Dobrzy ludzie są wśród nas

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Ten film jest właśnie w trakcie podbijania polskiego internetu. I nic dziwnego, bo to kolejny motocyklista, który popisał się wielkim sercem i dobrym uczynkiem! Historia jest całkiem prosta. Motocyklista skoczył do apteki, a wychodząc z niej, spotkał bezdomnego proszącego o pomoc. Skłamał, że nie ma pieniędzy i odjechał. Wtedy przyszła refleksja – ten bezdomny człowiek wyszedł ze szpitala, potrzebuje leków na serce i płuca, ale zwyczajnie go na to nie stać, więc prosi ludzi o pomoc. Nasz bohater zrozumiał, że jest idiotą !! i zawrócił !! . Co było dalej, zobaczcie sami. :eek:


Zanim zaczniecie krytykować, posłuchajcie, co mówi autor wracając do motocykla. To właśnie spodobało mi się najbardziej: „Pewnie niektórzy pomyślą ‚o, o, zechce się pokazać!’. Ja mam to gdzieś. Człowiekowi trzeba pomóc. Wzięło mnie sumienie…”

info :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

PS. Postawa godna naśladowania - aby więcej było takich ludzi o dobrym sercu
 
A

Anonymous

Re: Motocykliści to jednak najlepsi ludzie, jakich można spo

Sheriffie tytuł tematu jest chyba trochę mylny :scratch.Pan motocyklista pokazał Wielkie Serce :yes master i empatię.Ale gdyby zrobiła to Pani z "Lidla" to zatytułowałbyś go : "Panie na kasie w Lidlu to najlepsze kobiety jakie można spotkać" :scratch .
Ja bym napisał : "Dobrzy ludzie są wśród nas" :klawik.
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie." Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego"
 
A

Anonymous

Piękna Ewangelia...gdyby tak wszyscy wzięli sobie ją do serca to zapachniałoby Rajem :papież .
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Pomagajmy ludziom , niezależnie od ich stanu bo niejednokrotnie uratujemy im życie i zaoszczędzimy wiele cierpienia . Kiedy ktoś leży na ulicy zgłaszajmy to nie bójmy się - to nie musi być człowiek w stanie upojenia alkoholowego .To może być osoba chora na epilepsje lub cukrzyce . Połóżmy kres znieczulicy ludzkiej i obojętności na krzywdę drugiego człowieka .
 
Do góry