Darmowa chmura 150 GB

mar.743

Świeżak
Dołączył
18 Listopad 2015
Posty
38
Reakcje/Polubienia
8
Kończy mi się bonus 200 GB w Onedrive i muszę gdzieś przenieść ok. 150 GB danych. Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś darmową alternatywę? Ważne, żeby dało się przerzucić dane przez stronkę Multcloud.com lub podobną (wrzucanie znowu z kompa trwałoby wieki przy mojej prędkości internetu). Nie musi to być chmura dająca każdemu tyle za friko, może być możliwość założenia kilku kont w tej samej chmurze.

Sprawdziłem kilka chmur i tak:

- Degoo daje każdemu 100 GB za darmo, ale nie jest obsługiwana przez Multcloud.

- Zoolz - to samo (choć ostatnio często mają atrakcyjne promocje).

- Różne chińskie wynalazki dają nawet 2 TB, ale jak w poprzednich chmurach - brak obsługi w Multcloud. Nie znalazłem podobnej stronki, która umożliwiłaby transfer danych w ten sposób. Ponadto wątpliwa reputacja tych chmur.

- MediaFire - można uzyskać nawet 50 GB, ale w wersji free pobieranie plików tylko pojedynczo (nie da się pobierać całych folderów). Ściągnięcie z chmury kolekcji zdjęć z 10 lat w ten sposób to byłaby długa i żmudna zabawa.

- hubiC - oferowali do 55 GB, ale jakiś czas temu wyłączono możliwość rejestracji (i nie wiadomo, jak długo jeszcze pociągnie ta chmura).

- Mega - z tego co wyczytałem, jest limit transferu 1 GB na ok. 6 godzin. Wrzucanie 150 GB po 1 GB na kilka godzin zajęłoby sporo czasu. Poza tym, z tego co zauważyłem, mają dość wolne transfery.

Może ktoś potrafiłby doradzić jakąś dobrą alternatywę?
 

mar.743

Świeżak
Dołączył
18 Listopad 2015
Posty
38
Reakcje/Polubienia
8
Niestety, Multcloud.com tej chmury też nie obsługuje.
Poza tym widzę w ograniczeniach dla darmowych kont, że upload jest maksymalnie 50 plików na jedną kolejkę. Wgranie kilku tysięcy plików to byłaby mrówcza praca.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9850
Reakcje/Polubienia
10471
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jak pliki cenne to warto kupić trochę przestrzeni a jak nie to pozostaje rozbicie na kilka kont darmowych.
 

mar.743

Świeżak
Dołączył
18 Listopad 2015
Posty
38
Reakcje/Polubienia
8
A Air Explorerem da się przerzucić dane bez ściągania ich na swój dysk twardy?

Na razie przerzuciłem ok. 8 GB na Mega przez Multcloud i nie zauważyłem tych limitów transferu. Więc może zainwestuję w 10 kont Mega. :) Aczkolwiek wchodzi to dość wolno.

Te różne zestawienia darmowych chmurek mają często tę wadę, że nie podają, ile przestrzeni można sobie dokoptować za pomocą bonusów (za polecenie, zainstalowanie jakiejś apki itd.). Mając dużo "znajomych", którzy szybko zdecydują się na założenie konta z polecenia, czasem można nawet kilkukrotnie zwiększyć pojemność konta. Szkoda, że już nie ma takich promocji, jakie kiedyś były na pCloud, w ogóle mam wrażenie, że darmowe chmurki bardziej się zwijają niż rozwijają.
 

mar.743

Świeżak
Dołączył
18 Listopad 2015
Posty
38
Reakcje/Polubienia
8
Wracając jeszcze do Mega, mam jedno pytanie. Po przejściu do dowolnego folderu ze zdjęciami nie wyświetlają się miniaturki zdjęć, tylko jednolite niebieskie ikony. Dopiero gdy otworzy się zdjęcie, pojawia się jego miniaturka w eksploratorze. Ale pozostałe zdjęcia w katalogu nadal są pokazywane tylko w formie ikon.

Czy ktoś z osób używających Mega wie, czy da się w tej chmurze podejrzeć miniatury grafik bez konieczności otwierania po kolei każdego pliku?
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
A Air Explorerem da się przerzucić dane bez ściągania ich na swój dysk twardy?

Na razie przerzuciłem ok. 8 GB na Mega przez Multcloud i nie zauważyłem tych limitów transferu. Więc może zainwestuję w 10 kont Mega. :) Aczkolwiek wchodzi to dość wolno.

Te różne zestawienia darmowych chmurek mają często tę wadę, że nie podają, ile przestrzeni można sobie dokoptować za pomocą bonusów (za polecenie, zainstalowanie jakiejś apki itd.). Mając dużo "znajomych", którzy szybko zdecydują się na założenie konta z polecenia, czasem można nawet kilkukrotnie zwiększyć pojemność konta. Szkoda, że już nie ma takich promocji, jakie kiedyś były na pCloud, w ogóle mam wrażenie, że darmowe chmurki bardziej się zwijają niż rozwijają.
O ile nie pomyliłem programów to dało się tak synchronizować.Dawno nie używałem tego programu.
 

Niejaki

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Wrzesień 2017
Posty
1048
Reakcje/Polubienia
1430
Zdaje się to u was na coś?
... u mnie ani nie pobiera ani ściąga
 
Do góry