Co z tego wybrać (laptop)?

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Jak w temacie
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Myślałem o Asusie ,ale cena zaporowa 6 tys,
kryterium to i7 intel, 17,3 ekran, miejsce na dysk HDD.

Najlepiej mi przypada MSI/ale cena też nie jest niska/ , za Lenowo jest gwarancja premium 5 dni /jak to realu jest nie wiadomo/oraz nośnik z systemem /można go później przenieść na inny komp,
Dell ma znów napęd optyczny.
Dylemat jest dla mnie, raczej tylko te opcje wchodzą w grę.

ps
przeznaczenie to
internet / kilka zakładek/, gry może nie najnowsze/z biegiem czasu kto wie,może tak/ , konwert plików, ogólnie praca z filmami /łączenie, dzielenie, wycinanie oglądanie itp/
 
Ostatnia edycja:

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5481
Reakcje/Polubienia
3995
Miasto
Polska
Jak w temacie
Kod:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Myślałem o Asusie ,ale cena zaporowa 6 tys,
kryterium to i7 intel, 17,3 ekran, miejsce na dysk HDD.

Najlepiej mi przypada MSI/ale cena też nie jest niska/ , za Lenowo jest gwarancja premium 5 dni /jak to realu jest nie wiadomo/oraz nośnik z systemem /można go później przenieść na inny komp,
Dell ma znów napęd optyczny.
Dylemat jest dla mnie, raczej tylko te opcje wchodzą w grę.

... i zostań przy pierwszym wyborze :przeszcz
kupiłem córce ze względu na kartę graficzną (do projektowania), z 2 dyskami SSD (rozruch) + HDD, najwyższy RAM i jest mega... to kombajn.
pozdrawiam Cię serdecznie, Andy :friends

PS. pomyślałbym też o systemie w wersji Pro
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
... i zostań przy pierwszym wyborze :przeszcz
kupiłem córce ze względu na kartę graficzną (do projektowania), z 2 dyskami SSD (rozruch) + HDD, najwyższy RAM i jest mega... to kombajn.
pozdrawiam Cię serdecznie, Andy :friends

PS. pomyślałbym też o systemie w wersji Pro

msi już mi wpadł w oko jak kupowałem Asusa, ale cena była hohoho
pro - hm duża dopłata , a nie wiem czy do wykorzystania dla mnie/domena/ piaskownica to może inna
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Z Lenovo już się skutecznie wyleczyłem bo już miałem Legion 520 i po kilkukrotnym odsyłaniu go do serwisu powiedziałem dość. Problem był z głośnikami (gdzieś na forum jest temat z moim problemem) i nic nie byli w stanie zrobić. Później dopiero poczytałem, że sporo osób narzeka na ich serwis. Gwarancja premium działa ale do tej pory xkom nie brał udziału w tej akcji (też gdzieś jest na forum jest o tym). Miałem jeszcze od nich monitor ale jakoś dłużej u mnie nie zagościł. Żeby nie było - nie oceniam źle sprzętu bo wszystko ma prawo się zepsuć ale problem jest w tym co dalej.

Co do MSI to widzę że to laptop "gamingowy" tak samo jak Lenovo i za sam ten dopisek się płaci.

Ja ogólnie bym sugerował coś z Ryzenem :zawsty

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Z Lenovo już się skutecznie wyleczyłem bo już miałem Legion 520 i po kilkukrotnym odsyłaniu go do serwisu powiedziałem dość. Problem był z głośnikami (gdzieś na forum jest temat z moim problemem) i nic nie byli w stanie zrobić. Później dopiero poczytałem, że sporo osób narzeka na ich serwis. Gwarancja premium działa ale do tej pory xkom nie brał udziału w tej akcji (też gdzieś jest na forum jest o tym). Miałem jeszcze od nich monitor ale jakoś dłużej u mnie nie zagościł. Żeby nie było - nie oceniam źle sprzętu bo wszystko ma prawo się zepsuć ale problem jest w tym co dalej.

Co do MSI to widzę że to laptop "gamingowy" tak samo jak Lenovo i za sam ten dopisek się płaci.

Ja ogólnie bym sugerował coś z Ryzenem :zawsty

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dzięki za propozycję, ale jakoś mam uczulenie na AMD /miałem kiedyś w stacjonarce grafikę, jak dobrze pamiętam/
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19143
Reakcje/Polubienia
55669
Dzięki za propozycję, ale jakoś mam uczulenie na AMD /miałem kiedyś w stacjonarce grafikę, jak dobrze pamiętam/
Owszem, AMD miało swój gorszy okres, ale po wdrożeniu nowej architektury Zen naprawdę poszli do przodu. I dlatego też bym proponował Ryzena ;)

W niedługim czasie ma się pojawić sporo ofert z Ryzenem 4xxx. Na przykład takie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
To tylko przykład, bo Asus ma zamiar współpracować z AMD, więc oferta będzie szersza.
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
ps.
czy warto dokupować dłuższą gwarancję ? w przypadku MSI za 3 lata wołają 750 zł
 
Do góry