymac azyl i zasilki, spoko.
osiedlasz sie w Bradford, w Wielkiej Brytolii.
rozpetujesz kampanie spoleczna, propagandowa i tworzysz no go areas bo... nie podoba Ci sie to ze NIE MA tu prawa szariatu.
Co wiecej - legalnie i oficjalnie deklarujesz ze we w doopie masz brytolskie prawo i dal Ciebie jedyny prawno-etyczny system ktory akceptujesz to szariat?
Jak dla mnie, powinien byc to moment kiedy stopuja Ci wszelkie zasilki i zmuszaja do zwrotu/odpracowania uprzednio otrzymanych, po czym wreczaja kaczuszke, wiosla i kompas ustawiony na Syrie.

Co do placenia podatkow na tych, tamtych czy owamtych. To wolny wybor. Swego czasu proponowano mi prace rownolegla dla dwoch firm w Szwajcarii. Jenda to infrastruktura krytyczna a druga to ... no innymi slowy to samo co tu robie, a ze to "fefnascie oczkuf" to i o clearance latwo.
ALE. Zebtym sie czul komfortowo, to moje ubezpieczenie zdrowotne kosztowaloby mnie okolo 400-500 frankow miesiecznie.
I tu juz blisko do znanego i lubianego kraju na innym kontynencie, w ktorym ofiara wypadku drogowego stara sie spieprzyc z miejsca zdarzenia zanim przyjedzie karetka.
Kwestia wyboru.
Francja ma zupelnie inny system podzialu i pozysku kasy.. Czechy tez.
Co dziwne: mialem taka sama dyskusje dzis w pracy gdzie jednemu woke zaproponowalem wyjazd do Korei Polnocnej gdzie wszystko sie nalezy i jest za darmo...
 
Do góry