Czy warto aktualizować telefon do do Androida 7 Nougat

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam wszystkich. Mam do Was pytanie: posiadam telefon Hammer Energy zakupiony kilka lat temu działa poprawnie ale zakradły mi się wirusy, których nie jestem w stanie usunąć (m. in. xhelper). Jakieś 2 lata temu wyszła aktualizacja do androida 7 Nugat dedykowana do mojego telefonu (obecnie mam androida 6). Czy warto instalować taka aktualizację, czy telefon nie będzie się wieszał, czy może będzie działał sprawniej? Może ma ktoś doświadczenia w tej sprawie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5732
Miasto
To tu to tam....
ZAWSZE warto aktualizowac... nawet jesli to stara wersja andka (ta na ktora chcesz sie przesiasc). Poszukaj tez na forach takich jak xda (wpisz w google nazwe fona + xda) czy nie ma tam jakiegos ROMu ktory mialby swiezsze aktualizacje bezpieczenstwa.
I zainstaluj jakiegos antywira...
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2554
Miasto
Kraków
Witam wszystkich. Mam do Was pytanie: posiadam telefon Hammer Energy zakupiony kilka lat temu działa poprawnie ale zakradły mi się wirusy, których nie jestem w stanie usunąć (m. in. xhelper). Jakieś 2 lata temu wyszła aktualizacja do androida 7 Nugat dedykowana do mojego telefonu (obecnie mam androida 6). Czy warto instalować taka aktualizację, czy telefon nie będzie się wieszał, czy może będzie działał sprawniej? Może ma ktoś doświadczenia w tej sprawie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Z Marshmallow do Nugata warto. Marshmallow był kiepską wersją.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
A wiecie może jak wykonać kopię zapasową systemu na wszelki wypadek? znalazłem apkę
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ale nie bardzo wiem jak zrobić backup systemu
 
Ostatnia edycja:

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2554
Miasto
Kraków
A wiecie może jak wykonać kopię zapasową systemu na wszelki wypadek? znalazłem apkę
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ale nie bardzo wiem jak zrobić backup systemu
Bez roota nic nie zrobisz. Żeby zrobić kopię systemu musisz mieć custom recovery ale tego bez roota niestety nie wgrasz do telefonu.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Mój telefon to myPhone Hamer Energy. Słuchajcie wgrałem sobie apkę ROM Installer, klikam opcję "Backup & Restore" i mam 3 poycje do backupu: backup current rom, backup recovery i backup kernel..
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5732
Miasto
To tu to tam....
Mój telefon to myPhone Hamer Energy. Słuchajcie wgrałem sobie apkę ROM Installer, klikam opcję "Backup & Restore" i mam 3 poycje do backupu: backup current rom, backup recovery i backup kernel..

1. Czy masz zrootowany telefon? pozwole soie zacytatnac opis ROM installer od jrummy:
Warning
ROM Installer requires superuser permission to effectively use the app.
2. Jesli nie masz roota to zapomnij ze apka bedzie dzialac poprawnie. Zakladam ze masz telefon podobny do Hammer Axe LTE? Jesli tak to zeby zaladowac roota, TWRP, CWM i inne podobne musisz odblokowac bootloader. PRAWDOPODOBNIE procedura bedzie wygladac tak jak dla Axe (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) ale pewnosci to ja nie mam...
3. Ostatnie co znalazlem na Twoj tel 8.1. Niestety osoba ktora toto udostepnia nie zdecydowala sie udostepnic wszystkim, a zeby zostac wybrancem musisz miec konto na AFH i go sledzic... wg:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
ma andka 8.1

IMHO jest gorszy niz 7.0, ale nowszy.
Co ciekawe telefonu jako takiego nie polecam bo znajduje sie na liscie urzadzen ktore maja cinczakowe ciasteczko:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Niestety nie mam zrootowanego telefonu ale spróbuję to zrobić za pomocą king root. Powiedzcie mi jeszcze jedno: obecnie w androidzie 6 w moim telefonie mam opcję automatycznego wyłączania i włączania telefonu o określonych porach czy jeśli zainstaluję nougata 7 to możliwe że ta opcja zniknie ?

chyba będę musiał udać się do serwisu aby go zrootować bo nic z tego ..
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Chyba problem został rozwiązany bo wydaje mi się że wirusa miałem już gdy go kupiłem a teraz uaktualniłem soft i chyba wszystko jest w porządku. Nie będę instalował andka 7 nougat bo boję się że zniknie mi opcja harmonogramu włączania i wyłączania która jest mi niezwykle przydatna ...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Chyba problem został rozwiązany bo wydaje mi się że wirusa miałem już gdy go kupiłem a teraz uaktualniłem soft i chyba wszystko jest w porządku. Nie będę instalował andka 7 nougat bo boję się że zniknie mi opcja harmonogramu włączania i wyłączania która jest mi niezwykle przydatna ...
Te Hammery Energy to miały od nowości wrzuconego trojana bankowego Triada :omygod , radzę przeskanować telexa jakimś antywirkiem.
 
Do góry