Darmowy i szybki program do łączenia grafik na Win 7

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Dość często potrzebuję na szybko połączyć 2 lub 3 obrazki w 1 (w sensie, ustawić je obok siebie i zapisać jako 1) i już mnie męczy, że muszę tak długo czekać, aż się GIMP roztworzy do takiej bzdurki ;)
Niby mogę też coś takiego zrobić w Paint, ale tam znów przeszkadza mi, że po otwarciu pierwszego obrazu, ten drugi muszę dodawać poprzez menu "wklej z" zamiast zwyczajnie przeciągnąć i upuścić na okno programu. Dodawanie przez menu jest uciążliwe i czasochłonne, bo muszę długo szukać tego pliku w okienku...
Tak więc może to działać jak w Paint, ale żeby otwierało drugi obraz metodą drag&drop i ogólnie aby można było te obrazy połączyć maksymalnie szybko i sprawnie, bez zbędnego klikania, przy minimalnej liczbie kroków. Fajną opcją by było, aby program też od razu automatycznie dopasowywał obszar roboczy po dodaniu drugiej grafiki (w GIMP trzeba dopasować "płótno" do warstw, a w Paint najpierw "na oko" rozciągnąć obszar roboczy i po wklejeniu drugiego obrazka wykadrować).
Istnieje coś takiego?
Za linki do niesprawdzonych programów graficznych podziękuję, bo to sobie potrafię sama znaleźć w google ;)
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
Fast stone viewer ma coś w tym stylu ,ale nie ma opcji z przeciąganiem. Jednak robi się to dość szybko .Otwierasz folder z obrazkami w programie zaznaczasz te co chcesz i klikasz alt+T i masz dodane.Xnwiev też ma coś takiego w menu utwórz\panorama obrazów.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@yyy Zaznaczyłam 2 obrazy, kliknęłam alt+t i otworzyło mi się jakieś dopasowanie oświetlenia :/
Możesz napisać, co normalnie wybrać z menu po wybraniu dwóch plików, zamiast podawać skrót?
Generalnie chodzi o to, aby 2 pliki obrazów otworzyć na jednym obszarze roboczym, rozmieścić je tak, aby były jeden obok drugiego i zapisać do jednego pliku.

@Edycja:
A sorki, pomyliłam alt z ctrl :p Otwiera się kreator pasma obrazów. Tylko że wtedy automatycznie dopasowuje mi te obrazy na wysokość, a ja nie chcę zmieniać ich wymiarów i chcę mieć wpływ na to, jak będą względem siebie ułożone i w jakiej odległości, np. czasami mogę chcieć nieco nasunąć jeden na drugi itp. albo np. mam 1 obraz wysoki i 2 niskie, więc będę chciała ułożyć je w dwie kolumny, gdzie w pierwszej będzie ten wysoki, a w drugiej 2 niskie jeden pod drugim. Czyli muszę mieć możliwość swobodnego przesuwania tych obrazków.
Aczkolwiek ta opcja z pasmem też ciekawa i może się przydać :)
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55827
Dość często potrzebuję na szybko połączyć 2 lub 3 obrazki w 1 (w sensie, ustawić je obok siebie i zapisać jako 1) i już mnie męczy, że muszę tak długo czekać, aż się GIMP roztworzy do takiej bzdurki ;)
PhotoScape - możesz ustawić w pionie, poziomie, liczbę kolumn .....

6ZVdl9I.jpg

Wersja Portable, bez instalacji:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
522
Reakcje/Polubienia
400
@yyy Zaznaczyłam 2 obrazy, kliknęłam alt+t i otworzyło mi się jakieś dopasowanie oświetlenia :/
Możesz napisać, co normalnie wybrać z menu po wybraniu dwóch plików, zamiast podawać skrót?
Generalnie chodzi o to, aby 2 pliki obrazów otworzyć na jednym obszarze roboczym, rozmieścić je tak, aby były jeden obok drugiego i zapisać do jednego pliku.
Kreatory\kreator pasma obrazów
 
Do góry