Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem (nowy)

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Re: Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem

Microsoft Security Essentials a później odinstalowałem go i zainstalowałem symantec norton antywirus - on też nic nie znalazł
 
A

Anonymous

Re: Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem

Microsoft Security Essentials, nie jest najlepszy...

Zainstaluj sobie np Malwarebytes Anti-Malware i wykonaj pełne skanowanie (trochę potrwa)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Re: Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem

Właśnie skanuję
Niestety nie znalazł zagrożeń
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2236
Reakcje/Polubienia
789
Miasto
Hajnówka
Re: Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem

PiotrN72 napisał:
administratora - i to mnie też zastanawia dlaczego nie mam dostępu
Prawdopodobnie uszkodził się rejestr, możliwe że pod wpływem jakiegoś programu do czyszczenia rejestru.
Nie wiem czy masz zainstalowany program Windows 7 Manager, jeśli nie to go zainstaluj i uaktywnij (wersja z Komputer Świat-link

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Uruchom go z prawami administratora , następnie wejdź w moduł czyszczenia rejestru i przeskanuj oraz oczyść rejestr (wykonaj kopię zapasową rejestru). Po czyszczeniu włącz kolejny moduł: kompaktowania rejestru. Jeśli kompaktowanie będzie potrzebne, a prawdopodobnie tak , to nastąpi restart komputera i kompaktowanie (właściwie przebudowa struktury ) rejestru zostanie przeprowadzone w fazie przed uruchomieniem systemu. Uruchom znowu moduł czyszczenia rejestru z prawami administratora i włącz przywracanie rejestru z kopii ale nie przywracaj tej sporządzonej kopii a jedynie wpis z tego linku:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wpis zostanie wprowadzony nawet jeśli twoje konto nie posiada takich uprawnień. Zrestartuj znowu system i sprawdź czy Centrum działa.
Właściwie ta usługa jest denerwującym, nikomu niepotrzebnym dodatkiem obciążającym niepotrzebnie pamięć i prawdę mówiąc wyłączam ją zaraz po zainstalowaniu systemu, nieważne czy to XP czy 7 czy ósemka.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Re: Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem

Nie pomogło. Wyłączyłem tą usługę wg zalecenia Emmersa. Ja znajdę natchnienie to przywrócę system. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1090
Reakcje/Polubienia
44
Re: Centrum zabezpieczeń Windows 7 - problem

Witam.
Po ostatnim problemie przywróciłem jednak system, ale tera z mam inny - mniej uciążliwy.
Po uruchomieniu pojawia się ikona że mam info w centrum akcji i pojawiają się takie komunikaty:
Zarówna usługa Windows Defender jak i program Microsoft Security Essential zgłaszają że są wyłączone
oraz
Program Microsoft Security Essential zgłasza że jest wyłączony
klikam włącz i jest ok jednak kiedyś tego nie było.
Jeśli ktoś ma jakieś porady i propozycję to chętnie je zastosuję żeby rozwiązać problem.
Pozdrawiam
 
Do góry