Co się stało z laptopami w sklepach?...

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam. Ostatnio szukałem laptopa dla kolegi i odwiedziłem stronę Ceneo.pl i ku mojemu zdumieniu zauważyłem że laptopy z górnej półki cenowej mianowicie do 2800 zł to jakaś kpina, jakieś stare procesory intel i3 intel Celeron jakiś pentium core duo i jeszcze jakieś badziewie stare.. gdzie ja już kilka dobrych lat temu kupiłem laptop i5 dwurdzeniowy .. jakby elektronika cofnęła się o 10 lat....
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10624
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Może źle szukałeś bo znajdziesz w tej kwocie i5 1034 albo ryzen 5 3500. Co prawda 3k na laptopa to nie jest obecnie dużo ale można coś fajnego znaleźć.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ceny laptopów skoczyły. Do kwoty 2800 zł to raczej niska półka, ewentualnie pogranicze średniej. Niemniej jednak za 2800 trafisz Asus, HP czy Lenovo już z mobilnymi Ryzenami 5, przy czym piszę o Ryzenach od modeli 4500 w górę i jednak na ten moment z już słabą grafiką, pokroju GeForce GTX 1050 lub 1650. Ceny skoczyły, ale jeszcze nie jest tragicznie. Powód COVID, kurs dolara, większy popyt (praca zdalna) itp..
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
IMMHO musisz uwzglednic rowniez fakt ze wybrales NAJGORSZY moment dla zakupow, czyli tzw. okres pietrzenia fali przed obnizkami Black Friday
 

dezy

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Maj 2020
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Nie ma sprzętu w hurtowniach, stąd takie ceny. Laptopy i kamerki internetowe są wręcz nieosiągalne. Główna zasługa to Covid. Takich braków nigdy nie było.
 
Do góry