Chrome portable

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
Mam taki mały problem z tą przeglądarką w wersji portable.Pobieram ją sobie z portableapps ustawiam pod siebie dogrywam dodatki i chce przenieść ją na pendraku na inny komp tak jak to robię z firefoxem i po takim zabiegu gubi mi dodatki.Inne przeglądarki nie mają takich problemów.Zaznaczam z góry ,że nie używam tej przeglądarki na co dzień i nie do końca jestem obeznany z tym tworem :) Jednak czasami przydałoby się mieć taką gotową pod ręką.Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć ?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5735
Miasto
To tu to tam....
przeoczylem... Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
Nic tam takiego nie widzie nie mam żadnych folderów chrome lub google ,a w chrome nie moge się dokopać w ustawieniach gdzie trzyma rozszerzenia ,żeby sprawdzić i zmienić ewentualnie folder
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
Nic tam takiego nie widzie nie mam żadnych folderów chrome lub google ,a w chrome nie moge się dokopać w ustawieniach gdzie trzyma rozszerzenia ,żeby sprawdzić i zmienić ewentualnie folder
A masz włączone w opcjach folderów i wyszukiwania "Pokaż ukryte foldery, pliki..."? Jeśli tak to ścieżka powinna wyglądać, jak poniżej:
C:\Users\Twoja_Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

Co do rozszerzeń, to są w tej lokalizacji: C:\Users\Twoja_Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions lub np. tej: X:\Programy portable\Przeglądarki\Google Chrome Portable\Data\profile\Default\Extensions, w zależności jak zrobione jest portable.
 
  • Lubię to
Reactions: yyy

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
A masz włączone w opcjach folderów i wyszukiwania "Pokaż ukryte foldery, pliki..."? Jeśli tak to ścieżka powinna wyglądać, jak poniżej:
C:\Users\Twoja_Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

Co do rozszerzeń, to są w tej lokalizacji: C:\Users\Twoja_Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions lub np. tej: X:\Programy portable\Przeglądarki\Google Chrome Portable\Data\profile\Default\Extensions, w zależności jak zrobione jest portable.
Tak mam aktywne pokazywanie ukrytych plików i w AppData\Local nie mam nic google czyli portable teoretycznie trzyma pliki w swoim folderze.
Co do rozszerzeń to folder jako taki wiem gdzie jest i go znalazłem i są tam pliki tylko jak przenosze cały folder chroma portable na inny komp lub pendriva i odpalam to gubi mi rozszerzenia ,a zakładki zostają i dlatego pytałem gdzie w chrome sa ustawienia od folderów ,zeby to sprawdzić jeszcze w przeglądarce. Zastanawiam się też czy to u mnie tylko tak się dzieje ,czy ta przeglądarka tak po prostu ma :)

Edit: Wygląda na to ,ze ta przeglądarka tak ma i z niej takie portable jak z seicento ferrari niby też fiat :) . Bez logowania się na konto to dziadostwo nie działa chociaż nie usuwa z dysku dodatków.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55842
Co do rozszerzeń to folder jako taki wiem gdzie jest i go znalazłem i są tam pliki tylko jak przenosze cały folder chroma portable na inny komp lub pendriva i odpalam to gubi mi rozszerzenia ,a zakładki zostają i dlatego pytałem gdzie w chrome sa ustawienia od folderów ,zeby to sprawdzić jeszcze w przeglądarce. Zastanawiam się też czy to u mnie tylko tak się dzieje ,czy ta przeglądarka tak po prostu ma :)
Z tego co piszą, to po przeniesieniu można przywrócić rozszerzenia tylko za pomocą synchronizacji, która wymaga logowania. Taka jest polityka wója G. Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Tak więc, na obecną chwilę nie ma chyba innego sposobu.
 
  • Lubię to
Reactions: yyy

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
Z tego co piszą, to po przeniesieniu można przywrócić rozszerzenia tylko za pomocą synchronizacji, która wymaga logowania. Taka jest polityka wója G. Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Tak więc, na obecną chwilę nie ma chyba innego sposobu.
Właśnie to samo doczytałem teraz i jeszcze pare innych :) Nie interesowałem się tą przeglądarką zbytnio ,ale ze jest najpopularniejsza to sądziłem ,ze to musi być błąd i szybko ktoś odpowie . Teraz jednak wychodzi na to ,że to nie błąd tylko super funkcja :)
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5735
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:
  • Lubię to
Reactions: yyy

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
Powiedzmy ze nie do konca jest najpopularniejsza. Najpopularniejsze sa rozwiazania bazujace na jej silniku, a niekoniecznie pelna implementacja by Wielki Brat No 2 Paczy.
Sprobuj moze
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
w wersji portable?
UWAGA: na stronie slimjeta jawnie pokazuje sie tylko wersja 32b, jezeli jestes zainteresowany wersja 64, musisz pobrac z adresu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Minusem jest to ze jest zwykle trpoche za oficjalnym buildem Chrome (np na dzis: Version 20.0.4.0 (based on Chromium 68.0.3440.75), podczas kiedy Chrome jest Version 70.0.3538.67).
Ze slimjet mam to samo przetestowałem jeszcze irona i centbrowser ,żeby sprawdzić czy "wszystkie" chromowate tak mają . Tylko cent browser działa jak trzeba i przenosi wszystko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry